'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

172
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations League af te dwingen. Daarmee is het tijdperk-Rudi Garcia goed begonnen, ondanks dat de Fransman toch stevig moest puzzelen bij zijn eerste selectie.

Hij kreeg te maken met enkele schorsingen, want hij kon in de heenmatch niet rekenen op Castagne en Openda en moest vervolgens in de terugmatch Tielemans missen. Daarnaast ontbrak toen ook Courtois, die geblesseerd moest afhaken.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Fofana moest afhaken bij Duivels

Ook daarvoor hadden blessures er al voor gezorgd dat Garcia aan zijn selectie moest sleutelen. Hij zag immers al snel Arthur Theate en Malick Fofana afhaken. Als vervangers haalde hij daarom nog Al-Dakhil en Batshuayi bij de groep.

Vooral voor Fofana zal zijn blessure een domper geweest zijn. De 19-jarige winger van Olympique Lyon had gehoopt om zijn tweede cap te kunnen pakken, nadat hij in oktober debuteerde met een korte invalbeurt tegen Italië.

Nog 3 weken out met knieblessure

Nu is er opnieuw slecht nieuws voor Fofana. L'Equipe meldt dat zijn blessure hem niet alleen weghoudt bij de Duivels, want ook bij Lyon zal hij een tijdje niet in actie kunnen komen. Het probleem zou zich situeren in de knie en hem zeker drie weken aan de kant houden.

Dat is ook een domper voor Lyon, want Fofana verkeert dit seizoen in uitstekende vorm. In 35 officiële wedstrijden was hij al goed voor tien goals en vijf assists. Hij zal niet alleen een handvol matchen in de Ligue 1 moeten missen, maar wellicht ook minstens de heenmatch in de kwartfinale van de Europa League tegen Manchester United.

Moet Fofana in juni zijn kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

48
48
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

142
142
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

164
164
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

64
64
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

42
42
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

168
168
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

31
31
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

87
87
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

174
174
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

664
664
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

87
87
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

131
131
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

185
185
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

167
167
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

114
114
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

131
131
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

221
221
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

444
444
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

249
249
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

184
184
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

33
33
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

191
191

Meer sportnieuws