Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

2701 stemmen
Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City, dat maakte de spelmaker vrijdag officieel bekend. De vraag is nu maar zijn toekomst in het clubvoetbal ligt. De kansen op een nieuwe Europese topclub lijken alvast behoorlijk klein.

De Bruyne was jarenlang één van de grote smaakmakers bij City en in uitbreiding de hele Premier League. Maar vorig seizoen stond hij maandelang aan de kant met een zware blessure. En ook in de huidige jaargang moest hij ook al verschillende wedstrijden missen met blessureperikelen.

LEES OOK: Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Afscheid na seizoen

Niet onlogisch gezien het overvolle programma en het feit dat KDB straks alweer 34 jaar oud wordt. Ondertussen is hij echter weer fit en wordt hij slechts met mondjesmaat nog gebruikt door zijn coach Pep Guardiola. Bovendien loopt het huidige contract van De Bruyne na het seizoen af.

De breuk kwam er dus al een tijdje aan. En vrijdag werd het nieuws ook officieel bevestigd door de speler zelf. Die hoopt in de komende weken wel nog een mooi afscheid te nemen, onder meer met eindwinst van de Premier League. Ondertussen kan de Rode Duivel ook al op zoek naar een nieuwe club.

Grootmachten bedanken

Daarbij zal hij allicht in een andere continent moeten speuren. Sowieso zijn slechts een beperkt aantal Europese clubs dat zijn salaris kunnen betalen. Bovendien lijkt een andere Premier League-ploeg geen optie. Onlangs zou De Bruyne wel zijn aangeboden bij Real Madrid, daar bedankten ze echter vriendelijk.

Clubs als FC Barcelona en Paris Saint-Germain zetten dan weer niet langer in op sterspelers van hogere leeftijd. En nu kan ook de volgende bestemming geschrapt worden. Zo meldt Calciomercato dat ook Internazionale geen interesse heeft.

Hopen op Kompany?

De huidige eigenaars van de Italiaanse kampioen zijn namelijk niet van plan om nog zware investeringen, inclusief salaris, te doen voor spelers van boven de 30 jaar oud. En zo lijkt zijn toekomst dus buiten Europa te liggen. Al schuift Sporza toch één Europese topper naar voren: het Bayern München van Vincent Kompany. Het valt evenwel te betwijfelen of de Duitsers wél bereid zijn te investeren in zijn komst.

🚀

De Bruyne speelt volgend seizoen in ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1058
1058
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

418
418
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws