'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

door
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende zomermercato voor te bereiden. Dat is ook aan de Europese top het geval. Zo zouden Bayern München en Manchester City wel eens neus aan neus kunnen gaan.

De Engelse titelverdediger is bezig aan een erg teleurstellend seizoen. Tijdens de wintermercato werd dan ook al een vernieuwingsoperatie ingezet binnen de kleedkamer en die wordt gedurende de zomerse transferperiode doorgetrokken. Daarbij zou City minstens één absolute topspeler willen aantrekken.

Eén van de belangrijkste targets is Florian Wirtz. De Duitse wonderboy groeide de voorbije seizoenen bij Bayer Leverkusen uit tot één van de smaakmakers op de Europese velden. Hij kan behoorlijk fraaie statistieken voorleggen en heeft op zijn 21ste nog een lang en mooie carrière voor zich.

LEES OOK: 'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Bayern op de loer

City bereidt zich stilaan voor op een toekomst zonder belangrijke krachten als Kevin De Bruyne en Bernardo Silva. En daarbij zou Wirtz een belangrijke rol kunnen spelen. Coach Pep Guardiola is alvast fan. Maar City is niet de enige gegadigde. Ook het Bayern München van Vincent Kompany trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Duitse international.

Vanuit de Allianz Arena wordt al een tijdje met lof gezwaaid richting Wirtz. "Voor mij is Wirtz de beste speler in Duitsland, dus moet het ons doel zijn om hem te kopen", zei sterke man Karl-Heinz Rummenige onlangs nog. Maar zowel Bayern als City zullen bijzonder diep in de buidel moeten tasten indien ze deze transferstrijd tot een goed einde willen brengen.

Bijtekenen of monstersom

Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, weet namelijk dat Leverkusen zijn goudhaantje liefst nog een jaartje houdt. De regerende Duitse kampioen mikt op een verlenging van zijn contract tot medio 2028, weliswaar met een clausule waardoor hij in de zomer van 2026 voor een vastgelegd bedrag kan vertrekken. De bal ligt nu in het kamp van van Wirtz zelf. Hij zal moeten beslissen of hij bijtekent of komende zomer al de stap zet. In dat geval wil Leverkusen wel boter bij de vis. Zo zou de vraagprijs zo'n 120 à 130 miljoen euro bedragen. Bonussen exclusief.

Welke club heeft volgens u de mooiste vooruitzichten in de komende vijf jaar?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

107
107
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

17
17
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

14
14
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

677
677
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws