Club Brugge van de sokken geblazen door monsterdeal

1780
Club Brugge van de sokken geblazen door monsterdeal

Ardon Jashari is dé sensatie bij Club Brugge. De Zwitserse middenvelder, die aanvankelijk met twijfels werd onthaald, groeide in enkele maanden uit tot een absolute sterkhouder. Zelfs critici als Hein Vanhaezebrouck moesten hun mening herzien. Zijn indrukwekkende prestaties bleven niet onopgemerkt. Pep Guardiola prees hem, Steven Defour noemt hem een van de beste spelers van het afgelopen decennium, en insiders voorspellen een toptransfer. Clubs uit de Premier League en Bundesliga staan in de rij, en een vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd. Met een geschatte transfersom van twintig à dertig miljoen euro zou Jashari niet alleen het transferrecord van Club Brugge breken, maar ook de Belgische competitie op zijn kop zetten. Volgens analisten zal een monsterbod nodig zijn om hem los te weken bij blauw-zwart.

LEES OOK: Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Jashari’s motor sloeg laat aan

De komst van Ardon Jashari betekende de eerste transfer onder Dévy Rigaux als nieuwe Director of Football van Club Brugge. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk gehaald als vervanger van Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef uiteindelijk toch bij de club.

Vincent Mannaert koos op die positie traditioneel voor fysiek sterke, Afrikaanse profielen, maar Rigaux bewandelde een andere weg met de komst van Jashari.

Na zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt was nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd. Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. “Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari,” zei Vanhaezebrouck.

Eind september begon Jashari echter zijn draai te vinden bij Club Brugge. “Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven,” merkte Nicky Hayen op. Zelfs Vanhaezebrouck moest zijn oordeel herzien.

“Dat zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel,” stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Defour: “Een van de besten van de voorbije tien jaar”

Daarna bleef Ardon Jashari indruk maken. Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika allang niet meer de dominante kracht op het middenveld is. “Wat een middenvelder,” noteerde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws.

Na amper zes maanden is hij uitgegroeid tot een absolute leider, zo niet dé leider van het elftal. Naast Hans Vanaken – en Simon Mignolet in doel – is het de Zwitser die het spel bepaalt. Een ‘deep-lying playmaker’ die vanop de eigen speelhelft de lijnen uitzet en het team dirigeert.

Pep Guardiola noemde hem als eerste toen hij de sterktes van Club Brugge opsomde. “Hoe hij zich met de bal beweegt… en hoe hij de ruimtes op het veld bespeelt,” zei Guardiola tijdens zijn persconferentie voorafgaand aan het duel met Manchester City, eind januari.

Steven Defour ziet in hem de beste speler van de Jupiler Pro League. “Hij is zelfs een van de besten van de voorbije tien jaar,” zei Defour in Het Laatste Nieuws.

Niemand trekt zoveel aandacht als Jashari

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge vroeg of laat een aanbod zal krijgen dat ze niet kunnen weigeren, niet alleen voor Ardon Jashari maar ook voor spelers als Joaquin Seys, Christos Tzolis, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en Chemsdine Talbi.

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, is het slechts een kwestie van tijd vooraleer de Zwitserse middenvelder in de Premier League of de Bundesliga speelt.

“Misschien wel de beste ‘nummer zes’ sinds Timmy Simons,” schreef Taecke. “De vraag is niet *of* Ardon Jashari de stap naar de Europese top zal zetten, maar *wanneer* hij dat zal doen.”

Met Onyedika en Joel Ordonez heeft Club Brugge nog twee interessante profielen voor buitenlandse topclubs, maar niemand die momenteel zoveel aandacht trekt als Jashari.

Focus op het transferrecord

De naam van Ardon Jashari prijkt op de scoutingslijsten van meerdere Europese topclubs, maar een vertrek van de sterkhouder was tijdens de wintermercato absoluut onbespreekbaar.

Club Brugge beloonde zijn middenvelder met een contractverlenging en loonsverhoging na amper zes maanden – een unicum binnen de club. “België lijkt nu al te klein voor hem,” schreef Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws.

Jashari blies ons van de sokken,” zei Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. “Het kan niet anders dan dat er binnenkort clubs op de stoep staan bij voorzitter Bart Verhaeghe voor deze 22-jarige Zwitser. Als blauw-zwart hem laat gaan, dan is het voor de hoofdprijs. Het transferrecord zal zeker sneuvelen.”

Meerdere insiders achten een transfersom van twintig à dertig miljoen euro realistisch, zeker gezien de interesse van kapitaalkrachtige clubs. “Er zal een monsterbod nodig zijn: wie Ardon Jashari deze zomer wil wegkapen bij Club Brugge, zal met sterke papieren moeten komen – zowel financieel als sportief,” concludeerde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Bij Club Brugge mikken ze op een nieuw transferrecord.”

Zal Jashari het clubrecord breken?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

8
8
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

50
50
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

103
103
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

80
80
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

827
827
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

59
59
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

190
190
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

53
53
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

373
373
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws