Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

door
Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

Club Brugge staat zondagavond voor een bepalende wedstrijd in de titelstrijd. De regerende kampioen krijgt immers het bezoek van leider KRC Genk en kan zich dan geen nederlaag permitteren. Daags voor de clash maakte coach Nicky Hayen zijn selectie bekend.

Blauw-Zwart is opnieuw sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen. Op de openingsspeeldag werd vlot de maat genomen van RSC Anderlecht. Vorige week won Club dan weer op het veld van Antwerp FC. In de slotfase werd het toen nog even bibberen, maar de 2-3-zege was over de hele wedstrijd gezien toch verdiend.

Nu breekt money time echter pas echt aan. Zondag wacht immers de eerste onderlinge confrontatie tussen de drie overgebleven titelkandidaten. Daarbij ligt de druk vooral in het Brugse kamp. Bij een nederlaag loopt Genk immers zeven punten uit, terwijl het bij een gelijk puntenaantal sowieso in het voordeel zou zijn.

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

Nog geen Seys

De Bruggelingen zullen dus vol voor de overwinning moeten gaan, want ook een gelijkspel op eigen veld is allicht onvoldoende. Club kan zich alvast optrekken aan de vorige onderlinge confrontaties voor eigen volk. In de reguliere competitie haalde Blauw-Zwart het van Genk met 2-0, het bekerduel eindigde op 2-1.

Die reeks van thuiszeges wil men zondag dus doortrekken. Daarvoor kan Hayen nog steeds geen beroep doen op Joaquin Seys. Die kende een terugval in zijn revalidatie en zit nog steeds niet in de selectie. Kyriani Sabbe is op zijn beurt wel weer van de partij nadat hij op Antwerp een pijnlijke tik kreeg te verwerken.

Spileers op zijspoor

Voorts springt ook de afwezigheid van Jorne Spileers in het oog. Die zat in de voorbije duels wel in de selectie, maar ontbreekt nu. Nochtans is de spoeling centraal achterin niet zo breed en werd niet gecommuniceerd over een eventuele blessure. Stilaan lijkt het dan ook einde verhaal voor de 20-jarige verdediger bij Club. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren heeft Spileers nood aan de nodige speelminuten, maar dit seizoen is hij in Brugge op een zijspoor beland. Een zomers vertrek, al dan niet tijdelijk, dringt zich steeds meer op.

Wie is momenteel de beste verdediger volgens u?

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

32
32
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

35
35
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

40
40
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

41
41
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

49
49
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

65
65
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

78
78
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

96
96
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

36
36
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

129
129
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

203
203
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

444
444
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

374
374
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

307
307
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

271
271
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

162
162
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

100
100
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

304
304
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

490
490
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

206
206
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

232
232
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

330
330
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

517
517
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

283
283

Meer sportnieuws