Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

68 stemmen
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt  na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet te veel indruk. Deze week werd zelfs met zware cijfers verloren van aartsrivaal Argentinië. Die nederlaag bleek de druppel voor bondscoach Dorival Junior.

Brazilië blijft qua resultaten dé benchmark in het internationale voetbal. Het land nam tot dusver als enige deel aan alle edities van het wereldkampioenschap. De Goddelijke Kanaries wisten het WK ook al vijf keer te winnen, een absoluut record. Maar de laatste jaren loopt het allemaal een pak minder.

LEES OOK: Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Argentinië neemt macht over

In 2014 sneuvelden de Brazilianen tijdens de halve finales van het WK in eigen land na een historische pandoering tegen Duitsland. Tijdens de twee daaropvolgende WK's vormden de kwartfinales telkens het eindstation. Maar ook in het eigen continent is Brazilië lang niet meer dé dominante factor.

In 2019 werd de Copa America weliswaar nog gewonnen, twee jaar later werd opnieuw de finale bereikt. Voorts moest de Seleçao telkens al vroetijdig afdruipen op het Zuid-Amerikaanse landenkampioenschap. En ondertussen stapelde aartsrivaal Argentinië de successen wél op.

Dromen van Ancelotti

Nadat de Argentijnen vorige zomer andermaal de Copa America haalden en Brazilië sneuvelde in de kwartfinales, moest de ommekeer ingezet worden tijdens de huidige WK-kwalificatiecampagne. Dat is echter allerminst het geval. Terwijl Argentinië ruim op kop staat, volgt Brazilië pas op de vierde plaats. Het won slechts 6 van de 14 matchen.

Dinsdagnacht volgde een zoveelste tegenvaller met een 4-1-nederlaag tegen de regerende wereldkampioen, die nota bene zonder Lionel Messi speelde. Die pijnlijke afgang bleek het nekschot voor Dorival Junior. Vrijdagnacht maakt de Braziliaanse bond immers het ontslag van de bondscoach bekend. Wie hem moet opvolgen is voorlopig koffiedik kijken. Carlo Ancelotti is de gedroomde kandidaat, maar die ligt nog tot medio 2026 onder contract bij Real Madrid.

Voor welke voetbalnatie heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

26
26
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

106
106
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

29
29
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

37
37
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

169
169
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

65
65
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

253
253
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

185
185
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

59
59
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

444
444
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

58
58
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

160
160
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

268
268
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

60
60
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

154
154
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

272
272
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

64
64
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

75
75
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

109
109
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

39
39
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

237
237
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws