'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

568 stemmen
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van Beerschot grepen de Limburgers immers de leiding in de Play-Downs. Van Didier Lamkel Zé was echter geen spoor te bekennen bij de Kanaries en daar komt allicht geen verandering meer in.

De Kameroense aanvaller maakte de voorbije jaren al naam in de Jupiler Pro League. Deels vanwege zijn voetballende kwaliteiten. Wanneer hij geconcentreerd en in vorm was, liet Lamkel Zé bij momenten geniale dingen zien als speler van Antwerp FC. Maar vooral met zijn extra-sportief gedrag ging hij over de tongen.

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Brokkenparcours

Van een doelpunt vieren door in de lege tribunes te klimmen, tot op de club arriveren in een shirt van rivaal Anderlecht om vervolgens niet binnen te mogen ... met Lamkel Zé was er nooit een rustig moment. Ook de manier waarop hij meermaals zijn vertrek wou afdwingen op de Bosuil, was niet bepaald professioneel.

Na omzwervingen in Rusland, Frankrijk en Slowakije, ging de Kameroener in 2022 bij KV Kortrijk aan de slag. Maar ook daar moest hij na enkele maanden al beschikken wegens zijn bedenkelijke houding naast het veld. Vervolgens was hij onder meer in Marokko en Turkije actief, eveneens zonder succes.

Mazzu faalt in queeste

Desondanks besloot STVV hem begin dit kalenderjaar een nieuwe kans te geven. Coach Felice Mazzu was er van overtuigd dat hij Lamkel Zé op het juiste spoor zou krijgen. Dat leek aanvankelijk ook te lukken, zo begon hij sterk aan zijn passage op Stayen. Maar inmiddels zit de Kameroener opnieuw op een zijspoor.

Lamkel Zé kwam onder meer niet opdagen voor de trainingen. Hij had daarvoor een doktersbriefje, toch leek het vooral een gebrek aan motivatie. Mede daardoor werd hij ook niet meegenomen op de recente stage. Bovendien zou hij al denken aan een nieuwe transfer, van focus lijkt dan ook nog weinig sprake.

Gesprek met entourage

Volgens Het Belang van Limburg heeft de club dan ook ingegrepen. Lamkel Zé mag nog individueel trainen met de kinesisten van de club, maar wordt nadrukkelijk afgeschermd van de rest van de selectie. Men wil absoluut voorkomen dat hij een negatieve invloed heeft. Ondertussen zou een gesprek met zijn entourage gepland staan. Al betwijfelt men of dit zoden aan de dijk zal brengen.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit
289

STVV had Lamkel Zé nooit in huis mogen halen ...

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

14
14
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

46
46
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

17
17
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

43
43
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

83
83
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

30
30
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

84
84
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

99
99
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

84
84
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

149
149
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

139
139
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

27
27
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

250
250
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

274
274
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

57
57
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

188
188
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

887
887
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

177
177
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

125
125
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

137
137
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

172
172
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

161
161
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1201
1201

Meer sportnieuws