MacAllister: "Blij dat hij niet meer bij Anderlecht speelt"

door
MacAllister:

Zaterdagavond wordt de derde speeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een erg aantrekkelijke affiche. Dan staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Bij de thuisploeg rekent men onder meer op Kevin MacAllister om de buren andermaal te kloppen.

De Unionisten zagen afgelopen zomer weer een pak sterkhouders vertrekken en moesten andermaal afscheid nemen van hun trainer. Uiteindelijk besloot de clubleiding om de relatief onervaren Sébastien Pocognoli aan te stellen als nieuwe T1. Onder zijn bewind duurde het even voor de vernieuwde ploeg begon te draaien, maar inmiddels is Union helemaal onder stoom geraakt.

Tijdens de reguliere competitie klommen de Brusselaars weer op naar de derde plaats. Vervolgens werden de Play-Offs ingezet met een knappe zes op zes. Die reeks wil het zaterdag ook doortrekken voor eigen volk. Zondag staan Club Brugge en KRC Genk immers tegenover mekaar. Union kan dus profiteren van puntenverlies bij minstens één andere titelkandidaat.

LEES OOK: ‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Cijfers in voordeel Union

Maar dan zal de regerende vicekampioen wel zelf de drie punten moeten bemachtigen. Wat dat betreft spreken de statistieken wel in het voordeel van Union. Zeker op eigen veld was het doorgaans de beste van Paars-Wit. Van de zeven onderlinge duels in het Dudenpark sinds de promotie, kon Anderlecht geen enkele keer winnen van de stadsrivaal.

Die goede reeks wil Union zaterdag dan ook doortrekken. Daarvoor heeft het verschillende wapens. Spitsen Franjo Ivanovic en Promise David steken immers in bloedvorm. Op het middenveld zijn de plekjes dan weer bijzonder duur geworden. En ook de achterhoede staat als een huis. Dat laatste heeft het onder meer te maken met de knappe prestaties van Kevin MacAllister. 

Verlost van versnellingen Amuzu

De Argentijn is immers bezig aan een sterk seizoen in de Brusselse defensie. Zo is hij momenteel de verdediger met het meeste gewonnen duels en gelukte tackles van de ploegen in de Champions' Play-Offs. Die knappe cijfers wil hij zaterdag dus ook bevestigen tegen Anderlecht. En MacAllister is alvast tevreden dat hij één speler van Paars-Wit niet meer zal tegenkomen. "Om eerlijk te zijn, ik ben blij dat Francis Amuzu er niet meer speelt", wijst hij bij SudPresse naar de snelheidsduivel die in januari naar Brazilië trok. "Nu hebben ze wel spelers als César Huerta, Nilson Angulo en Thorgan Hazard. Tegen Anderlecht moet je iedereen in de gaten houden."

Anderlecht had Amuzu beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

20
20
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

68
68
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

48
48
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

237
237
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

119
119
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

37
37
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

42
42
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

149
149
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

312
312
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

464
464
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

62
62
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

70
70
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

976
976
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

251
251
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

778
778
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

215
215
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

434
434
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

43
43
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

158
158
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

81
81
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

395
395
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

466
466
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

229
229

Meer sportnieuws