MacAllister: "Blij dat hij niet meer bij Anderlecht speelt"

door
MacAllister:

Zaterdagavond wordt de derde speeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een erg aantrekkelijke affiche. Dan staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Bij de thuisploeg rekent men onder meer op Kevin MacAllister om de buren andermaal te kloppen.

De Unionisten zagen afgelopen zomer weer een pak sterkhouders vertrekken en moesten andermaal afscheid nemen van hun trainer. Uiteindelijk besloot de clubleiding om de relatief onervaren Sébastien Pocognoli aan te stellen als nieuwe T1. Onder zijn bewind duurde het even voor de vernieuwde ploeg begon te draaien, maar inmiddels is Union helemaal onder stoom geraakt.

Tijdens de reguliere competitie klommen de Brusselaars weer op naar de derde plaats. Vervolgens werden de Play-Offs ingezet met een knappe zes op zes. Die reeks wil het zaterdag ook doortrekken voor eigen volk. Zondag staan Club Brugge en KRC Genk immers tegenover mekaar. Union kan dus profiteren van puntenverlies bij minstens één andere titelkandidaat.

LEES OOK: Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Cijfers in voordeel Union

Maar dan zal de regerende vicekampioen wel zelf de drie punten moeten bemachtigen. Wat dat betreft spreken de statistieken wel in het voordeel van Union. Zeker op eigen veld was het doorgaans de beste van Paars-Wit. Van de zeven onderlinge duels in het Dudenpark sinds de promotie, kon Anderlecht geen enkele keer winnen van de stadsrivaal.

Die goede reeks wil Union zaterdag dan ook doortrekken. Daarvoor heeft het verschillende wapens. Spitsen Franjo Ivanovic en Promise David steken immers in bloedvorm. Op het middenveld zijn de plekjes dan weer bijzonder duur geworden. En ook de achterhoede staat als een huis. Dat laatste heeft het onder meer te maken met de knappe prestaties van Kevin MacAllister. 

Verlost van versnellingen Amuzu

De Argentijn is immers bezig aan een sterk seizoen in de Brusselse defensie. Zo is hij momenteel de verdediger met het meeste gewonnen duels en gelukte tackles van de ploegen in de Champions' Play-Offs. Die knappe cijfers wil hij zaterdag dus ook bevestigen tegen Anderlecht. En MacAllister is alvast tevreden dat hij één speler van Paars-Wit niet meer zal tegenkomen. "Om eerlijk te zijn, ik ben blij dat Francis Amuzu er niet meer speelt", wijst hij bij SudPresse naar de snelheidsduivel die in januari naar Brazilië trok. "Nu hebben ze wel spelers als César Huerta, Nilson Angulo en Thorgan Hazard. Tegen Anderlecht moet je iedereen in de gaten houden."

Anderlecht had Amuzu beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

38
38
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

42
42
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

16
16
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

21
21
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

95
95
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

86
86
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

107
107
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

166
166
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

65
65
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

274
274
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

143
143
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

469
469
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1139
1139
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

155
155
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

157
157
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

283
283
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

60
60
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

575
575
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

122
122
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

396
396
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

626
626
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

373
373

Meer sportnieuws