Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

2701
Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City, dat maakte de spelmaker vrijdag officieel bekend. De vraag is nu maar zijn toekomst in het clubvoetbal ligt. De kansen op een nieuwe Europese topclub lijken alvast behoorlijk klein.

De Bruyne was jarenlang één van de grote smaakmakers bij City en in uitbreiding de hele Premier League. Maar vorig seizoen stond hij maandelang aan de kant met een zware blessure. En ook in de huidige jaargang moest hij ook al verschillende wedstrijden missen met blessureperikelen.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Afscheid na seizoen

Niet onlogisch gezien het overvolle programma en het feit dat KDB straks alweer 34 jaar oud wordt. Ondertussen is hij echter weer fit en wordt hij slechts met mondjesmaat nog gebruikt door zijn coach Pep Guardiola. Bovendien loopt het huidige contract van De Bruyne na het seizoen af.

De breuk kwam er dus al een tijdje aan. En vrijdag werd het nieuws ook officieel bevestigd door de speler zelf. Die hoopt in de komende weken wel nog een mooi afscheid te nemen, onder meer met eindwinst van de Premier League. Ondertussen kan de Rode Duivel ook al op zoek naar een nieuwe club.

Grootmachten bedanken

Daarbij zal hij allicht in een andere continent moeten speuren. Sowieso zijn slechts een beperkt aantal Europese clubs dat zijn salaris kunnen betalen. Bovendien lijkt een andere Premier League-ploeg geen optie. Onlangs zou De Bruyne wel zijn aangeboden bij Real Madrid, daar bedankten ze echter vriendelijk.

Clubs als FC Barcelona en Paris Saint-Germain zetten dan weer niet langer in op sterspelers van hogere leeftijd. En nu kan ook de volgende bestemming geschrapt worden. Zo meldt Calciomercato dat ook Internazionale geen interesse heeft.

Hopen op Kompany?

De huidige eigenaars van de Italiaanse kampioen zijn namelijk niet van plan om nog zware investeringen, inclusief salaris, te doen voor spelers van boven de 30 jaar oud. En zo lijkt zijn toekomst dus buiten Europa te liggen. Al schuift Sporza toch één Europese topper naar voren: het Bayern München van Vincent Kompany. Het valt evenwel te betwijfelen of de Duitsers wél bereid zijn te investeren in zijn komst.

De Bruyne speelt volgend seizoen in ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

72
72
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

53
53
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

386
386
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

332
332
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws