MacAllister: "Blij dat hij niet meer bij Anderlecht speelt"

163 stemmen
MacAllister:

Zaterdagavond wordt de derde speeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een erg aantrekkelijke affiche. Dan staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Bij de thuisploeg rekent men onder meer op Kevin MacAllister om de buren andermaal te kloppen.

De Unionisten zagen afgelopen zomer weer een pak sterkhouders vertrekken en moesten andermaal afscheid nemen van hun trainer. Uiteindelijk besloot de clubleiding om de relatief onervaren Sébastien Pocognoli aan te stellen als nieuwe T1. Onder zijn bewind duurde het even voor de vernieuwde ploeg begon te draaien, maar inmiddels is Union helemaal onder stoom geraakt.

Tijdens de reguliere competitie klommen de Brusselaars weer op naar de derde plaats. Vervolgens werden de Play-Offs ingezet met een knappe zes op zes. Die reeks wil het zaterdag ook doortrekken voor eigen volk. Zondag staan Club Brugge en KRC Genk immers tegenover mekaar. Union kan dus profiteren van puntenverlies bij minstens één andere titelkandidaat.

LEES OOK: ‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Cijfers in voordeel Union

Maar dan zal de regerende vicekampioen wel zelf de drie punten moeten bemachtigen. Wat dat betreft spreken de statistieken wel in het voordeel van Union. Zeker op eigen veld was het doorgaans de beste van Paars-Wit. Van de zeven onderlinge duels in het Dudenpark sinds de promotie, kon Anderlecht geen enkele keer winnen van de stadsrivaal.

Die goede reeks wil Union zaterdag dan ook doortrekken. Daarvoor heeft het verschillende wapens. Spitsen Franjo Ivanovic en Promise David steken immers in bloedvorm. Op het middenveld zijn de plekjes dan weer bijzonder duur geworden. En ook de achterhoede staat als een huis. Dat laatste heeft het onder meer te maken met de knappe prestaties van Kevin MacAllister. 

Verlost van versnellingen Amuzu

De Argentijn is immers bezig aan een sterk seizoen in de Brusselse defensie. Zo is hij momenteel de verdediger met het meeste gewonnen duels en gelukte tackles van de ploegen in de Champions' Play-Offs. Die knappe cijfers wil hij zaterdag dus ook bevestigen tegen Anderlecht. En MacAllister is alvast tevreden dat hij één speler van Paars-Wit niet meer zal tegenkomen. "Om eerlijk te zijn, ik ben blij dat Francis Amuzu er niet meer speelt", wijst hij bij SudPresse naar de snelheidsduivel die in januari naar Brazilië trok. "Nu hebben ze wel spelers als César Huerta, Nilson Angulo en Thorgan Hazard. Tegen Anderlecht moet je iedereen in de gaten houden."

Anderlecht had Amuzu beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

2
2
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

29
29
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

96
96
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

124
124
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

97
97
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

38
38
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

38
38
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

90
90
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

213
213
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

149
149
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

66
66
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

56
56
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

71
71
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

548
548
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

610
610
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

141
141
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

418
418
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

183
183
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

284
284
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

242
242
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1239
1239
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

493
493
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

346
346
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

730
730

Meer sportnieuws