Waarom STVV en Vrancken elkaar héél erg nodig hebben

door
Waarom STVV en Vrancken elkaar héél erg nodig hebben

STVV maakte dit seizoen op sportief vlak de nodige blunders. Maar het bestuur scoorde nu énorm veel punten door Wouter Vrancken terug te halen naar Stayen. De beste keuze die ze kunnen maken. Vrancken is een kind van het huis.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

STVV stunt met Vrancken

Vrancken is de nieuwe trainer van STVV. Born and raised in Sint-Truiden en daar nog steeds woonachtig. Zo zagen we hem onlangs rondwandelen op de Grote Markt in Sint-Truiden. Als jonge snaak speelde hij acht jaar voor STVV en brak zo door in de eerste ploeg.

Vrancken speelde 206 matchen voor STVV. Een echte Truienaar, een clubicoon. Nadien kende hij nog mooie jaren bij AA Gent, KRC Genk, KV Mechelen en KV Kortrijk. Vrancken keerde als trainer ook terug naar zijn roots.

In de omgeving van Sint-Truiden startte hij bij Gravelo in vierde provinciale zijn trainerscarrière. Via Thes Sport, Lommel SK, KV Kortrijk en KV Mechelen belandde hij bij KRC Genk. Daar begon hij bijzonder goed, maar nadien bleef de motor hangen. Het einde was er een in mineur. Bij AA Gent was het avontuur ook snel voorbij. 

Op papier een droomhuwelijk

Bij STVV zijn de fans alvast zeer te spreken over de grote terugkeer van Vrancken. Een Limburger én dan ook nog eens Truienaar die hoofdcoach is van hun geliefde team. Daarmee scoor je altijd extra punten als bestuur. Vrancken heeft echter niet veel tijd om zijn principes in de ploeg te smeden.

Maar STVV heeft nu wél een coach waarmee het verder kan. Zelfs bij degradatie, al verwachten we nog altijd dat deze kern meer dan genoeg kwaliteit heeft om zich te redden, gaat STVV verder met Vrancken. Trainer en club hebben nood aan stabiliteit na woelige tijden. STVV en Vrancken kunnen elkaar naar omhoog trekken en samen terug een volgende stap zetten. Op papier is het een droomhuwelijk, nu nog in de praktijk.

CR

Een stunt van STVV?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

10
10
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

8
8
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

41
41
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

75
75
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

245
245
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

252
252
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

162
162
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

198
198
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

179
179
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

103
103
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

117
117
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

59
59
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

167
167
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

442
442
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

373
373
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

270
270
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

132
132
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

421
421
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

93
93
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

806
806
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

283
283
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

227
227
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

174
174
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

417
417
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws