Boskamp: "In de Belgische competitie is hij de beste. Punt"

door
Boskamp:

Het einde van het seizoen nadert en dus wordt weldra de 'Player of the Season' verkozen in de Jupiler Pro League. Aan kandidaten geen gebrek, zo lopen weer verschillende getalenteerde spelers rond op de Belgische velden. Al steekt er volgens Jan Boskamp één man bovenuit.

Boskamp besloot eind vorig seizoen om te stoppen met zijn vaste activiteiten als voetbalanalist op de Nederlandse televisie. Vooral de afstanden die hij telkens moest afleggen waren er te veel aan geworden. Aan zijn liefde voor het spelletje lag de beslissing in ieder geval niet. Zo blijft hij ronduit verslaafd aan het voetbal.

LEES OOK: Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Genieten van Vanaken

Ook de Belgische competitie volgt de eerste buitenlandse winnaar van de Gouden Schoen nog steeds op de voet. Daarbij gaat zijn aandacht uit naar de vele opkomende talenten. Maar ook naar enkele vaste waarden kijkt hij wekelijks uit. Naar Club Brugge-aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld.

Tegenover Het Belang van Limburg zwaaide de Nederlander dan ook met lof naar de draaischijf van de regerende landskampioen. "Als het gaat om ééntijdsvoetbal moet hij voor niemand onderdoen. In de Belgische competitie is hij de beste. Punt", maakt Boskamp zich sterk.

Terug Rode Duivel

Vanaken is opnieuw bezig aan een sterk seizoen in Brugge. Daar werd hij de voorbije maanden meermaals voor beloond. Begin februari pakte hij bijvoorbeeld zijn derde Gouden Schoen, in maart volgde dan weer zijn rentree bij de nationale ploeg. "Hij heeft daar veel te lang op zijn kans moeten wachten", oppert Boskamp.

Ook zijn collega-analist Franky Van der Elst vindt het niet meer dan logisch dat Vanaken weer Duivel is. "Los van zijn indrukwekkende statistieken draait het bij hem om spelintelligentie. Hij maakt anderen beter. Elke voetballer wil iemand als Vanaken in zijn ploeg. Dat merkte je laatst nog bij de Rode Duivels."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

48
48
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

107
107
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

148
148
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

454
454
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

12
12
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

158
158
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

302
302
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

170
170
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

56
56
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

277
277
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

75
75
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

94
94
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

243
243
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

375
375
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

115
115
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

96
96
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

160
160
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

250
250
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1147
1147
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

202
202
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

310
310
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

174
174
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

188
188
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

519
519

Meer sportnieuws