Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

589 stemmen
Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

De Rode Duivels hebben zondagavond met overtuigende 3-0-cijfers gewonnen van Oekraïne. Nochtans konden de Belgen niet op volle kracht aantreden. Zo moest doelman Thibaut Courtois in aanloop naar de aftrap forfait geven.

De voorbije interland-periode stond grotendeels in teken van de grote comeback van Courtois. Zoals geweten weigerde de keeper nog voor de nationale ploeg uit te komen zolang Domenico Tedesco aan het roer stond. Maar onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia was hij er als de kippen bij om zich weer beschikbaar te stellen.

Iets waar de trainer gretig op inging. Donderdag startte Courtois dan ook in de basiself tijdens de heenmatch tegen Oekraïne. Veel kon hem toen niet verweten worden, maar hij slikte wel drie tegentreffers. De bedoeling was dan ook dat hij zondag mee revanche zou kunnen nemen. Het lot besliste daar echter anders over.

LEES OOK: Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

Knuffels voor Lukaku en Sels

Zo was de verbazing behoorlijk groot toen in aanloop naar de aftrap plots Matz Sels werd aangekondigd als Belgische nummer één. Meteen werd hier en daar gevreesd voor een nieuw incident rond Courtois. Maar dat bleek allerminst het geval. De doelman had last aan de knie en dus werd besloten om geen risico te nemen.

En vlak na de wedstrijd werd nogmaals duidelijk dat het opnieuw koek en ei is tussen Courtois en de rest van de selectie. Zo was hij één van de eersten om het veld te betreden en zijn ploegmaats te feliciteren met hun prestatie. Courtois gaf onder meer Romelu Lukaku een innige knuffel en ook vervanger Sels werd uitgebreid gefeliciteerd. Vervolgens amuseerde hij zich zichtbaar tijdens de ereronde.

Cadeautje voor Lammens

Eerder op de avond had de doelman zich bovendien ook al een ideale ploegmaat getoond. Hoewel toen al duidelijk was dat hij niet zou spelen, betrad hij tijdens de opwarming toch even het veld. Om vervolgens definitief forfait te geven. Op die manier werden de regels van de UEFA handig omzeild. Die regels stellen dat een speler in extremis kan vervangen worden op het wedstrijdblad als een bewijs van een blessure wordt gegeven. Dat deed Courtois dus door af te haken na een minuutje opwarming. Op die manier kon Senne Lammens alsnog op de bank plaatsnemen en is het sluitstuk van Antwerp FC dus een mooie ervaring rijker.

Courtois heeft voldoende gedaan om zich te excuseren ...

Meest recent

Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

12
12
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

45
45
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

29
29
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

248
248
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

239
239
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

265
265
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

659
659
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

622
622
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

178
178
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

492
492
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

593
593
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

234
234
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

876
876
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

781
781
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

383
383
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

857
857
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

204
204
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

347
347
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

500
500
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

120
120
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

558
558
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

126
126
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1056
1056
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

119
119
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

396
396

Meer sportnieuws