'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

204
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende zomermercato voor te bereiden. Dat is ook aan de Europese top het geval. Zo zouden Bayern München en Manchester City wel eens neus aan neus kunnen gaan.

De Engelse titelverdediger is bezig aan een erg teleurstellend seizoen. Tijdens de wintermercato werd dan ook al een vernieuwingsoperatie ingezet binnen de kleedkamer en die wordt gedurende de zomerse transferperiode doorgetrokken. Daarbij zou City minstens één absolute topspeler willen aantrekken.

Eén van de belangrijkste targets is Florian Wirtz. De Duitse wonderboy groeide de voorbije seizoenen bij Bayer Leverkusen uit tot één van de smaakmakers op de Europese velden. Hij kan behoorlijk fraaie statistieken voorleggen en heeft op zijn 21ste nog een lang en mooie carrière voor zich.

LEES OOK: 'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Bayern op de loer

City bereidt zich stilaan voor op een toekomst zonder belangrijke krachten als Kevin De Bruyne en Bernardo Silva. En daarbij zou Wirtz een belangrijke rol kunnen spelen. Coach Pep Guardiola is alvast fan. Maar City is niet de enige gegadigde. Ook het Bayern München van Vincent Kompany trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Duitse international.

Vanuit de Allianz Arena wordt al een tijdje met lof gezwaaid richting Wirtz. "Voor mij is Wirtz de beste speler in Duitsland, dus moet het ons doel zijn om hem te kopen", zei sterke man Karl-Heinz Rummenige onlangs nog. Maar zowel Bayern als City zullen bijzonder diep in de buidel moeten tasten indien ze deze transferstrijd tot een goed einde willen brengen.

Bijtekenen of monstersom

Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, weet namelijk dat Leverkusen zijn goudhaantje liefst nog een jaartje houdt. De regerende Duitse kampioen mikt op een verlenging van zijn contract tot medio 2028, weliswaar met een clausule waardoor hij in de zomer van 2026 voor een vastgelegd bedrag kan vertrekken. De bal ligt nu in het kamp van van Wirtz zelf. Hij zal moeten beslissen of hij bijtekent of komende zomer al de stap zet. In dat geval wil Leverkusen wel boter bij de vis. Zo zou de vraagprijs zo'n 120 à 130 miljoen euro bedragen. Bonussen exclusief.

Welke club heeft volgens u de mooiste vooruitzichten in de komende vijf jaar?

Meest recent

‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

510
510
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

17
17
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

26
26
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

41
41
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

27
27
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

205
205
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

334
334
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

62
62
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

480
480
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

427
427
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

831
831
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

438
438
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

571
571
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

234
234
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

688
688
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

344
344
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

79
79
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

426
426
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

637
637
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

211
211
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

163
163
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

65
65
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

269
269
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

56
56

Meer sportnieuws