Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

door
Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

De Rode Duivels hebben zondagavond met overtuigende 3-0-cijfers gewonnen van Oekraïne. Nochtans konden de Belgen niet op volle kracht aantreden. Zo moest doelman Thibaut Courtois in aanloop naar de aftrap forfait geven.

De voorbije interland-periode stond grotendeels in teken van de grote comeback van Courtois. Zoals geweten weigerde de keeper nog voor de nationale ploeg uit te komen zolang Domenico Tedesco aan het roer stond. Maar onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia was hij er als de kippen bij om zich weer beschikbaar te stellen.

Iets waar de trainer gretig op inging. Donderdag startte Courtois dan ook in de basiself tijdens de heenmatch tegen Oekraïne. Veel kon hem toen niet verweten worden, maar hij slikte wel drie tegentreffers. De bedoeling was dan ook dat hij zondag mee revanche zou kunnen nemen. Het lot besliste daar echter anders over.

LEES OOK: 'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Knuffels voor Lukaku en Sels

Zo was de verbazing behoorlijk groot toen in aanloop naar de aftrap plots Matz Sels werd aangekondigd als Belgische nummer één. Meteen werd hier en daar gevreesd voor een nieuw incident rond Courtois. Maar dat bleek allerminst het geval. De doelman had last aan de knie en dus werd besloten om geen risico te nemen.

En vlak na de wedstrijd werd nogmaals duidelijk dat het opnieuw koek en ei is tussen Courtois en de rest van de selectie. Zo was hij één van de eersten om het veld te betreden en zijn ploegmaats te feliciteren met hun prestatie. Courtois gaf onder meer Romelu Lukaku een innige knuffel en ook vervanger Sels werd uitgebreid gefeliciteerd. Vervolgens amuseerde hij zich zichtbaar tijdens de ereronde.

Cadeautje voor Lammens

Eerder op de avond had de doelman zich bovendien ook al een ideale ploegmaat getoond. Hoewel toen al duidelijk was dat hij niet zou spelen, betrad hij tijdens de opwarming toch even het veld. Om vervolgens definitief forfait te geven. Op die manier werden de regels van de UEFA handig omzeild. Die regels stellen dat een speler in extremis kan vervangen worden op het wedstrijdblad als een bewijs van een blessure wordt gegeven. Dat deed Courtois dus door af te haken na een minuutje opwarming. Op die manier kon Senne Lammens alsnog op de bank plaatsnemen en is het sluitstuk van Antwerp FC dus een mooie ervaring rijker.

Courtois heeft voldoende gedaan om zich te excuseren ...

Meest recent

Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

40
40
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

22
22
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

54
54
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

438
438
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

101
101
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

167
167
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

391
391
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

124
124
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

127
127
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

39
39
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

84
84
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

246
246
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

297
297
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

212
212
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

274
274
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

63
63
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

123
123
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

57
57
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

243
243
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

177
177
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

260
260
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

92
92
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

116
116
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

643
643
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

582
582

Meer sportnieuws