Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

door
Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

Club Brugge staat zondagavond voor een bepalende wedstrijd in de titelstrijd. De regerende kampioen krijgt immers het bezoek van leider KRC Genk en kan zich dan geen nederlaag permitteren. Daags voor de clash maakte coach Nicky Hayen zijn selectie bekend.

Blauw-Zwart is opnieuw sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen. Op de openingsspeeldag werd vlot de maat genomen van RSC Anderlecht. Vorige week won Club dan weer op het veld van Antwerp FC. In de slotfase werd het toen nog even bibberen, maar de 2-3-zege was over de hele wedstrijd gezien toch verdiend.

Nu breekt money time echter pas echt aan. Zondag wacht immers de eerste onderlinge confrontatie tussen de drie overgebleven titelkandidaten. Daarbij ligt de druk vooral in het Brugse kamp. Bij een nederlaag loopt Genk immers zeven punten uit, terwijl het bij een gelijk puntenaantal sowieso in het voordeel zou zijn.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Nog geen Seys

De Bruggelingen zullen dus vol voor de overwinning moeten gaan, want ook een gelijkspel op eigen veld is allicht onvoldoende. Club kan zich alvast optrekken aan de vorige onderlinge confrontaties voor eigen volk. In de reguliere competitie haalde Blauw-Zwart het van Genk met 2-0, het bekerduel eindigde op 2-1.

Die reeks van thuiszeges wil men zondag dus doortrekken. Daarvoor kan Hayen nog steeds geen beroep doen op Joaquin Seys. Die kende een terugval in zijn revalidatie en zit nog steeds niet in de selectie. Kyriani Sabbe is op zijn beurt wel weer van de partij nadat hij op Antwerp een pijnlijke tik kreeg te verwerken.

Spileers op zijspoor

Voorts springt ook de afwezigheid van Jorne Spileers in het oog. Die zat in de voorbije duels wel in de selectie, maar ontbreekt nu. Nochtans is de spoeling centraal achterin niet zo breed en werd niet gecommuniceerd over een eventuele blessure. Stilaan lijkt het dan ook einde verhaal voor de 20-jarige verdediger bij Club. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren heeft Spileers nood aan de nodige speelminuten, maar dit seizoen is hij in Brugge op een zijspoor beland. Een zomers vertrek, al dan niet tijdelijk, dringt zich steeds meer op.

Wie is momenteel de beste verdediger volgens u?

Meest recent

'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

7
7
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

7
7
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

78
78
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

29
29
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

132
132
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

65
65
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

69
69
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

288
288
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

205
205
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

289
289
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

282
282
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

402
402
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

343
343
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

251
251
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

186
186
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

100
100
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

270
270
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

132
132

Meer sportnieuws