JPL-refs opnieuw afgemaakt: “Ze creëren zélf een probleem”

door
JPL-refs opnieuw afgemaakt: “Ze creëren zélf een probleem”

De scheidsrechters in de Jupiler Pro League krijgen vaak de volle laag een ook tijdens Extra Time was dat niet anders. De analisten van het praatprogramma vinden de refs vooral niet consequent genoeg. Zo waren er afgelopen speeldag weer heel wat discutabele fases.

In de zestien wordt er heel wat getrokken en geduwd. Bij Anderlecht ontsnapte Jan-Carlo Simic, maar een doelpunt van Isaac Promise werd dan wel afgekeurd. Extra Time was snoeihard voor de Belgische scheidsrechters.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Had afgekeurd moeten worden

Volgens Filip Joos had het doelpunt van César Huerta tegen KRC Genk altijd afgekeurd moeten worden. Simic had Patrik Hrosovsky opzichtig vast. "Het doelpunt had altijd afgekeurd moeten worden", citeert Sporza. "Wat Simic met Hrosovsky is niet gewoon afblokken."

Ook volgens ex-Anderlecht-doelman Frank Boeckx had de VAR moeten ingrijpen. Alleen werd dat aldus niet gedaan. "Nee, het is naar de man lopen. Hij vertrekt en kijkt niet naar de bal. Hij komt in de eerste zone uitblokken, waar Huerta uitkomt. Het is natuurlijk altijd die marges opzoeken. De positie waaruit hij vertrekt, zegt alles. Hij gaat niet om te koppen."

Refs zorgen zélf voor probleem

Een doelpunt van Promise David werd dan weer wél afgekeurd. "Ingrijpen is ook makkelijker bij 0-3", zei Boeckx. Joos zag ook een gemakkelijkere situatie voor de VAR. "Stel je voor dat dit soort doelpunt wordt gemaakt in Club Brugge - Genk bij 0-0. Dan heb je toch de poppen aan het dansen?"

De goal werd ook snel afgekeurd. Wesley Sonck denkt dat er nog veel discussies zullen komen door problemen die refs zélf creëren. "Die ploegen stonden al (ruim) voor, dan telt dat ook niet meer. Dan gaat het allemaal heel snel voorbij, maar als het erom gaat, dan creëer je wel een probleem natuurlijk."

Zijn de refs in België niet consequent genoeg?

Meest recent

Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

20
20
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

59
59
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

42
42
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

156
156
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

114
114
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

303
303
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

938
938
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

51
51
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

131
131
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

130
130
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

241
241
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

522
522
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

112
112
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

373
373
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

582
582
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

310
310
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

365
365
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

370
370
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

79
79
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

456
456
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

83
83
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

79
79
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

100
100

Meer sportnieuws