Waarom Antwerp FC deze speler ziet als dé sleutel tot succes

324
Waarom Antwerp FC deze speler ziet als dé sleutel tot succes

Farouck Adekami werd voor een spotprijs overgenomen van Right to Dream en groeide razendsnel uit tot een veelbelovende kracht bij Antwerp FC. Na een periode bij de beloften kreeg de 19-jarige Ivoriaan in januari zijn kans bij de A-ploeg. Met zijn explosieve dribbels en technische finesse brengt hij een extra dimensie in het Antwerpse aanvalsspel. Gazet van Antwerpen en Het Nieuwsblad vergelijken hem al met Mahamadou Doumbia, die een gelijkaardig traject aflegde. Als Farouck Adekami zijn ontwikkeling doorzet, kan hij niet alleen een sleutelspeler worden, maar ook een financieel succes voor Antwerp FC.

LEES OOK: Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Explosieve toptransfer bij Antwerp FC

Farouck Adekami werd vorige zomer voor amper 70.000 euro weggeplukt bij Right to Dream, een gerenommeerde jeugdacademie in Ghana. Antwerp FC legde de aanvallende middenvelder vast voor drie seizoenen, met een optie op een extra jaar.

De verwachtingen waren meteen hoog voor de jonge Ivoriaan, die in de belangstelling stond van meerdere Europese topclubs. Clubs uit België, Scandinavië, Frankrijk en Duitsland toonden interesse, maar Antwerp FC trok uiteindelijk aan het langste eind.

Farouck Adekami draaide enkele maanden warm bij de beloften, maar al snel rees de vraag hoe lang hij daar zou blijven. Sinds midden september mocht hij een tiental keer plaatsnemen op de bank van de A-ploeg en in diezelfde periode veroverde hij een basisplaats bij de beloften.

De kans was groot dat hij spoedig zou doorstromen naar de A-kern, en in 2025 kreeg hij dan ook zijn kans bij de eerste ploeg.

Explosieve dribbelaar als gamechanger?

In januari debuteerde Farouck Adekami in het eerste elftal tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo. Een week later kreeg hij zijn eerste basisplaats, gevolgd door een invalbeurt tegen Club Brugge.

De 19-jarige maakte meteen indruk, en Gazet van Antwerpen schreef dat hij troeven bezit die Antwerp FC soms mist. “Groeit de dribbelaar uit tot de gamechanger waar Antwerp FC nood aan heeft?”

Met zijn techniek en dynamiek bracht hij meteen schwung in het Antwerpse aanvalsspel. Farouck Adekami staat bekend als een explosieve dribbelaar die in één-tegen-één-situaties moeiteloos zijn tegenstander passeert.

“Het is net dankzij die kwaliteiten dat hij in het vizier van de Antwerpse scoutingscel kwam,” aldus Gazet van Antwerpen. Antwerp FC presenteerde hem aanvankelijk als een nummer tien, maar door zijn snelheid en offensieve kwaliteiten kan hij ook op de flanken uit de voeten.

Adekami in de voetsporen van Doumbia?

Antwerp FC zet meer dan ooit in op de doorstroming van eigen jeugd, maar blijft ook buitenlandse talenten rekruteren.

Gazet van Antwerpen trekt een parallel tussen het traject van Farouck Adekami en dat van Mahamadou Doumbia, de Malinees die na een korte inloopperiode bij de Young Reds snel doorstroomde naar de A-kern.

Volgens Het Nieuwsblad kan Antwerp FC financieel een flinke slag slaan als Farouck Adekami zich op een gelijkaardige manier ontwikkelt.

Zal Adekami knallen bij Antwerp?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

8
8
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

48
48
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

102
102
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

78
78
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

824
824
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

59
59
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

190
190
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

52
52
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws