Boskamp: "In de Belgische competitie is hij de beste. Punt"

1173 stemmen
Boskamp:

Het einde van het seizoen nadert en dus wordt weldra de 'Player of the Season' verkozen in de Jupiler Pro League. Aan kandidaten geen gebrek, zo lopen weer verschillende getalenteerde spelers rond op de Belgische velden. Al steekt er volgens Jan Boskamp één man bovenuit.

Boskamp besloot eind vorig seizoen om te stoppen met zijn vaste activiteiten als voetbalanalist op de Nederlandse televisie. Vooral de afstanden die hij telkens moest afleggen waren er te veel aan geworden. Aan zijn liefde voor het spelletje lag de beslissing in ieder geval niet. Zo blijft hij ronduit verslaafd aan het voetbal.

LEES OOK: Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

Genieten van Vanaken

Ook de Belgische competitie volgt de eerste buitenlandse winnaar van de Gouden Schoen nog steeds op de voet. Daarbij gaat zijn aandacht uit naar de vele opkomende talenten. Maar ook naar enkele vaste waarden kijkt hij wekelijks uit. Naar Club Brugge-aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld.

Tegenover Het Belang van Limburg zwaaide de Nederlander dan ook met lof naar de draaischijf van de regerende landskampioen. "Als het gaat om ééntijdsvoetbal moet hij voor niemand onderdoen. In de Belgische competitie is hij de beste. Punt", maakt Boskamp zich sterk.

Terug Rode Duivel

Vanaken is opnieuw bezig aan een sterk seizoen in Brugge. Daar werd hij de voorbije maanden meermaals voor beloond. Begin februari pakte hij bijvoorbeeld zijn derde Gouden Schoen, in maart volgde dan weer zijn rentree bij de nationale ploeg. "Hij heeft daar veel te lang op zijn kans moeten wachten", oppert Boskamp.

Ook zijn collega-analist Franky Van der Elst vindt het niet meer dan logisch dat Vanaken weer Duivel is. "Los van zijn indrukwekkende statistieken draait het bij hem om spelintelligentie. Hij maakt anderen beter. Elke voetballer wil iemand als Vanaken in zijn ploeg. Dat merkte je laatst nog bij de Rode Duivels."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

0
0
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

23
23
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

14
14
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

13
13
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

210
210
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

111
111
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

243
243
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

518
518
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

159
159
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

320
320
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

334
334
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

42
42
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

34
34
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

44
44
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

104
104
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

127
127
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

102
102
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

146
146
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

536
536
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

358
358
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

85
85
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

51
51
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

407
407
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

148
148
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

851
851

Meer sportnieuws