Amorim velt oordeel over Zirkzee: "Dat moét hij doen"

79 stemmen
Amorim velt oordeel over Zirkzee:

Joshua Zirkzee brak bij RSC Anderlecht écht door op het hoogste niveau. Sindsdien ging het zeer snel en ondertussen speelt hij bij Manchester United. Trainer Ruben Amorim is stilaan tevreden over de Nederlandse aanvaller.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Zirkzee komt boven water bij Man Utd

Zirkzee was bij Anderlecht een begenadigde aanvaller, die nog hard moest werken aan zijn motor. Dat werd toen gedaan en gaandeweg werd hij fysiek sterker. Zirkzee bleef echter maar één jaar in Brussel. Hij werd toen gehuurd van Bayern München en Anderlecht was bereid om stevig te betalen voor hem.

Maar Vincent Kompany werd doorgestuurd en dat was ook voor Zirkzee het sein om niet definitief naar RSCA te trekken. Een goede keuze, want Bologna was de beste optie. Daar maakte hij veel progressie en Manchester United haalde hem afgelopen zomer voor 42 miljoen euro naar de Premier League.

Man Utd kent een rotseizoen en Zirkzee ging mee ten onder. Met 6 goals en 3 assists in 46 duels zijn de cijfers matig. 

Tevreden Amorim

Maar de laatste weken maakt de 23-jarige Zirkzee progressie. “Ik denk dat hij op alle vlakken vooruitgaat. Ik denk dat hij egoïstischer moet zijn. Dat is een ding als je als spits speelt. Hij is geen typische spits, maar hij moet egoïstischer zijn”, zei Amorim over hem in buitenlandse media.

De Portugees ziet echter progressie. “Hij is nu agressiever, hij presteert beter, hij verdedigt beter. Joshua speelde in sommige wedstrijden als spits en deed het toen erg goed, vooral tegen Arsenal. In sommige wedstrijden, zoals tegen Sociedad, speelde hij meer als nummer 10. Hij kan zich aanpassen aan verschillende situaties. Hij verbetert zich en laat goede dingen zien.”

Gaat Zirkzee definitief doorbreken bij Man Utd?

Meest recent

Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

0
0
WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

42
42
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

43
43
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

281
281
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

100
100
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

150
150
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

420
420
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

379
379
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

108
108
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

60
60
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

308
308
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

191
191
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws