‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

door
‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

Bij Club Brugge dreigt een verrassing: jeugdproduct Kyriani Sabbe, geliefd bij de fans, lijkt geen toekomst meer te hebben bij blauw-zwart. De 20-jarige rechtsback weigerde een contractverlenging en verloor zijn basisplaats aan Joaquin Seys. Ondanks zijn sterke play-offs vorig seizoen en interesse van clubs als Manchester United, Arsenal en Ajax, blijft zijn toekomst onzeker. Sabbe wil speelminuten, maar een duidelijk sportief plan ontbreekt. Club Brugge wil hem houden, maar als hij niet bijtekent, lonkt een vertrek. Wordt hij de volgende uitgaande transfer?

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: Club krijgt goed én slecht nieuws

Club Brugge-publiekslieveling tekent geen nieuw contract

Kyriani Sabbe belichaamt het DNA van Club Brugge met zijn diepgang, snelheid, loopvermogen, lef, uitstekende mentaliteit en prima voorzet. Hij speelt als rechtsachter en staat bekend om zijn offensieve impulsen en geweldige voorzetten.

Sabbe heeft mooie dingen laten zien met zijn infiltraties en hoge snelheid (soms haalt hij 33 kilometer per uur). “De supporters zien het graag gebeuren. Sabbe is een rasecht jeugdproduct van Club. Blauw-zwart bloed”, schreef Het Nieuwsblad.

Sabbe is een speler die altijd een 6,5 op 10 haalt – trainers hebben dat graag – en hij lijkt op zijn rechterflank wel een stoomtrein. Na sterke play-offs schopte Sabbe het zelfs tot de 40-koppige voorselectie voor het EK en werd er al een toekomst bij de Rode Duivels voorspeld.

Al snel kwam er buitenlandse belangstelling van grote clubs: Manchester United, Arsenal, Liverpool, Real Betis, Napoli, Wolfsburg, Marseille en Ajax.

In die mate zelfs dat het kamp-Sabbe besloot niet in te gaan op een nieuw contractvoorstel van Club Brugge. Hij nam geen vrede met wat hem werd voorgeschoteld.

Sabbe tweede keus: duwt Seys hem naar de exit?

In de voorbereiding op het huidige seizoen liep Kyriani Sabbe een scheurtje in de dijspier op, waardoor hij in augustus een selectie voor de Rode Duivels miste. Maar zodra hij opnieuw fit was, leek hij in principe als basisspeler aan het nieuwe seizoen te moeten beginnen.

Tijdens Sabbe’s blessure wierp de jongere Joaquin Seys zich echter op als een revelatie op de rechtsback, waardoor Sabbe dit seizoen slechts tweede keus werd bij Club Brugge. De doorbraak van Seys betekende een groot probleem voor Sabbe.

Le Soir meende dat deze situatie Sabbe naar de uitgang zou kunnen duwen bij Club Brugge.

In de invalbeurten van Sabbe – die vorig seizoen nog ijzersterke play-offs speelde – waren zijn prestaties bovendien niet altijd even overtuigend. Op zijn goal in San Siro tegen AC Milan na, heeft Sabbe nog niet veel plezier beleefd aan de Champions League.

Aan de Jupiler Pro League dit seizoen evenmin. Alles samen genomen bleef het jaar van de grote doorbraak uit. De bevestiging kwam er evenmin. “Het toptalent is blijven hangen”, schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Onderhandelingen lopen: Sabbe wil (nog) niet bijtekenen

De 20-jarige heeft nog een contract tot eind volgend seizoen en volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, lopen de onderhandelingen met Club Brugge en buitenlandse clubs volop.

In de wintermercato liet KVC Westerlo zijn oog vallen op Kyriani Sabbe, maar toen hield Club Brugge de boot nog af. Binnenkort moet hij een beslissing nemen.

Zijn contract loopt eind volgend seizoen af, wat in voetbaltermen zoveel betekent als bijtekenen of vertrekken – op enkele uitzonderingen na.

Volgens Taecke ontbreekt er vanuit het standpunt van de speler en zijn entourage momenteel een duidelijk sportief plan richting volgend seizoen. Zullen Joaquin Seys en Maxim De Cuyper blijven? Komt er nog concurrentie bij?

Het zijn zaken die meespelen in de beslissing van Sabbe, die op zijn 20ste vooral veel speelminuten wil maken. Het laatste wat hij wil, is nóg een seizoen zoals het huidige, waarin hij in het merendeel van de matchen vanaf de bank moet toekijken.

Club Brugge wil Sabbe houden

Club Brugge maakt momenteel de afweging dat Kyriani Sabbe vandaag geen basisspeler is en niet altijd even regelmatig presteerde wanneer hij speelkansen kreeg. Anderzijds is Club Brugge niet blind voor het talent van Sabbe en enkele sterke prestaties die hij dit seizoen liet zien.

Daarom blijft het de bedoeling van Blauw-Zwart om Sabbe langer aan zich te binden, vanuit de gedachte: “De beste zal wel spelen.” Sabbe en Club Brugge zijn *on speaking terms*, maar de jonge verdediger schermt wel met interesse uit onder meer Nederland en Frankrijk.

Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden. Het Nieuwsblad schrijft dat Sabbe voor cruciale maanden in zijn carrière staat. Als hij niet bijtekent bij Club Brugge, betekent dat in principe dat blauw-zwart hem binnenkort moet verkopen als het nog iets aan zijn vertrek wil verdienen.

🔥 Wat iedereen nu leest

Ex rekent hard af met Karl Vannieuwerke:
Ex rekent hard af met Karl Vannieuwerke: "Na alles wat..."
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht

Sabbe moet Club Brugge verlaten

Meest recent

Anderlecht ziet Neerpede-parel de club verlaten

Bij RSC Anderlecht is een volgende speler vertrekken. Geen speler uit de A-kern, maar een jong ...

1
1
Anderlecht titelkandidaat? Albert moet mening drastisch herzien

De Jupiler Pro League is twee speeldagen ver en er blijft nog maar één ploeg over met ...

43
43
'Real ziet het groots: Pérez wil drie knaldeals in 2026'

Real Madrid haalde deze zomermercato al een viertal verschillende aanwinsten in huis, maar de ...

40
40
"Topwijf!"-Johan Derksen vernietigend over bekende invaller

Op Nederland loopt momenteel 'De Oranjezomer', dat programma neemt tijdelijk de plek in van het ...

14
14
Hayen sleutelt aan basiself: hier kan jij Salzburg-Club kijken

Het seizoen is amper drie wedstrijden ver voor Club Brugge KV, of woensdagavond staat al een ...

224
224
Terugkeer Ito van de baan? 'Genk krijgt cruciaal nieuws'

KRC Genk wil zondagavond op het veld van Standard zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen ...

236
236
Club Brugge in zware problemen: dit kan desastreus worden

Club Brugge worstelt opnieuw met grote problemen die het seizoen kunnen doen ontsporen. De ploeg ...

500
500
Gazzetta dello Sport trekt radicale De Bruyne-conclusie

Op zondag 23 augustus trapt SSC Napoli zijn nieuwe seizoen op gang met een competitiematch op het ...

169
169
'Anderlecht hakt knoop door: uitsluitsel vertrek Dolberg'

Behoudens een interessante opportuniteit of onvoorziene noodzaak, lijkt RSC Anderlecht grotendeels ...

357
357
'Nervositeit stijgt bij Club: Verhaeghe onderneemt actie'

Woensdagavond is het zover, dan opent Club Brugge zijn Europese campagne in de voorrondes van ...

810
810
'Fans mogen hopen: VRT en VTM in onderhandeling met DAZN'

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is intussen al twee speeldagen ver, maar fans hebben die ...

419
419
'STVV heeft opmerkelijke opvolger Bertaccini beet'

STVV kreeg vorige week nog een stevige tik te verwerken, want het zag Adriano Bertaccini vertrekken. ...

205
205
Club opgelet: Rangers maakt meteen stevig statement

Club Brugge begint woensdag aan zijn missie in de Champions League. Om daarin de league phase te ...

208
208
Anderlecht mag transferdoelwit alweer schrappen

Anderlecht richt zijn pijlen dezer dagen weer op Europa, waar het na de blamage tegen Häcken de ...

130
130
'Westerlo vindt broodnodige versterking'

Voor Westerlo werd het een competitiestart met twee gezichten. Het kreeg op de openingsspeeldag nog ...

82
82
Ontslagen Anderlecht-pion duikt op in Premier League

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een heel andere boeg. Zowel in de ...

141
141
Jashari straalt op eerste foto, weldra ook Ordoñez?

Club Brugge streek dinsdag neer in Oostenrijk, waar het een dag later een eerste zeer belangrijke ...

536
536
'Standard heeft prijsschutter bijna beet'

Standard is met een vier op zes zeer aardig aan het seizoen begonnen en is zo voorlopig mee in de ...

261
261
Vanaken waarschuwt voor grote valkuil voor Club

Club Brugge is dinsdag afgereisd naar Oostenrijk, waar het begin aan zijn Champions League-avontuur. ...

516
516
'Sporting Charleroi rekent zich rijk: monsterbod op komst'

Sporting Charleroi baalt enorm. De uitschakeling in de voorrondes van de Conference League is vooral ...

152
152
'Volgende RSCA Futures-talent trekt naar andere oorden'

Keisuke Goto is op weg naar STVV, dat hem gaat huren van RSC Anderlecht. De Japanner, door de Denen ...

242
242
'Union SG zet zinnen op volgende miljoenenparel'

Union SG is de club die inzake percentage geslaagde transfers wellicht het best scoort in de Jupiler ...

82
82
Waarom Club Brugge precies 40 miljoen voor Jashari wil

Van een akkoord is nog geen sprake, maar Club Brugge en AC Milan zijn opnieuw in gesprek over Ardon ...

1783
1783
'Rits zegt 'neen', één club maakt wel grote kans'

Mats Rits moet weg bij RSC Anderlecht. De middenvelder behoort de laatste matchen niet tot de ...

501
501
Transferorakel Romano ziet imago plots instorten

Fabrizio Romano moeten we niet meer voorstellen aan jullie. De Italiaan is dé ...

226
226

Meer sportnieuws