Amorim velt oordeel over Zirkzee: "Dat moét hij doen"

79
Amorim velt oordeel over Zirkzee:

Joshua Zirkzee brak bij RSC Anderlecht écht door op het hoogste niveau. Sindsdien ging het zeer snel en ondertussen speelt hij bij Manchester United. Trainer Ruben Amorim is stilaan tevreden over de Nederlandse aanvaller.

LEES OOK: Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Zirkzee komt boven water bij Man Utd

Zirkzee was bij Anderlecht een begenadigde aanvaller, die nog hard moest werken aan zijn motor. Dat werd toen gedaan en gaandeweg werd hij fysiek sterker. Zirkzee bleef echter maar één jaar in Brussel. Hij werd toen gehuurd van Bayern München en Anderlecht was bereid om stevig te betalen voor hem.

Maar Vincent Kompany werd doorgestuurd en dat was ook voor Zirkzee het sein om niet definitief naar RSCA te trekken. Een goede keuze, want Bologna was de beste optie. Daar maakte hij veel progressie en Manchester United haalde hem afgelopen zomer voor 42 miljoen euro naar de Premier League.

Man Utd kent een rotseizoen en Zirkzee ging mee ten onder. Met 6 goals en 3 assists in 46 duels zijn de cijfers matig. 

Tevreden Amorim

Maar de laatste weken maakt de 23-jarige Zirkzee progressie. “Ik denk dat hij op alle vlakken vooruitgaat. Ik denk dat hij egoïstischer moet zijn. Dat is een ding als je als spits speelt. Hij is geen typische spits, maar hij moet egoïstischer zijn”, zei Amorim over hem in buitenlandse media.

De Portugees ziet echter progressie. “Hij is nu agressiever, hij presteert beter, hij verdedigt beter. Joshua speelde in sommige wedstrijden als spits en deed het toen erg goed, vooral tegen Arsenal. In sommige wedstrijden, zoals tegen Sociedad, speelde hij meer als nummer 10. Hij kan zich aanpassen aan verschillende situaties. Hij verbetert zich en laat goede dingen zien.”

Gaat Zirkzee definitief doorbreken bij Man Utd?

Meest recent

Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

2
2
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

6
6
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

25
25
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

48
48
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

168
168
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

41
41
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

109
109
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

91
91
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

344
344
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

147
147
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

185
185
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

95
95
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

379
379
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

155
155
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

315
315
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

224
224
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

187
187
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

131
131
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

225
225
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

307
307
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

107
107
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

141
141
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133

Meer sportnieuws