'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

172
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations League af te dwingen. Daarmee is het tijdperk-Rudi Garcia goed begonnen, ondanks dat de Fransman toch stevig moest puzzelen bij zijn eerste selectie.

Hij kreeg te maken met enkele schorsingen, want hij kon in de heenmatch niet rekenen op Castagne en Openda en moest vervolgens in de terugmatch Tielemans missen. Daarnaast ontbrak toen ook Courtois, die geblesseerd moest afhaken.

LEES OOK: Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Fofana moest afhaken bij Duivels

Ook daarvoor hadden blessures er al voor gezorgd dat Garcia aan zijn selectie moest sleutelen. Hij zag immers al snel Arthur Theate en Malick Fofana afhaken. Als vervangers haalde hij daarom nog Al-Dakhil en Batshuayi bij de groep.

Vooral voor Fofana zal zijn blessure een domper geweest zijn. De 19-jarige winger van Olympique Lyon had gehoopt om zijn tweede cap te kunnen pakken, nadat hij in oktober debuteerde met een korte invalbeurt tegen Italië.

Nog 3 weken out met knieblessure

Nu is er opnieuw slecht nieuws voor Fofana. L'Equipe meldt dat zijn blessure hem niet alleen weghoudt bij de Duivels, want ook bij Lyon zal hij een tijdje niet in actie kunnen komen. Het probleem zou zich situeren in de knie en hem zeker drie weken aan de kant houden.

Dat is ook een domper voor Lyon, want Fofana verkeert dit seizoen in uitstekende vorm. In 35 officiële wedstrijden was hij al goed voor tien goals en vijf assists. Hij zal niet alleen een handvol matchen in de Ligue 1 moeten missen, maar wellicht ook minstens de heenmatch in de kwartfinale van de Europa League tegen Manchester United.

Moet Fofana in juni zijn kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

12
12
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

42
42
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

27
27
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

38
38
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

32
32
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

84
84
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

187
187
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

12
12
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

80
80
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

258
258
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

106
106
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

32
32
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

74
74
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

175
175
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

125
125
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

71
71
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

63
63
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

54
54

Meer sportnieuws