'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

204
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende zomermercato voor te bereiden. Dat is ook aan de Europese top het geval. Zo zouden Bayern München en Manchester City wel eens neus aan neus kunnen gaan.

De Engelse titelverdediger is bezig aan een erg teleurstellend seizoen. Tijdens de wintermercato werd dan ook al een vernieuwingsoperatie ingezet binnen de kleedkamer en die wordt gedurende de zomerse transferperiode doorgetrokken. Daarbij zou City minstens één absolute topspeler willen aantrekken.

Eén van de belangrijkste targets is Florian Wirtz. De Duitse wonderboy groeide de voorbije seizoenen bij Bayer Leverkusen uit tot één van de smaakmakers op de Europese velden. Hij kan behoorlijk fraaie statistieken voorleggen en heeft op zijn 21ste nog een lang en mooie carrière voor zich.

LEES OOK: Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

Bayern op de loer

City bereidt zich stilaan voor op een toekomst zonder belangrijke krachten als Kevin De Bruyne en Bernardo Silva. En daarbij zou Wirtz een belangrijke rol kunnen spelen. Coach Pep Guardiola is alvast fan. Maar City is niet de enige gegadigde. Ook het Bayern München van Vincent Kompany trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Duitse international.

Vanuit de Allianz Arena wordt al een tijdje met lof gezwaaid richting Wirtz. "Voor mij is Wirtz de beste speler in Duitsland, dus moet het ons doel zijn om hem te kopen", zei sterke man Karl-Heinz Rummenige onlangs nog. Maar zowel Bayern als City zullen bijzonder diep in de buidel moeten tasten indien ze deze transferstrijd tot een goed einde willen brengen.

Bijtekenen of monstersom

Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, weet namelijk dat Leverkusen zijn goudhaantje liefst nog een jaartje houdt. De regerende Duitse kampioen mikt op een verlenging van zijn contract tot medio 2028, weliswaar met een clausule waardoor hij in de zomer van 2026 voor een vastgelegd bedrag kan vertrekken. De bal ligt nu in het kamp van van Wirtz zelf. Hij zal moeten beslissen of hij bijtekent of komende zomer al de stap zet. In dat geval wil Leverkusen wel boter bij de vis. Zo zou de vraagprijs zo'n 120 à 130 miljoen euro bedragen. Bonussen exclusief.

Welke club heeft volgens u de mooiste vooruitzichten in de komende vijf jaar?

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

162
162
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

179
179
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

38
38
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

452
452
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

220
220
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

37
37
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

77
77
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

260
260
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

82
82
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

258
258
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

178
178
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

652
652
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

150
150
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1151
1151
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

727
727
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

385
385
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

356
356
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

845
845
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

665
665
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

603
603
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

753
753
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

703
703
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

309
309
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

542
542

Meer sportnieuws