Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

589 stemmen
Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

De Rode Duivels hebben zondagavond met overtuigende 3-0-cijfers gewonnen van Oekraïne. Nochtans konden de Belgen niet op volle kracht aantreden. Zo moest doelman Thibaut Courtois in aanloop naar de aftrap forfait geven.

De voorbije interland-periode stond grotendeels in teken van de grote comeback van Courtois. Zoals geweten weigerde de keeper nog voor de nationale ploeg uit te komen zolang Domenico Tedesco aan het roer stond. Maar onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia was hij er als de kippen bij om zich weer beschikbaar te stellen.

Iets waar de trainer gretig op inging. Donderdag startte Courtois dan ook in de basiself tijdens de heenmatch tegen Oekraïne. Veel kon hem toen niet verweten worden, maar hij slikte wel drie tegentreffers. De bedoeling was dan ook dat hij zondag mee revanche zou kunnen nemen. Het lot besliste daar echter anders over.

LEES OOK: Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

Knuffels voor Lukaku en Sels

Zo was de verbazing behoorlijk groot toen in aanloop naar de aftrap plots Matz Sels werd aangekondigd als Belgische nummer één. Meteen werd hier en daar gevreesd voor een nieuw incident rond Courtois. Maar dat bleek allerminst het geval. De doelman had last aan de knie en dus werd besloten om geen risico te nemen.

En vlak na de wedstrijd werd nogmaals duidelijk dat het opnieuw koek en ei is tussen Courtois en de rest van de selectie. Zo was hij één van de eersten om het veld te betreden en zijn ploegmaats te feliciteren met hun prestatie. Courtois gaf onder meer Romelu Lukaku een innige knuffel en ook vervanger Sels werd uitgebreid gefeliciteerd. Vervolgens amuseerde hij zich zichtbaar tijdens de ereronde.

Cadeautje voor Lammens

Eerder op de avond had de doelman zich bovendien ook al een ideale ploegmaat getoond. Hoewel toen al duidelijk was dat hij niet zou spelen, betrad hij tijdens de opwarming toch even het veld. Om vervolgens definitief forfait te geven. Op die manier werden de regels van de UEFA handig omzeild. Die regels stellen dat een speler in extremis kan vervangen worden op het wedstrijdblad als een bewijs van een blessure wordt gegeven. Dat deed Courtois dus door af te haken na een minuutje opwarming. Op die manier kon Senne Lammens alsnog op de bank plaatsnemen en is het sluitstuk van Antwerp FC dus een mooie ervaring rijker.

Courtois heeft voldoende gedaan om zich te excuseren ...

Meest recent

Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

16
16
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

362
362
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

17
17
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

148
148
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

121
121
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

314
314
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

329
329
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

278
278
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

66
66
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

90
90
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

154
154
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

82
82
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

84
84
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

186
186
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

154
154
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

126
126
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

245
245
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

492
492
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

309
309
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

145
145
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

39
39
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

177
177

Meer sportnieuws