Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

666
Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

César Huerta, de Mexicaanse aanwinst van Anderlecht, heeft indruk gemaakt sinds zijn komst. Zijn snelheid, intensiteit en flair op het veld hebben de fans in het Lotto Park al enkele keren in extase gebracht. De “kleine tornado”, zoals hij wordt genoemd, heeft niet alleen de creativiteit in het team verhoogd, maar zorgt ook voor een Mexicaanse sensatie in Brussel. Met duizenden nieuwe volgers op social media en shirts die als warme broodjes over de toonbank gaan, lijkt Huerta de nieuwe posterboy van Anderlecht te worden.

LEES OOK: Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

Renard sprong op het eerste vliegtuig naar Mexico

Olivier Renard kende César Huerta omdat hij met zijn ex-club Montréal tegen Pumas had gespeeld. Huerta was ook een naam die door de scouting van Anderlecht op tafel werd gelegd. “Zij stipten aan dat hij in juni einde contract zou zijn,” zei Renard in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Ik ben meteen op het eerste vliegtuig naar Mexico gesprongen.” Renard betaalde 1,9 miljoen euro voor de Mexicaanse international—een echt koopje, want de marktwaarde van Huerta bedroeg vorige winter nog 6 miljoen euro.

Anderlecht troefde onder meer Ajax, SL Benfica en Osasuna af voor Huerta’s handtekening. Huerta had ook kunnen kiezen voor een avontuur bij een Mexicaanse topclub, waar hij meer dan 1 miljoen euro kon verdienen, maar het was eenvoudig voor hem om die voorstellen af te wijzen.

Zijn grote droom was om in Europa te voetballen, en dat bij een goeie club waar hij nog kan groeien.

Mexicaanse madness: de nieuwe posterboy

César Huerta is een van de meest geliefde spelers in Mexico—een heuse ster zelfs. Tijdens de persvoorstelling waren er maar liefst zes Mexicaanse cameraploegen aanwezig, waaronder FOX Deportes, TNT en ESPN. Anderlecht moest daarom zelfs een apart media-moment organiseren.

De transfer van Huerta naar Anderlecht is het grootste nieuws uit Mexico sinds Santiago Giménez in de zomer van 2022 naar Feyenoord vertrok. Hij is bovendien de eerste Mexicaan die in Brussel tekende.

De club lanceerde heel wat filmpjes, en sinds Huerta zijn contract ondertekende, kreeg de RSCA-Instagram er zo’n 100.000 (Mexicaanse) volgers bij. Daarnaast werden er al snel 500 shirts verkocht met zijn naam en rugnummer 21.

Het Laatste Nieuws sprak zelfs van een “Mexicaanse madness” bij Anderlecht.

Ondertussen boort Anderlecht een Spaanstalige markt aan—commercieel bijzonder interessant. Een win-winsituatie voor beide partijen. “Huerta heeft alles om de nieuwe posterboy van het Lotto Park te worden.”

Kleine tornado: “Als Huerta de bal heeft, brandt het”

De komst van César Huerta was noodzakelijk om de creativiteit in de ploeg op te krikken en om te anticiperen op het vertrek van huurling Samuel Edozie aan het einde van dit seizoen. Huerta werd al snel een publiekslieveling in het Lotto Park en bracht Mexicaanse magie.

Hij voetbalt met een groot hart, een indrukwekkend loopvermogen en een hoge VO2max. “De kleine tornado liet letterlijk en figuurlijk een nieuwe (wervel)wind door de ploeg waaien,” schreef De Standaard.

Huerta brengt diepgang, maar ook een enorme intensiteit. Hij speelt weleens een bal verkeerd in, maar durft tenminste acties te maken.

César Huerta is op korte tijd toch een belangrijke speler geworden voor Anderlecht. Hij is zeer genereus met zijn inspanningen en doelgericht in zijn acties,” stelde Peter Vandenbempt vast bij Sporza.

Huerta heeft veel drive en sterke acties. “Hij voetbalt soms als een *red hot chili pepper*. Als Huerta de bal heeft, brandt het,” schreef Het Nieuwsblad. “Huerta zorgde er al snel voor dat de Anderlecht-fans het water in de mond kregen,” aldus L’Avenir.

Huerta moet zich nog aanpassen

Voor de creatieve impulsen is Anderlecht grotendeels afhankelijk van César Huerta en Thorgan Hazard, waardoor de offensieve druk op hun schouders ligt. Dat is echter niet vanzelfsprekend voor de Mexicaan, die nog geen drie maanden in ons land is.

Hij heeft het potentieel om uit te groeien tot een van de smaakmakers van de Belgische competitie, maar bevindt zich duidelijk nog in een logische aanpassingsperiode.

Huerta moet nog wennen aan het ritme in België om betere beslissingen te maken. Als flankaanvaller moet hij ook veel mee verdedigen en diep terugzakken. Dat doet hij vol overgave, maar het zorgt er ook voor dat hij zijn offensieve acties niet of te weinig kan maken.

Hij oogt soms te voorspelbaar en mist af en toe intensiteit. “Ook de Mexicaan laat veren. Het niveau van de ploeg lijkt hem mee naar beneden te trekken,” schreef Het Nieuwsblad.

Huerta zal knallen in de JPL

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

5
5
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

45
45
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

99
99
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

74
74
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

822
822
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

57
57
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

189
189
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

51
51
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws