Boskamp: "In de Belgische competitie is hij de beste. Punt"

door
Boskamp:

Het einde van het seizoen nadert en dus wordt weldra de 'Player of the Season' verkozen in de Jupiler Pro League. Aan kandidaten geen gebrek, zo lopen weer verschillende getalenteerde spelers rond op de Belgische velden. Al steekt er volgens Jan Boskamp één man bovenuit.

Boskamp besloot eind vorig seizoen om te stoppen met zijn vaste activiteiten als voetbalanalist op de Nederlandse televisie. Vooral de afstanden die hij telkens moest afleggen waren er te veel aan geworden. Aan zijn liefde voor het spelletje lag de beslissing in ieder geval niet. Zo blijft hij ronduit verslaafd aan het voetbal.

LEES OOK: Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

Genieten van Vanaken

Ook de Belgische competitie volgt de eerste buitenlandse winnaar van de Gouden Schoen nog steeds op de voet. Daarbij gaat zijn aandacht uit naar de vele opkomende talenten. Maar ook naar enkele vaste waarden kijkt hij wekelijks uit. Naar Club Brugge-aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld.

Tegenover Het Belang van Limburg zwaaide de Nederlander dan ook met lof naar de draaischijf van de regerende landskampioen. "Als het gaat om ééntijdsvoetbal moet hij voor niemand onderdoen. In de Belgische competitie is hij de beste. Punt", maakt Boskamp zich sterk.

Terug Rode Duivel

Vanaken is opnieuw bezig aan een sterk seizoen in Brugge. Daar werd hij de voorbije maanden meermaals voor beloond. Begin februari pakte hij bijvoorbeeld zijn derde Gouden Schoen, in maart volgde dan weer zijn rentree bij de nationale ploeg. "Hij heeft daar veel te lang op zijn kans moeten wachten", oppert Boskamp.

Ook zijn collega-analist Franky Van der Elst vindt het niet meer dan logisch dat Vanaken weer Duivel is. "Los van zijn indrukwekkende statistieken draait het bij hem om spelintelligentie. Hij maakt anderen beter. Elke voetballer wil iemand als Vanaken in zijn ploeg. Dat merkte je laatst nog bij de Rode Duivels."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

379
379
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

139
139
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

427
427
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

814
814
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

289
289
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

431
431
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

160
160

Meer sportnieuws