MacAllister: "Blij dat hij niet meer bij Anderlecht speelt"

door
MacAllister:

Zaterdagavond wordt de derde speeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een erg aantrekkelijke affiche. Dan staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Bij de thuisploeg rekent men onder meer op Kevin MacAllister om de buren andermaal te kloppen.

De Unionisten zagen afgelopen zomer weer een pak sterkhouders vertrekken en moesten andermaal afscheid nemen van hun trainer. Uiteindelijk besloot de clubleiding om de relatief onervaren Sébastien Pocognoli aan te stellen als nieuwe T1. Onder zijn bewind duurde het even voor de vernieuwde ploeg begon te draaien, maar inmiddels is Union helemaal onder stoom geraakt.

Tijdens de reguliere competitie klommen de Brusselaars weer op naar de derde plaats. Vervolgens werden de Play-Offs ingezet met een knappe zes op zes. Die reeks wil het zaterdag ook doortrekken voor eigen volk. Zondag staan Club Brugge en KRC Genk immers tegenover mekaar. Union kan dus profiteren van puntenverlies bij minstens één andere titelkandidaat.

LEES OOK: Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Cijfers in voordeel Union

Maar dan zal de regerende vicekampioen wel zelf de drie punten moeten bemachtigen. Wat dat betreft spreken de statistieken wel in het voordeel van Union. Zeker op eigen veld was het doorgaans de beste van Paars-Wit. Van de zeven onderlinge duels in het Dudenpark sinds de promotie, kon Anderlecht geen enkele keer winnen van de stadsrivaal.

Die goede reeks wil Union zaterdag dan ook doortrekken. Daarvoor heeft het verschillende wapens. Spitsen Franjo Ivanovic en Promise David steken immers in bloedvorm. Op het middenveld zijn de plekjes dan weer bijzonder duur geworden. En ook de achterhoede staat als een huis. Dat laatste heeft het onder meer te maken met de knappe prestaties van Kevin MacAllister. 

Verlost van versnellingen Amuzu

De Argentijn is immers bezig aan een sterk seizoen in de Brusselse defensie. Zo is hij momenteel de verdediger met het meeste gewonnen duels en gelukte tackles van de ploegen in de Champions' Play-Offs. Die knappe cijfers wil hij zaterdag dus ook bevestigen tegen Anderlecht. En MacAllister is alvast tevreden dat hij één speler van Paars-Wit niet meer zal tegenkomen. "Om eerlijk te zijn, ik ben blij dat Francis Amuzu er niet meer speelt", wijst hij bij SudPresse naar de snelheidsduivel die in januari naar Brazilië trok. "Nu hebben ze wel spelers als César Huerta, Nilson Angulo en Thorgan Hazard. Tegen Anderlecht moet je iedereen in de gaten houden."

Anderlecht had Amuzu beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

141
141
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

100
100
Zorgwekkend: Belgische clubs zwaar afhankelijk van eigenaars

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

40
40
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

248
248
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

292
292
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

93
93
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

137
137
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

130
130
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

251
251
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

319
319
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

399
399
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

196
196
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

74
74
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

416
416
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

168
168
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

760
760
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

561
561
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

220
220
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1216
1216
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

143
143
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

382
382
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

573
573
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

75
75
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

521
521
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

227
227

Meer sportnieuws