Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

757 stemmen
Opvallende afwezige in selectie Club: zomers vertrek dreigt

Club Brugge staat zondagavond voor een bepalende wedstrijd in de titelstrijd. De regerende kampioen krijgt immers het bezoek van leider KRC Genk en kan zich dan geen nederlaag permitteren. Daags voor de clash maakte coach Nicky Hayen zijn selectie bekend.

Blauw-Zwart is opnieuw sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen. Op de openingsspeeldag werd vlot de maat genomen van RSC Anderlecht. Vorige week won Club dan weer op het veld van Antwerp FC. In de slotfase werd het toen nog even bibberen, maar de 2-3-zege was over de hele wedstrijd gezien toch verdiend.

Nu breekt money time echter pas echt aan. Zondag wacht immers de eerste onderlinge confrontatie tussen de drie overgebleven titelkandidaten. Daarbij ligt de druk vooral in het Brugse kamp. Bij een nederlaag loopt Genk immers zeven punten uit, terwijl het bij een gelijk puntenaantal sowieso in het voordeel zou zijn.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Nog geen Seys

De Bruggelingen zullen dus vol voor de overwinning moeten gaan, want ook een gelijkspel op eigen veld is allicht onvoldoende. Club kan zich alvast optrekken aan de vorige onderlinge confrontaties voor eigen volk. In de reguliere competitie haalde Blauw-Zwart het van Genk met 2-0, het bekerduel eindigde op 2-1.

Die reeks van thuiszeges wil men zondag dus doortrekken. Daarvoor kan Hayen nog steeds geen beroep doen op Joaquin Seys. Die kende een terugval in zijn revalidatie en zit nog steeds niet in de selectie. Kyriani Sabbe is op zijn beurt wel weer van de partij nadat hij op Antwerp een pijnlijke tik kreeg te verwerken.

Spileers op zijspoor

Voorts springt ook de afwezigheid van Jorne Spileers in het oog. Die zat in de voorbije duels wel in de selectie, maar ontbreekt nu. Nochtans is de spoeling centraal achterin niet zo breed en werd niet gecommuniceerd over een eventuele blessure. Stilaan lijkt het dan ook einde verhaal voor de 20-jarige verdediger bij Club. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren heeft Spileers nood aan de nodige speelminuten, maar dit seizoen is hij in Brugge op een zijspoor beland. Een zomers vertrek, al dan niet tijdelijk, dringt zich steeds meer op.

Wie is momenteel de beste verdediger volgens u?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

43
43
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

68
68
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

130
130
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

88
88
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

235
235
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

416
416
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

369
369
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

125
125
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

103
103
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

182
182
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws