Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

door
Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

César Huerta, de Mexicaanse aanwinst van Anderlecht, heeft indruk gemaakt sinds zijn komst. Zijn snelheid, intensiteit en flair op het veld hebben de fans in het Lotto Park al enkele keren in extase gebracht. De “kleine tornado”, zoals hij wordt genoemd, heeft niet alleen de creativiteit in het team verhoogd, maar zorgt ook voor een Mexicaanse sensatie in Brussel. Met duizenden nieuwe volgers op social media en shirts die als warme broodjes over de toonbank gaan, lijkt Huerta de nieuwe posterboy van Anderlecht te worden.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Renard sprong op het eerste vliegtuig naar Mexico

Olivier Renard kende César Huerta omdat hij met zijn ex-club Montréal tegen Pumas had gespeeld. Huerta was ook een naam die door de scouting van Anderlecht op tafel werd gelegd. “Zij stipten aan dat hij in juni einde contract zou zijn,” zei Renard in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Ik ben meteen op het eerste vliegtuig naar Mexico gesprongen.” Renard betaalde 1,9 miljoen euro voor de Mexicaanse international—een echt koopje, want de marktwaarde van Huerta bedroeg vorige winter nog 6 miljoen euro.

Anderlecht troefde onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta’s handtekening. Huerta had ook kunnen kiezen voor een avontuur bij een Mexicaanse topclub, waar hij meer dan 1 miljoen euro kon verdienen, maar het was eenvoudig voor hem om die voorstellen af te wijzen.

Zijn grote droom was om in Europa te voetballen, en dat bij een goeie club waar hij nog kan groeien.

Mexicaanse madness: de nieuwe posterboy

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico—een heuse ster zelfs. Tijdens de persvoorstelling waren er maar liefst zes Mexicaanse cameraploegen aanwezig, waaronder FOX Deportes, TNT en ESPN. Anderlecht moest daarom zelfs een apart media-moment organiseren.

De transfer van Huerta naar Anderlecht is het grootste nieuws uit Mexico sinds Santiago Giménez in de zomer van 2022 naar Feyenoord vertrok. Hij is bovendien de eerste Mexicaan die in Brussel tekende.

De club lanceerde heel wat filmpjes, en sinds Huerta zijn contract ondertekende, kreeg de RSCA-Instagram er zo’n 100.000 (Mexicaanse) volgers bij. Daarnaast werden er al snel 500 shirts verkocht met zijn naam en rugnummer 21.

Het Laatste Nieuws sprak zelfs van een “Mexicaanse madness” bij Anderlecht.

Ondertussen boort Anderlecht een Spaanstalige markt aan—commercieel bijzonder interessant. Een win-winsituatie voor beide partijen. “Huerta heeft alles om de nieuwe posterboy van het Lotto Park te worden.”

Kleine tornado: “Als Huerta de bal heeft, brandt het”

De komst van César Huerta was noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg op te krikken en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Huerta werd al snel een publiekslieveling in het Lotto Park en bracht Mexicaanse magie.

Hij voetbalt met een groot hart, een indrukwekkend loopvermogen en een hoge VO2max. “De kleine tornado liet letterlijk en figuurlijk een nieuwe (wervel)wind door de ploeg waaien,” schreef De Standaard.

Huerta brengt diepgang, maar ook een enorme intensiteit. Hij speelt weleens een bal verkeerd in, maar durft tenminste acties te maken.

César Huerta is op korte tijd toch een belangrijke speler geworden voor Anderlecht. Hij is zeer genereus met zijn inspanningen en doelgericht in zijn acties,” stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

Huerta heeft veel drive en sterke acties. “Hij voetbalt soms als een *red hot chili pepper*. Als Huerta de bal heeft, brandt het,” schreef Het Nieuwsblad. “Huerta zorgde er al snel voor dat de Anderlecht-fans het water in de mond kregen,” aldus L’Avenir.

Huerta moet zich nog aanpassen

Voor de creatieve impulsen is Anderlecht grotendeels afhankelijk van César Huerta en Thorgan Hazard, waardoor de offensieve druk op hun schouders ligt. Dat is echter niet vanzelfsprekend voor de Mexicaan, die nog geen drie maanden in ons land is.

Hij heeft het potentieel om uit te groeien tot een van de smaakmakers van de Belgische competitie, maar bevindt zich duidelijk nog in een logische aanpassingsperiode.

Huerta moet nog wennen aan het ritme in België om betere beslissingen te maken. Als flankaanvaller moet hij ook veel mee verdedigen en diep terugzakken. Dat doet hij vol overgave, maar het zorgt er ook voor dat hij zijn offensieve acties niet of te weinig kan maken.

Hij oogt soms te voorspelbaar en mist af en toe intensiteit. “Ook de Mexicaan laat veren. Het niveau van de ploeg lijkt hem mee naar beneden te trekken,” schreef Het Nieuwsblad.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

12
12
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

88
88
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

62
62
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

124
124
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

270
270
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

115
115
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

292
292
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

151
151
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

582
582
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

216
216
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws