Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

757 stemmen
Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

Club Brugge staat zondagavond voor een bepalende wedstrijd in de titelstrijd. De regerende kampioen krijgt immers het bezoek van leider KRC Genk en kan zich dan geen nederlaag permitteren. Daags voor de clash maakte coach Nicky Hayen zijn selectie bekend.

Blauw-Zwart is opnieuw sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen. Op de openingsspeeldag werd vlot de maat genomen van RSC Anderlecht. Vorige week won Club dan weer op het veld van Antwerp FC. In de slotfase werd het toen nog even bibberen, maar de 2-3-zege was over de hele wedstrijd gezien toch verdiend.

Nu breekt money time echter pas echt aan. Zondag wacht immers de eerste onderlinge confrontatie tussen de drie overgebleven titelkandidaten. Daarbij ligt de druk vooral in het Brugse kamp. Bij een nederlaag loopt Genk immers zeven punten uit, terwijl het bij een gelijk puntenaantal sowieso in het voordeel zou zijn.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Nog geen Seys

De Bruggelingen zullen dus vol voor de overwinning moeten gaan, want ook een gelijkspel op eigen veld is allicht onvoldoende. Club kan zich alvast optrekken aan de vorige onderlinge confrontaties voor eigen volk. In de reguliere competitie haalde Blauw-Zwart het van Genk met 2-0, het bekerduel eindigde op 2-1.

Die reeks van thuiszeges wil men zondag dus doortrekken. Daarvoor kan Hayen nog steeds geen beroep doen op Joaquin Seys. Die kende een terugval in zijn revalidatie en zit nog steeds niet in de selectie. Kyriani Sabbe is op zijn beurt wel weer van de partij nadat hij op Antwerp een pijnlijke tik kreeg te verwerken.

Spileers op zijspoor

Voorts springt ook de afwezigheid van Jorne Spileers in het oog. Die zat in de voorbije duels wel in de selectie, maar ontbreekt nu. Nochtans is de spoeling centraal achterin niet zo breed en werd niet gecommuniceerd over een eventuele blessure. Stilaan lijkt het dan ook einde verhaal voor de 20-jarige verdediger bij Club. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren heeft Spileers nood aan de nodige speelminuten, maar dit seizoen is hij in Brugge op een zijspoor beland. Een zomers vertrek, al dan niet tijdelijk, dringt zich steeds meer op.

Wie is momenteel de beste verdediger volgens u?

Meest recent

'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

14
14
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

409
409
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

46
46
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

129
129
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

121
121
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

360
360
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

368
368
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

130
130
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

274
274
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

38
38
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

178
178
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

447
447
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

603
603
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

122
122
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

343
343
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

54
54
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

49
49
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

132
132
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

628
628
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

496
496
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

202
202

Meer sportnieuws