‘Onverbiddelijk: zwiert Antwerp FC basisspeler buiten?’

1119
‘Onverbiddelijk: zwiert Antwerp FC basisspeler buiten?’

Jairo Riedewald kwam afgelopen zomer transfervrij naar Antwerp FC, maar zijn passage bij de Great Old is allerminst een succesverhaal. Blessureleed en tegenvallende prestaties zorgen ervoor dat de Nederlander niet kan overtuigen. Zijn contract loopt aan het einde van het seizoen af, en hoewel Antwerp een optie heeft om dit met een jaar te verlengen, lijkt daar voorlopig geen enkele sportieve rechtvaardiging voor te zijn.

LEES OOK: Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer verbond Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met een optie voor een extra jaar, aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem – destijds een toptalent bij Ajax – voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace, en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp FC.

Riedewald arriveerde in Deurne-Noord echter met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme.

Op 18-jarige leeftijd werd Riedewald gezien als de toekomst van het Nederlandse voetbal en zelfs vergeleken met Frank Rijkaard. “Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger,” schreef Henk Spaan destijds in zijn column voor Het Parool.

Hooggespannen verwachtingen bij Antwerp

Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace – een avontuur dat allerminst een succes was – waren de verwachtingen rond Jairo Riedewald bij Antwerp FC hooggespannen.

Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie kan hij ons veel bijbrengen,” zei toenmalig coach Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De Roeck zag Riedewald het best functioneren als centrale middenvelder, wat gezien zijn voetballende en fysieke kwaliteiten zijn beste positie is. “Daar konden we, na het vertrek van Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yusuf (red.), nog iemand gebruiken.”

Riedewald speelde 62% (561 minuten) van zijn totale speeltijd (902 minuten) effectief op het centrale middenveld of als defensieve middenvelder.

Riedewald out? Niets rechtvaardigt een nieuw contract

Op puur sportief vlak hebben Antwerp FC en Jairo Riedewald nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking.

De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was onbeschikbaar tot medio december. Sinds enkele weken is hij basisspeler bij de Great Old, maar echt overtuigen doet hij niet.

“Dat Riedewald ooit in de Premier League speelde, was er niet aan te zien. Evenmin dat het de eerste keer was,” signaleerde De Morgen.

Patrick Goots stelde vast dat Riedewald niet verticaal genoeg speelt. “Balletje links, balletje rechts.”

Eind dit seizoen loopt Riedewalds contract af bij Antwerp FC, dat nog wel een optie heeft voor een extra jaar. Voorlopig is er echter niets dat het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Moet Antwerp de optie lichten in Riedewalds contract?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

6
6
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

46
46
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

99
99
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

75
75
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

822
822
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

57
57
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

189
189
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

51
51
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws