'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

568
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van Beerschot grepen de Limburgers immers de leiding in de Play-Downs. Van Didier Lamkel Zé was echter geen spoor te bekennen bij de Kanaries en daar komt allicht geen verandering meer in.

De Kameroense aanvaller maakte de voorbije jaren al naam in de Jupiler Pro League. Deels vanwege zijn voetballende kwaliteiten. Wanneer hij geconcentreerd en in vorm was, liet Lamkel Zé bij momenten geniale dingen zien als speler van Antwerp FC. Maar vooral met zijn extra-sportief gedrag ging hij over de tongen.

LEES OOK: Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

Brokkenparcours

Van een doelpunt vieren door in de lege tribunes te klimmen, tot op de club arriveren in een shirt van rivaal Anderlecht om vervolgens niet binnen te mogen ... met Lamkel Zé was er nooit een rustig moment. Ook de manier waarop hij meermaals zijn vertrek wou afdwingen op de Bosuil, was niet bepaald professioneel.

Na omzwervingen in Rusland, Frankrijk en Slowakije, ging de Kameroener in 2022 bij KV Kortrijk aan de slag. Maar ook daar moest hij na enkele maanden al beschikken wegens zijn bedenkelijke houding naast het veld. Vervolgens was hij onder meer in Marokko en Turkije actief, eveneens zonder succes.

Mazzu faalt in queeste

Desondanks besloot STVV hem begin dit kalenderjaar een nieuwe kans te geven. Coach Felice Mazzu was er van overtuigd dat hij Lamkel Zé op het juiste spoor zou krijgen. Dat leek aanvankelijk ook te lukken, zo begon hij sterk aan zijn passage op Stayen. Maar inmiddels zit de Kameroener opnieuw op een zijspoor.

Lamkel Zé kwam onder meer niet opdagen voor de trainingen. Hij had daarvoor een doktersbriefje, toch leek het vooral een gebrek aan motivatie. Mede daardoor werd hij ook niet meegenomen op de recente stage. Bovendien zou hij al denken aan een nieuwe transfer, van focus lijkt dan ook nog weinig sprake.

Gesprek met entourage

Volgens Het Belang van Limburg heeft de club dan ook ingegrepen. Lamkel Zé mag nog individueel trainen met de kinesisten van de club, maar wordt nadrukkelijk afgeschermd van de rest van de selectie. Men wil absoluut voorkomen dat hij een negatieve invloed heeft. Ondertussen zou een gesprek met zijn entourage gepland staan. Al betwijfelt men of dit zoden aan de dijk zal brengen.

STVV had Lamkel Zé nooit in huis mogen halen ...

Meest recent

Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

119
119
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

46
46
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

40
40
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

145
145
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

65
65
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

242
242
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

139
139
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

67
67
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

207
207
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

199
199
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

91
91
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

336
336
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

136
136
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

67
67
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

29
29
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

204
204
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

729
729
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

386
386
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

214
214
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

243
243
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

354
354
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

465
465
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

481
481
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

134
134

Meer sportnieuws