Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

door
Grootmachten haken af: nog één Europese optie voor De Bruyne?

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City, dat maakte de spelmaker vrijdag officieel bekend. De vraag is nu maar zijn toekomst in het clubvoetbal ligt. De kansen op een nieuwe Europese topclub lijken alvast behoorlijk klein.

De Bruyne was jarenlang één van de grote smaakmakers bij City en in uitbreiding de hele Premier League. Maar vorig seizoen stond hij maandelang aan de kant met een zware blessure. En ook in de huidige jaargang moest hij ook al verschillende wedstrijden missen met blessureperikelen.

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Afscheid na seizoen

Niet onlogisch gezien het overvolle programma en het feit dat KDB straks alweer 34 jaar oud wordt. Ondertussen is hij echter weer fit en wordt hij slechts met mondjesmaat nog gebruikt door zijn coach Pep Guardiola. Bovendien loopt het huidige contract van De Bruyne na het seizoen af.

De breuk kwam er dus al een tijdje aan. En vrijdag werd het nieuws ook officieel bevestigd door de speler zelf. Die hoopt in de komende weken wel nog een mooi afscheid te nemen, onder meer met eindwinst van de Premier League. Ondertussen kan de Rode Duivel ook al op zoek naar een nieuwe club.

Grootmachten bedanken

Daarbij zal hij allicht in een andere continent moeten speuren. Sowieso zijn slechts een beperkt aantal Europese clubs dat zijn salaris kunnen betalen. Bovendien lijkt een andere Premier League-ploeg geen optie. Onlangs zou De Bruyne wel zijn aangeboden bij Real Madrid, daar bedankten ze echter vriendelijk.

Clubs als FC Barcelona en Paris Saint-Germain zetten dan weer niet langer in op sterspelers van hogere leeftijd. En nu kan ook de volgende bestemming geschrapt worden. Zo meldt Calciomercato dat ook Internazionale geen interesse heeft.

Hopen op Kompany?

De huidige eigenaars van de Italiaanse kampioen zijn namelijk niet van plan om nog zware investeringen, inclusief salaris, te doen voor spelers van boven de 30 jaar oud. En zo lijkt zijn toekomst dus buiten Europa te liggen. Al schuift Sporza toch één Europese topper naar voren: het Bayern München van Vincent Kompany. Het valt evenwel te betwijfelen of de Duitsers wél bereid zijn te investeren in zijn komst.

De Bruyne speelt volgend seizoen in ...

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

44
44
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

133
133
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

172
172
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

23
23
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

22
22
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

33
33
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

333
333
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

137
137
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

316
316
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

355
355
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws