Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

2701
Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City, dat maakte de spelmaker vrijdag officieel bekend. De vraag is nu maar zijn toekomst in het clubvoetbal ligt. De kansen op een nieuwe Europese topclub lijken alvast behoorlijk klein.

De Bruyne was jarenlang één van de grote smaakmakers bij City en in uitbreiding de hele Premier League. Maar vorig seizoen stond hij maandelang aan de kant met een zware blessure. En ook in de huidige jaargang moest hij ook al verschillende wedstrijden missen met blessureperikelen.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Afscheid na seizoen

Niet onlogisch gezien het overvolle programma en het feit dat KDB straks alweer 34 jaar oud wordt. Ondertussen is hij echter weer fit en wordt hij slechts met mondjesmaat nog gebruikt door zijn coach Pep Guardiola. Bovendien loopt het huidige contract van De Bruyne na het seizoen af.

De breuk kwam er dus al een tijdje aan. En vrijdag werd het nieuws ook officieel bevestigd door de speler zelf. Die hoopt in de komende weken wel nog een mooi afscheid te nemen, onder meer met eindwinst van de Premier League. Ondertussen kan de Rode Duivel ook al op zoek naar een nieuwe club.

Grootmachten bedanken

Daarbij zal hij allicht in een andere continent moeten speuren. Sowieso zijn slechts een beperkt aantal Europese clubs dat zijn salaris kunnen betalen. Bovendien lijkt een andere Premier League-ploeg geen optie. Onlangs zou De Bruyne wel zijn aangeboden bij Real Madrid, daar bedankten ze echter vriendelijk.

Clubs als FC Barcelona en Paris Saint-Germain zetten dan weer niet langer in op sterspelers van hogere leeftijd. En nu kan ook de volgende bestemming geschrapt worden. Zo meldt Calciomercato dat ook Internazionale geen interesse heeft.

Hopen op Kompany?

De huidige eigenaars van de Italiaanse kampioen zijn namelijk niet van plan om nog zware investeringen, inclusief salaris, te doen voor spelers van boven de 30 jaar oud. En zo lijkt zijn toekomst dus buiten Europa te liggen. Al schuift Sporza toch één Europese topper naar voren: het Bayern München van Vincent Kompany. Het valt evenwel te betwijfelen of de Duitsers wél bereid zijn te investeren in zijn komst.

De Bruyne speelt volgend seizoen in ...

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

0
0
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

62
62
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

14
14
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

16
16
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

52
52
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

149
149
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

59
59
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

91
91
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

13
13
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

52
52
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

335
335
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

178
178
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

82
82
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

127
127
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

217
217

Meer sportnieuws