MacAllister: "Blij dat hij niet meer bij Anderlecht speelt"

door
MacAllister:

Zaterdagavond wordt de derde speeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een erg aantrekkelijke affiche. Dan staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Bij de thuisploeg rekent men onder meer op Kevin MacAllister om de buren andermaal te kloppen.

De Unionisten zagen afgelopen zomer weer een pak sterkhouders vertrekken en moesten andermaal afscheid nemen van hun trainer. Uiteindelijk besloot de clubleiding om de relatief onervaren Sébastien Pocognoli aan te stellen als nieuwe T1. Onder zijn bewind duurde het even voor de vernieuwde ploeg begon te draaien, maar inmiddels is Union helemaal onder stoom geraakt.

Tijdens de reguliere competitie klommen de Brusselaars weer op naar de derde plaats. Vervolgens werden de Play-Offs ingezet met een knappe zes op zes. Die reeks wil het zaterdag ook doortrekken voor eigen volk. Zondag staan Club Brugge en KRC Genk immers tegenover mekaar. Union kan dus profiteren van puntenverlies bij minstens één andere titelkandidaat.

LEES OOK: Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Cijfers in voordeel Union

Maar dan zal de regerende vicekampioen wel zelf de drie punten moeten bemachtigen. Wat dat betreft spreken de statistieken wel in het voordeel van Union. Zeker op eigen veld was het doorgaans de beste van Paars-Wit. Van de zeven onderlinge duels in het Dudenpark sinds de promotie, kon Anderlecht geen enkele keer winnen van de stadsrivaal.

Die goede reeks wil Union zaterdag dan ook doortrekken. Daarvoor heeft het verschillende wapens. Spitsen Franjo Ivanovic en Promise David steken immers in bloedvorm. Op het middenveld zijn de plekjes dan weer bijzonder duur geworden. En ook de achterhoede staat als een huis. Dat laatste heeft het onder meer te maken met de knappe prestaties van Kevin MacAllister. 

Verlost van versnellingen Amuzu

De Argentijn is immers bezig aan een sterk seizoen in de Brusselse defensie. Zo is hij momenteel de verdediger met het meeste gewonnen duels en gelukte tackles van de ploegen in de Champions' Play-Offs. Die knappe cijfers wil hij zaterdag dus ook bevestigen tegen Anderlecht. En MacAllister is alvast tevreden dat hij één speler van Paars-Wit niet meer zal tegenkomen. "Om eerlijk te zijn, ik ben blij dat Francis Amuzu er niet meer speelt", wijst hij bij SudPresse naar de snelheidsduivel die in januari naar Brazilië trok. "Nu hebben ze wel spelers als César Huerta, Nilson Angulo en Thorgan Hazard. Tegen Anderlecht moet je iedereen in de gaten houden."

Anderlecht had Amuzu beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

3
3
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

14
14
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

48
48
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

53
53
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

123
123
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

84
84
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

107
107
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

67
67
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

503
503
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

39
39
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

259
259
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

26
26
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

86
86
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

37
37
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

86
86
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

77
77
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

55
55
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

477
477
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

120
120
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

71
71
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

243
243
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

164
164
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

64
64
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

170
170
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

19
19

Meer sportnieuws