'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

door
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations League af te dwingen. Daarmee is het tijdperk-Rudi Garcia goed begonnen, ondanks dat de Fransman toch stevig moest puzzelen bij zijn eerste selectie.

Hij kreeg te maken met enkele schorsingen, want hij kon in de heenmatch niet rekenen op Castagne en Openda en moest vervolgens in de terugmatch Tielemans missen. Daarnaast ontbrak toen ook Courtois, die geblesseerd moest afhaken.

LEES OOK: PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

Fofana moest afhaken bij Duivels

Ook daarvoor hadden blessures er al voor gezorgd dat Garcia aan zijn selectie moest sleutelen. Hij zag immers al snel Arthur Theate en Malick Fofana afhaken. Als vervangers haalde hij daarom nog Al-Dakhil en Batshuayi bij de groep.

Vooral voor Fofana zal zijn blessure een domper geweest zijn. De 19-jarige winger van Olympique Lyon had gehoopt om zijn tweede cap te kunnen pakken, nadat hij in oktober debuteerde met een korte invalbeurt tegen Italië.

Nog 3 weken out met knieblessure

Nu is er opnieuw slecht nieuws voor Fofana. L'Equipe meldt dat zijn blessure hem niet alleen weghoudt bij de Duivels, want ook bij Lyon zal hij een tijdje niet in actie kunnen komen. Het probleem zou zich situeren in de knie en hem zeker drie weken aan de kant houden.

Dat is ook een domper voor Lyon, want Fofana verkeert dit seizoen in uitstekende vorm. In 35 officiële wedstrijden was hij al goed voor tien goals en vijf assists. Hij zal niet alleen een handvol matchen in de Ligue 1 moeten missen, maar wellicht ook minstens de heenmatch in de kwartfinale van de Europa League tegen Manchester United.

Moet Fofana in juni zijn kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

1
1
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

17
17
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

49
49
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

76
76
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

109
109
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

42
42
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

18
18
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

262
262
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

284
284
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

333
333
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

34
34
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

212
212
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

207
207
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

33
33
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

66
66
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

450
450
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

172
172
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

206
206
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

74
74
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

246
246
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

131
131
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

105
105

Meer sportnieuws