Boskamp: "In de Belgische competitie is hij de beste. Punt"

door
Boskamp:

Het einde van het seizoen nadert en dus wordt weldra de 'Player of the Season' verkozen in de Jupiler Pro League. Aan kandidaten geen gebrek, zo lopen weer verschillende getalenteerde spelers rond op de Belgische velden. Al steekt er volgens Jan Boskamp één man bovenuit.

Boskamp besloot eind vorig seizoen om te stoppen met zijn vaste activiteiten als voetbalanalist op de Nederlandse televisie. Vooral de afstanden die hij telkens moest afleggen waren er te veel aan geworden. Aan zijn liefde voor het spelletje lag de beslissing in ieder geval niet. Zo blijft hij ronduit verslaafd aan het voetbal.

LEES OOK: Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Genieten van Vanaken

Ook de Belgische competitie volgt de eerste buitenlandse winnaar van de Gouden Schoen nog steeds op de voet. Daarbij gaat zijn aandacht uit naar de vele opkomende talenten. Maar ook naar enkele vaste waarden kijkt hij wekelijks uit. Naar Club Brugge-aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld.

Tegenover Het Belang van Limburg zwaaide de Nederlander dan ook met lof naar de draaischijf van de regerende landskampioen. "Als het gaat om ééntijdsvoetbal moet hij voor niemand onderdoen. In de Belgische competitie is hij de beste. Punt", maakt Boskamp zich sterk.

Terug Rode Duivel

Vanaken is opnieuw bezig aan een sterk seizoen in Brugge. Daar werd hij de voorbije maanden meermaals voor beloond. Begin februari pakte hij bijvoorbeeld zijn derde Gouden Schoen, in maart volgde dan weer zijn rentree bij de nationale ploeg. "Hij heeft daar veel te lang op zijn kans moeten wachten", oppert Boskamp.

Ook zijn collega-analist Franky Van der Elst vindt het niet meer dan logisch dat Vanaken weer Duivel is. "Los van zijn indrukwekkende statistieken draait het bij hem om spelintelligentie. Hij maakt anderen beter. Elke voetballer wil iemand als Vanaken in zijn ploeg. Dat merkte je laatst nog bij de Rode Duivels."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

32
32
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

61
61
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

259
259
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

66
66
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

62
62
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

84
84
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

208
208
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

324
324
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

425
425
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

234
234
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

238
238
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

63
63
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

161
161
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

493
493
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

190
190
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

130
130
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

115
115
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

235
235
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

115
115
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

403
403
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws