Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

door
Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

César Huerta, de Mexicaanse aanwinst van Anderlecht, heeft indruk gemaakt sinds zijn komst. Zijn snelheid, intensiteit en flair op het veld hebben de fans in het Lotto Park al enkele keren in extase gebracht. De “kleine tornado”, zoals hij wordt genoemd, heeft niet alleen de creativiteit in het team verhoogd, maar zorgt ook voor een Mexicaanse sensatie in Brussel. Met duizenden nieuwe volgers op social media en shirts die als warme broodjes over de toonbank gaan, lijkt Huerta de nieuwe posterboy van Anderlecht te worden.

Renard sprong op het eerste vliegtuig naar Mexico

Olivier Renard kende César Huerta omdat hij met zijn ex-club Montréal tegen Pumas had gespeeld. Huerta was ook een naam die door de scouting van Anderlecht op tafel werd gelegd. “Zij stipten aan dat hij in juni einde contract zou zijn,” zei Renard in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Ik ben meteen op het eerste vliegtuig naar Mexico gesprongen.” Renard betaalde 1,9 miljoen euro voor de Mexicaanse international—een echt koopje, want de marktwaarde van Huerta bedroeg vorige winter nog 6 miljoen euro.

Anderlecht troefde onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta’s handtekening. Huerta had ook kunnen kiezen voor een avontuur bij een Mexicaanse topclub, waar hij meer dan 1 miljoen euro kon verdienen, maar het was eenvoudig voor hem om die voorstellen af te wijzen.

Zijn grote droom was om in Europa te voetballen, en dat bij een goeie club waar hij nog kan groeien.

Mexicaanse madness: de nieuwe posterboy

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico—een heuse ster zelfs. Tijdens de persvoorstelling waren er maar liefst zes Mexicaanse cameraploegen aanwezig, waaronder FOX Deportes, TNT en ESPN. Anderlecht moest daarom zelfs een apart media-moment organiseren.

De transfer van Huerta naar Anderlecht is het grootste nieuws uit Mexico sinds Santiago Giménez in de zomer van 2022 naar Feyenoord vertrok. Hij is bovendien de eerste Mexicaan die in Brussel tekende.

De club lanceerde heel wat filmpjes, en sinds Huerta zijn contract ondertekende, kreeg de RSCA-Instagram er zo’n 100.000 (Mexicaanse) volgers bij. Daarnaast werden er al snel 500 shirts verkocht met zijn naam en rugnummer 21.

Het Laatste Nieuws sprak zelfs van een “Mexicaanse madness” bij Anderlecht.

Ondertussen boort Anderlecht een Spaanstalige markt aan—commercieel bijzonder interessant. Een win-winsituatie voor beide partijen. “Huerta heeft alles om de nieuwe posterboy van het Lotto Park te worden.”

Kleine tornado: “Als Huerta de bal heeft, brandt het”

De komst van César Huerta was noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg op te krikken en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Huerta werd al snel een publiekslieveling in het Lotto Park en bracht Mexicaanse magie.

Hij voetbalt met een groot hart, een indrukwekkend loopvermogen en een hoge VO2max. “De kleine tornado liet letterlijk en figuurlijk een nieuwe (wervel)wind door de ploeg waaien,” schreef De Standaard.

Huerta brengt diepgang, maar ook een enorme intensiteit. Hij speelt weleens een bal verkeerd in, maar durft tenminste acties te maken.

César Huerta is op korte tijd toch een belangrijke speler geworden voor Anderlecht. Hij is zeer genereus met zijn inspanningen en doelgericht in zijn acties,” stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

Huerta heeft veel drive en sterke acties. “Hij voetbalt soms als een *red hot chili pepper*. Als Huerta de bal heeft, brandt het,” schreef Het Nieuwsblad. “Huerta zorgde er al snel voor dat de Anderlecht-fans het water in de mond kregen,” aldus L’Avenir.

Huerta moet zich nog aanpassen

Voor de creatieve impulsen is Anderlecht grotendeels afhankelijk van César Huerta en Thorgan Hazard, waardoor de offensieve druk op hun schouders ligt. Dat is echter niet vanzelfsprekend voor de Mexicaan, die nog geen drie maanden in ons land is.

Hij heeft het potentieel om uit te groeien tot een van de smaakmakers van de Belgische competitie, maar bevindt zich duidelijk nog in een logische aanpassingsperiode.

Huerta moet nog wennen aan het ritme in België om betere beslissingen te maken. Als flankaanvaller moet hij ook veel mee verdedigen en diep terugzakken. Dat doet hij vol overgave, maar het zorgt er ook voor dat hij zijn offensieve acties niet of te weinig kan maken.

Hij oogt soms te voorspelbaar en mist af en toe intensiteit. “Ook de Mexicaan laat veren. Het niveau van de ploeg lijkt hem mee naar beneden te trekken,” schreef Het Nieuwsblad.

POLL: Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

1
1
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

55
55
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

49
49
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

124
124
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

175
175
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

114
114
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

32
32
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1123
1123
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

98
98
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

373
373
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

127
127
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

215
215
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

65
65
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

90
90
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

67
67
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

89
89
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

146
146
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

311
311
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

563
563
'Verrassende wending: Westerlo wil Belgische top afroeven'

Bij Westerlo dromen ze nog stilletjes van een Europees ticket, al moeten ze daarvoor in de play-offs ...

62
62

Meer sportnieuws