Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

door
Vergeven en vergeten: Courtois toont klasse voor én na match

De Rode Duivels hebben zondagavond met overtuigende 3-0-cijfers gewonnen van Oekraïne. Nochtans konden de Belgen niet op volle kracht aantreden. Zo moest doelman Thibaut Courtois in aanloop naar de aftrap forfait geven.

De voorbije interland-periode stond grotendeels in teken van de grote comeback van Courtois. Zoals geweten weigerde de keeper nog voor de nationale ploeg uit te komen zolang Domenico Tedesco aan het roer stond. Maar onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia was hij er als de kippen bij om zich weer beschikbaar te stellen.

Iets waar de trainer gretig op inging. Donderdag startte Courtois dan ook in de basiself tijdens de heenmatch tegen Oekraïne. Veel kon hem toen niet verweten worden, maar hij slikte wel drie tegentreffers. De bedoeling was dan ook dat hij zondag mee revanche zou kunnen nemen. Het lot besliste daar echter anders over.

LEES OOK: 'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

Knuffels voor Lukaku en Sels

Zo was de verbazing behoorlijk groot toen in aanloop naar de aftrap plots Matz Sels werd aangekondigd als Belgische nummer één. Meteen werd hier en daar gevreesd voor een nieuw incident rond Courtois. Maar dat bleek allerminst het geval. De doelman had last aan de knie en dus werd besloten om geen risico te nemen.

En vlak na de wedstrijd werd nogmaals duidelijk dat het opnieuw koek en ei is tussen Courtois en de rest van de selectie. Zo was hij één van de eersten om het veld te betreden en zijn ploegmaats te feliciteren met hun prestatie. Courtois gaf onder meer Romelu Lukaku een innige knuffel en ook vervanger Sels werd uitgebreid gefeliciteerd. Vervolgens amuseerde hij zich zichtbaar tijdens de ereronde.

Cadeautje voor Lammens

Eerder op de avond had de doelman zich bovendien ook al een ideale ploegmaat getoond. Hoewel toen al duidelijk was dat hij niet zou spelen, betrad hij tijdens de opwarming toch even het veld. Om vervolgens definitief forfait te geven. Op die manier werden de regels van de UEFA handig omzeild. Die regels stellen dat een speler in extremis kan vervangen worden op het wedstrijdblad als een bewijs van een blessure wordt gegeven. Dat deed Courtois dus door af te haken na een minuutje opwarming. Op die manier kon Senne Lammens alsnog op de bank plaatsnemen en is het sluitstuk van Antwerp FC dus een mooie ervaring rijker.

Courtois heeft voldoende gedaan om zich te excuseren ...

Meest recent

Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

0
0
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

102
102
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

51
51
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

138
138
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

95
95
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

290
290
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

173
173
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

107
107
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

144
144
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

226
226
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

176
176
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

323
323
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

244
244
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

446
446
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

148
148
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

930
930
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

188
188
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

758
758
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

79
79
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

223
223
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

246
246
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

96
96
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

629
629
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

72
72

Meer sportnieuws