Boskamp: "In de Belgische competitie is hij de beste. Punt"

door
Boskamp:

Het einde van het seizoen nadert en dus wordt weldra de 'Player of the Season' verkozen in de Jupiler Pro League. Aan kandidaten geen gebrek, zo lopen weer verschillende getalenteerde spelers rond op de Belgische velden. Al steekt er volgens Jan Boskamp één man bovenuit.

Boskamp besloot eind vorig seizoen om te stoppen met zijn vaste activiteiten als voetbalanalist op de Nederlandse televisie. Vooral de afstanden die hij telkens moest afleggen waren er te veel aan geworden. Aan zijn liefde voor het spelletje lag de beslissing in ieder geval niet. Zo blijft hij ronduit verslaafd aan het voetbal.

LEES OOK: 'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Genieten van Vanaken

Ook de Belgische competitie volgt de eerste buitenlandse winnaar van de Gouden Schoen nog steeds op de voet. Daarbij gaat zijn aandacht uit naar de vele opkomende talenten. Maar ook naar enkele vaste waarden kijkt hij wekelijks uit. Naar Club Brugge-aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld.

Tegenover Het Belang van Limburg zwaaide de Nederlander dan ook met lof naar de draaischijf van de regerende landskampioen. "Als het gaat om ééntijdsvoetbal moet hij voor niemand onderdoen. In de Belgische competitie is hij de beste. Punt", maakt Boskamp zich sterk.

Terug Rode Duivel

Vanaken is opnieuw bezig aan een sterk seizoen in Brugge. Daar werd hij de voorbije maanden meermaals voor beloond. Begin februari pakte hij bijvoorbeeld zijn derde Gouden Schoen, in maart volgde dan weer zijn rentree bij de nationale ploeg. "Hij heeft daar veel te lang op zijn kans moeten wachten", oppert Boskamp.

Ook zijn collega-analist Franky Van der Elst vindt het niet meer dan logisch dat Vanaken weer Duivel is. "Los van zijn indrukwekkende statistieken draait het bij hem om spelintelligentie. Hij maakt anderen beter. Elke voetballer wil iemand als Vanaken in zijn ploeg. Dat merkte je laatst nog bij de Rode Duivels."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

19
19
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

178
178
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

258
258
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

218
218
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

410
410
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

316
316
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

261
261
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

138
138
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

415
415
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

569
569
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

116
116
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

437
437
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

362
362
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

544
544
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

208
208
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

136
136
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

522
522
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

95
95
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

281
281
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

579
579
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

888
888
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1141
1141
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

376
376
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

51
51
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

345
345

Meer sportnieuws