Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

door
Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

De Rode Duivels hebben zondagavond met overtuigende 3-0-cijfers gewonnen van Oekraïne. Nochtans konden de Belgen niet op volle kracht aantreden. Zo moest doelman Thibaut Courtois in aanloop naar de aftrap forfait geven.

De voorbije interland-periode stond grotendeels in teken van de grote comeback van Courtois. Zoals geweten weigerde de keeper nog voor de nationale ploeg uit te komen zolang Domenico Tedesco aan het roer stond. Maar onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia was hij er als de kippen bij om zich weer beschikbaar te stellen.

Iets waar de trainer gretig op inging. Donderdag startte Courtois dan ook in de basiself tijdens de heenmatch tegen Oekraïne. Veel kon hem toen niet verweten worden, maar hij slikte wel drie tegentreffers. De bedoeling was dan ook dat hij zondag mee revanche zou kunnen nemen. Het lot besliste daar echter anders over.

LEES OOK: Courtois sneert: "Iedereen die verstand heeft van voetbal…"

Knuffels voor Lukaku en Sels

Zo was de verbazing behoorlijk groot toen in aanloop naar de aftrap plots Matz Sels werd aangekondigd als Belgische nummer één. Meteen werd hier en daar gevreesd voor een nieuw incident rond Courtois. Maar dat bleek allerminst het geval. De doelman had last aan de knie en dus werd besloten om geen risico te nemen.

En vlak na de wedstrijd werd nogmaals duidelijk dat het opnieuw koek en ei is tussen Courtois en de rest van de selectie. Zo was hij één van de eersten om het veld te betreden en zijn ploegmaats te feliciteren met hun prestatie. Courtois gaf onder meer Romelu Lukaku een innige knuffel en ook vervanger Sels werd uitgebreid gefeliciteerd. Vervolgens amuseerde hij zich zichtbaar tijdens de ereronde.

Cadeautje voor Lammens

Eerder op de avond had de doelman zich bovendien ook al een ideale ploegmaat getoond. Hoewel toen al duidelijk was dat hij niet zou spelen, betrad hij tijdens de opwarming toch even het veld. Om vervolgens definitief forfait te geven. Op die manier werden de regels van de UEFA handig omzeild. Die regels stellen dat een speler in extremis kan vervangen worden op het wedstrijdblad als een bewijs van een blessure wordt gegeven. Dat deed Courtois dus door af te haken na een minuutje opwarming. Op die manier kon Senne Lammens alsnog op de bank plaatsnemen en is het sluitstuk van Antwerp FC dus een mooie ervaring rijker.

Trending:

'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Courtois heeft voldoende gedaan om zich te excuseren ...

Meest recent

'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

146
146
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

182
182
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

51
51
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

48
48
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

182
182
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

56
56
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1036
1036
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

140
140
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

148
148
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

554
554
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

500
500
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

91
91
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

522
522
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

608
608
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

167
167
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

370
370
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

233
233
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

286
286
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

404
404
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

346
346
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

114
114
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

425
425
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

81
81
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

1143
1143
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

450
450

Meer sportnieuws