Kayembe 'bedankt' winteraankoop: "Maakte mij scherper"

door
Kayembe 'bedankt' winteraankoop:

KRC Genk startte met een zes op zes perfect aan de Champions' Play-Offs. De Limburgers staan nu voor wellicht de zwaarste test van deze tien duels: een uitmatch tegen Club Brugge. Thorsten Fink en Joris Kayembe trekken met vertrouwen naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Fink trots op zijn spelers

"Winnen in Anderlecht, net na de komst van een nieuwe coach, is geen evidentie. Maar de manier waarop we het gedaan hebben toont aan dat we goed bezig zijn. Na de 1-1 voelde je dat we meteen opnieuw op zoek gingen naar de voorsprong", blikte Fink terug op de zege van vorige week in Brussel.

Dat gaf extra vertrouwen, want moeilijker gaat ook. "Dat betekent dat mijn ploeg over een winnaarsmentaliteit beschikt. We moeten zondag opnieuw proberen vooruit te voetballen en proberen onze momenten te nemen."

Kayembe voelt zich goed in Genk

Kayembe, die met een heerlijke goal voor de 0-1 zorgde, ziet dat het goed draait in Genk. "Het gevoel zit goed. We trekken naar Brugge om er de drie punten te pakken. We hebben vier punten voorsprong, dus we mogen geen angst hebben en niet panikeren als het even tegenzit. We zijn er klaar voor."

Kayembe voelt zich duidelijk in zijn sas binnen het systeem van Fink: “Ik krijg veel vrijheid op het veld en voel me goed in de offensieve speelstijl. De concurrentie met Medina heeft me ook scherper gemaakt. Ik probeer als ervaren speler rust te brengen en met de groep te praten. Dat is mijn taak en ik voel me uitstekend in die rol. De trainer geeft me daar ook het vertrouwen voor."

Gaat Genk punten rapen in Brugge?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

36
36
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

151
151
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

39
39
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

331
331
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

257
257
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

131
131
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

127
127
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

78
78
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

108
108
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

220
220
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

63
63
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

607
607
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

267
267
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

154
154
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

56
56
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

571
571
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

174
174
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

297
297
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

444
444

Meer sportnieuws