JPL-refs opnieuw afgemaakt: “Ze creëren zélf een probleem”

door
JPL-refs opnieuw afgemaakt: “Ze creëren zélf een probleem”

De scheidsrechters in de Jupiler Pro League krijgen vaak de volle laag een ook tijdens Extra Time was dat niet anders. De analisten van het praatprogramma vinden de refs vooral niet consequent genoeg. Zo waren er afgelopen speeldag weer heel wat discutabele fases.

In de zestien wordt er heel wat getrokken en geduwd. Bij Anderlecht ontsnapte Jan-Carlo Simic, maar een doelpunt van Isaac Promise werd dan wel afgekeurd. Extra Time was snoeihard voor de Belgische scheidsrechters.

LEES OOK: Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Had afgekeurd moeten worden

Volgens Filip Joos had het doelpunt van César Huerta tegen KRC Genk altijd afgekeurd moeten worden. Simic had Patrik Hrosovsky opzichtig vast. "Het doelpunt had altijd afgekeurd moeten worden", citeert Sporza. "Wat Simic met Hrosovsky is niet gewoon afblokken."

Ook volgens ex-Anderlecht-doelman Frank Boeckx had de VAR moeten ingrijpen. Alleen werd dat aldus niet gedaan. "Nee, het is naar de man lopen. Hij vertrekt en kijkt niet naar de bal. Hij komt in de eerste zone uitblokken, waar Huerta uitkomt. Het is natuurlijk altijd die marges opzoeken. De positie waaruit hij vertrekt, zegt alles. Hij gaat niet om te koppen."

Refs zorgen zélf voor probleem

Een doelpunt van Promise David werd dan weer wél afgekeurd. "Ingrijpen is ook makkelijker bij 0-3", zei Boeckx. Joos zag ook een gemakkelijkere situatie voor de VAR. "Stel je voor dat dit soort doelpunt wordt gemaakt in Club Brugge - Genk bij 0-0. Dan heb je toch de poppen aan het dansen?"

De goal werd ook snel afgekeurd. Wesley Sonck denkt dat er nog veel discussies zullen komen door problemen die refs zélf creëren. "Die ploegen stonden al (ruim) voor, dan telt dat ook niet meer. Dan gaat het allemaal heel snel voorbij, maar als het erom gaat, dan creëer je wel een probleem natuurlijk."

Zijn de refs in België niet consequent genoeg?

Meest recent

“Ik haat het als de beste”: DIW maakt Courtois belachelijk

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

1
1
Mee naar WK? Vertonghen antwoordt op geruchten

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

7
7
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

45
45
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

16
16
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

31
31
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

21
21
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

110
110
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

143
143
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

131
131
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

264
264
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

422
422
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

160
160
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

186
186
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

301
301
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

97
97
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

397
397
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

235
235
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

375
375
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

242
242
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

343
343
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

515
515
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

143
143
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

104
104
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

685
685

Meer sportnieuws