Kayembe 'bedankt' winteraankoop: "Maakte mij scherper"

131 stemmen
Kayembe 'bedankt' winteraankoop:

KRC Genk startte met een zes op zes perfect aan de Champions' Play-Offs. De Limburgers staan nu voor wellicht de zwaarste test van deze tien duels: een uitmatch tegen Club Brugge. Thorsten Fink en Joris Kayembe trekken met vertrouwen naar het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Fink trots op zijn spelers

"Winnen in Anderlecht, net na de komst van een nieuwe coach, is geen evidentie. Maar de manier waarop we het gedaan hebben toont aan dat we goed bezig zijn. Na de 1-1 voelde je dat we meteen opnieuw op zoek gingen naar de voorsprong", blikte Fink terug op de zege van vorige week in Brussel.

Dat gaf extra vertrouwen, want moeilijker gaat ook. "Dat betekent dat mijn ploeg over een winnaarsmentaliteit beschikt. We moeten zondag opnieuw proberen vooruit te voetballen en proberen onze momenten te nemen."

Kayembe voelt zich goed in Genk

Kayembe, die met een heerlijke goal voor de 0-1 zorgde, ziet dat het goed draait in Genk. "Het gevoel zit goed. We trekken naar Brugge om er de drie punten te pakken. We hebben vier punten voorsprong, dus we mogen geen angst hebben en niet panikeren als het even tegenzit. We zijn er klaar voor."

Kayembe voelt zich duidelijk in zijn sas binnen het systeem van Fink: “Ik krijg veel vrijheid op het veld en voel me goed in de offensieve speelstijl. De concurrentie met Medina heeft me ook scherper gemaakt. Ik probeer als ervaren speler rust te brengen en met de groep te praten. Dat is mijn taak en ik voel me uitstekend in die rol. De trainer geeft me daar ook het vertrouwen voor."

Gaat Genk punten rapen in Brugge?

Meest recent

Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

4
4
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

47
47
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

58
58
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

270
270
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

207
207
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

17
17
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

10
10
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

170
170
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

476
476
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

114
114
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

341
341
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

624
624
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

482
482
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

325
325
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

507
507
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

136
136
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

157
157
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

98
98
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

100
100
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

203
203
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

328
328
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

689
689
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

167
167
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

96
96
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

113
113

Meer sportnieuws