'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

204 stemmen
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende zomermercato voor te bereiden. Dat is ook aan de Europese top het geval. Zo zouden Bayern München en Manchester City wel eens neus aan neus kunnen gaan.

De Engelse titelverdediger is bezig aan een erg teleurstellend seizoen. Tijdens de wintermercato werd dan ook al een vernieuwingsoperatie ingezet binnen de kleedkamer en die wordt gedurende de zomerse transferperiode doorgetrokken. Daarbij zou City minstens één absolute topspeler willen aantrekken.

Eén van de belangrijkste targets is Florian Wirtz. De Duitse wonderboy groeide de voorbije seizoenen bij Bayer Leverkusen uit tot één van de smaakmakers op de Europese velden. Hij kan behoorlijk fraaie statistieken voorleggen en heeft op zijn 21ste nog een lang en mooie carrière voor zich.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Bayern op de loer

City bereidt zich stilaan voor op een toekomst zonder belangrijke krachten als Kevin De Bruyne en Bernardo Silva. En daarbij zou Wirtz een belangrijke rol kunnen spelen. Coach Pep Guardiola is alvast fan. Maar City is niet de enige gegadigde. Ook het Bayern München van Vincent Kompany trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Duitse international.

Vanuit de Allianz Arena wordt al een tijdje met lof gezwaaid richting Wirtz. "Voor mij is Wirtz de beste speler in Duitsland, dus moet het ons doel zijn om hem te kopen", zei sterke man Karl-Heinz Rummenige onlangs nog. Maar zowel Bayern als City zullen bijzonder diep in de buidel moeten tasten indien ze deze transferstrijd tot een goed einde willen brengen.

Bijtekenen of monstersom

Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, weet namelijk dat Leverkusen zijn goudhaantje liefst nog een jaartje houdt. De regerende Duitse kampioen mikt op een verlenging van zijn contract tot medio 2028, weliswaar met een clausule waardoor hij in de zomer van 2026 voor een vastgelegd bedrag kan vertrekken. De bal ligt nu in het kamp van van Wirtz zelf. Hij zal moeten beslissen of hij bijtekent of komende zomer al de stap zet. In dat geval wil Leverkusen wel boter bij de vis. Zo zou de vraagprijs zo'n 120 à 130 miljoen euro bedragen. Bonussen exclusief.

Welke club heeft volgens u de mooiste vooruitzichten in de komende vijf jaar?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

34
34
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

1
1
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

40
40
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

31
31
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

77
77
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

152
152
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

59
59
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

250
250
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

608
608
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

394
394
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

285
285
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

458
458
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

137
137
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

159
159
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

203
203
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

436
436
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

550
550
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

207
207
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

386
386
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

307
307
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

79
79
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

319
319
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

137
137
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

162
162
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

635
635

Meer sportnieuws