'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

door
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende zomermercato voor te bereiden. Dat is ook aan de Europese top het geval. Zo zouden Bayern München en Manchester City wel eens neus aan neus kunnen gaan.

De Engelse titelverdediger is bezig aan een erg teleurstellend seizoen. Tijdens de wintermercato werd dan ook al een vernieuwingsoperatie ingezet binnen de kleedkamer en die wordt gedurende de zomerse transferperiode doorgetrokken. Daarbij zou City minstens één absolute topspeler willen aantrekken.

Eén van de belangrijkste targets is Florian Wirtz. De Duitse wonderboy groeide de voorbije seizoenen bij Bayer Leverkusen uit tot één van de smaakmakers op de Europese velden. Hij kan behoorlijk fraaie statistieken voorleggen en heeft op zijn 21ste nog een lang en mooie carrière voor zich.

LEES OOK: 'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

Bayern op de loer

City bereidt zich stilaan voor op een toekomst zonder belangrijke krachten als Kevin De Bruyne en Bernardo Silva. En daarbij zou Wirtz een belangrijke rol kunnen spelen. Coach Pep Guardiola is alvast fan. Maar City is niet de enige gegadigde. Ook het Bayern München van Vincent Kompany trekt nadrukkelijk aan de mouw van de Duitse international.

Vanuit de Allianz Arena wordt al een tijdje met lof gezwaaid richting Wirtz. "Voor mij is Wirtz de beste speler in Duitsland, dus moet het ons doel zijn om hem te kopen", zei sterke man Karl-Heinz Rummenige onlangs nog. Maar zowel Bayern als City zullen bijzonder diep in de buidel moeten tasten indien ze deze transferstrijd tot een goed einde willen brengen.

Bijtekenen of monstersom

Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, weet namelijk dat Leverkusen zijn goudhaantje liefst nog een jaartje houdt. De regerende Duitse kampioen mikt op een verlenging van zijn contract tot medio 2028, weliswaar met een clausule waardoor hij in de zomer van 2026 voor een vastgelegd bedrag kan vertrekken. De bal ligt nu in het kamp van van Wirtz zelf. Hij zal moeten beslissen of hij bijtekent of komende zomer al de stap zet. In dat geval wil Leverkusen wel boter bij de vis. Zo zou de vraagprijs zo'n 120 à 130 miljoen euro bedragen. Bonussen exclusief.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd
77

Welke club heeft volgens u de mooiste vooruitzichten in de komende vijf jaar?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

24
24
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

49
49
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

288
288
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

64
64
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

86
86
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

56
56
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

201
201
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

48
48
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

211
211
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

166
166
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

103
103
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

170
170
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

249
249
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

146
146
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

221
221
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

585
585
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

335
335
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

353
353
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

311
311
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

362
362

Meer sportnieuws