Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

door
Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

Club Brugge staat zondagavond voor een bepalende wedstrijd in de titelstrijd. De regerende kampioen krijgt immers het bezoek van leider KRC Genk en kan zich dan geen nederlaag permitteren. Daags voor de clash maakte coach Nicky Hayen zijn selectie bekend.

Blauw-Zwart is opnieuw sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen. Op de openingsspeeldag werd vlot de maat genomen van RSC Anderlecht. Vorige week won Club dan weer op het veld van Antwerp FC. In de slotfase werd het toen nog even bibberen, maar de 2-3-zege was over de hele wedstrijd gezien toch verdiend.

Nu breekt money time echter pas echt aan. Zondag wacht immers de eerste onderlinge confrontatie tussen de drie overgebleven titelkandidaten. Daarbij ligt de druk vooral in het Brugse kamp. Bij een nederlaag loopt Genk immers zeven punten uit, terwijl het bij een gelijk puntenaantal sowieso in het voordeel zou zijn.

LEES OOK: Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Nog geen Seys

De Bruggelingen zullen dus vol voor de overwinning moeten gaan, want ook een gelijkspel op eigen veld is allicht onvoldoende. Club kan zich alvast optrekken aan de vorige onderlinge confrontaties voor eigen volk. In de reguliere competitie haalde Blauw-Zwart het van Genk met 2-0, het bekerduel eindigde op 2-1.

Die reeks van thuiszeges wil men zondag dus doortrekken. Daarvoor kan Hayen nog steeds geen beroep doen op Joaquin Seys. Die kende een terugval in zijn revalidatie en zit nog steeds niet in de selectie. Kyriani Sabbe is op zijn beurt wel weer van de partij nadat hij op Antwerp een pijnlijke tik kreeg te verwerken.

Spileers op zijspoor

Voorts springt ook de afwezigheid van Jorne Spileers in het oog. Die zat in de voorbije duels wel in de selectie, maar ontbreekt nu. Nochtans is de spoeling centraal achterin niet zo breed en werd niet gecommuniceerd over een eventuele blessure. Stilaan lijkt het dan ook einde verhaal voor de 20-jarige verdediger bij Club. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren heeft Spileers nood aan de nodige speelminuten, maar dit seizoen is hij in Brugge op een zijspoor beland. Een zomers vertrek, al dan niet tijdelijk, dringt zich steeds meer op.

Wie is momenteel de beste verdediger volgens u?

Meest recent

'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

32
32
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

19
19
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

45
45
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

19
19
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

105
105
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

119
119
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

195
195
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

51
51
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

337
337
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

343
343
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

76
76
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

61
61
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

107
107
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

66
66
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

178
178
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

510
510
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

121
121
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

228
228
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

685
685
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

77
77
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

324
324
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

231
231
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1417
1417
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

294
294

Meer sportnieuws