Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

2701 stemmen
Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City, dat maakte de spelmaker vrijdag officieel bekend. De vraag is nu maar zijn toekomst in het clubvoetbal ligt. De kansen op een nieuwe Europese topclub lijken alvast behoorlijk klein.

De Bruyne was jarenlang één van de grote smaakmakers bij City en in uitbreiding de hele Premier League. Maar vorig seizoen stond hij maandelang aan de kant met een zware blessure. En ook in de huidige jaargang moest hij ook al verschillende wedstrijden missen met blessureperikelen.

LEES OOK: Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Afscheid na seizoen

Niet onlogisch gezien het overvolle programma en het feit dat KDB straks alweer 34 jaar oud wordt. Ondertussen is hij echter weer fit en wordt hij slechts met mondjesmaat nog gebruikt door zijn coach Pep Guardiola. Bovendien loopt het huidige contract van De Bruyne na het seizoen af.

De breuk kwam er dus al een tijdje aan. En vrijdag werd het nieuws ook officieel bevestigd door de speler zelf. Die hoopt in de komende weken wel nog een mooi afscheid te nemen, onder meer met eindwinst van de Premier League. Ondertussen kan de Rode Duivel ook al op zoek naar een nieuwe club.

Grootmachten bedanken

Daarbij zal hij allicht in een andere continent moeten speuren. Sowieso zijn slechts een beperkt aantal Europese clubs dat zijn salaris kunnen betalen. Bovendien lijkt een andere Premier League-ploeg geen optie. Onlangs zou De Bruyne wel zijn aangeboden bij Real Madrid, daar bedankten ze echter vriendelijk.

Clubs als FC Barcelona en Paris Saint-Germain zetten dan weer niet langer in op sterspelers van hogere leeftijd. En nu kan ook de volgende bestemming geschrapt worden. Zo meldt Calciomercato dat ook Internazionale geen interesse heeft.

Hopen op Kompany?

De huidige eigenaars van de Italiaanse kampioen zijn namelijk niet van plan om nog zware investeringen, inclusief salaris, te doen voor spelers van boven de 30 jaar oud. En zo lijkt zijn toekomst dus buiten Europa te liggen. Al schuift Sporza toch één Europese topper naar voren: het Bayern München van Vincent Kompany. Het valt evenwel te betwijfelen of de Duitsers wél bereid zijn te investeren in zijn komst.

🚀

De Bruyne speelt volgend seizoen in ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

54
54
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

25
25
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

21
21
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

294
294
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

178
178
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

214
214
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

150
150
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

653
653
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

160
160
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1027
1027
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

649
649
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

827
827
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

813
813
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

131
131
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

482
482
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

798
798
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

388
388

Meer sportnieuws