Kayembe 'bedankt' winteraankoop: "Maakte mij scherper"

door
Kayembe 'bedankt' winteraankoop:

KRC Genk startte met een zes op zes perfect aan de Champions' Play-Offs. De Limburgers staan nu voor wellicht de zwaarste test van deze tien duels: een uitmatch tegen Club Brugge. Thorsten Fink en Joris Kayembe trekken met vertrouwen naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

Fink trots op zijn spelers

"Winnen in Anderlecht, net na de komst van een nieuwe coach, is geen evidentie. Maar de manier waarop we het gedaan hebben toont aan dat we goed bezig zijn. Na de 1-1 voelde je dat we meteen opnieuw op zoek gingen naar de voorsprong", blikte Fink terug op de zege van vorige week in Brussel.

Dat gaf extra vertrouwen, want moeilijker gaat ook. "Dat betekent dat mijn ploeg over een winnaarsmentaliteit beschikt. We moeten zondag opnieuw proberen vooruit te voetballen en proberen onze momenten te nemen."

Kayembe voelt zich goed in Genk

Kayembe, die met een heerlijke goal voor de 0-1 zorgde, ziet dat het goed draait in Genk. "Het gevoel zit goed. We trekken naar Brugge om er de drie punten te pakken. We hebben vier punten voorsprong, dus we mogen geen angst hebben en niet panikeren als het even tegenzit. We zijn er klaar voor."

Kayembe voelt zich duidelijk in zijn sas binnen het systeem van Fink: “Ik krijg veel vrijheid op het veld en voel me goed in de offensieve speelstijl. De concurrentie met Medina heeft me ook scherper gemaakt. Ik probeer als ervaren speler rust te brengen en met de groep te praten. Dat is mijn taak en ik voel me uitstekend in die rol. De trainer geeft me daar ook het vertrouwen voor."

Gaat Genk punten rapen in Brugge?

Meest recent

Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

45
45
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

143
143
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

237
237
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

27
27
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

299
299
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

815
815
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

510
510
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

399
399
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

917
917
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

98
98
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

204
204
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

134
134
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

224
224
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

591
591
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

418
418
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

820
820
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1293
1293
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

70
70
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

203
203
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

306
306
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

541
541
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

258
258
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

280
280

Meer sportnieuws