De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

door
De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

De Rode Duivels hopen zich zondagavond alsnog te verzekeren van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Daarvoor rekenen ze onder meer op Kevin De Bruyne. Die zal voor de gelegenheid opnieuw de aanvoerdersband aantrekken.

De laatste keer dat de KDB aantrad als kapitein van de Duivels, was begin september. België verloor toen voor de zoveelste keer van Frankrijk en achteraf haalde de spelmaker verschroeiend uit naar zijn ploeg. Sindsdien was hij er om uiteenlopende redenen telkens niet van de partij bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia verrast: volgende kapitein Rode Duivels bekend?

Doorgesproken wissel

Maar voor het eerste tweeluik van nieuwe bondscoach Rudi Garcia is De Bruyne terug. Donderdag in de heenmatch tegen Oekraïne startte hij ook in de basis en was hij goed een assist. Maar in de tweede helft werd KDB toen vroegtijdig naar de kant gehaald. Een wissel die behoorlijk wat stof deed opwaaien.

Op zijn persbabbel van zaterdagnamiddag gaf de middenvelder meer uitleg bij die ingreep, die blijkbaar al vast stond voor de match. "Ik heb op voorhand met de trainer gesproken. Hij wilde me niet de hele wedstrijd laten spelen, ook door mijn gele kaart. Fysiek ben ik oké. Met ook de schorsing van Tielemans was die keuze begrijpelijk", klonk het bij Sporza.

Geen lagere rol

Zijn wissel had dus weinig tot niets te maken met het feit dat De Bruyne de voorbije weken nog maar met mondjesmaat aan de bak komt bij Manchester City. Zondag zal hij dan ook terug aan de aftrap verschijnen. De vraag is evenwel in welke rol. Hier en daar werd al geopperd om KDB lager te posteren om van daaruit het spel te verdelen.

Maar daar denkt de ervaren kracht zelf anders over. "Ik voelde me goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", aldus De Bruyne tegenover Het Nieuwslad.

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

0
0
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

26
26
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

43
43
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

56
56
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

78
78
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

31
31
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

71
71
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

75
75
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

169
169
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

132
132
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

254
254
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

52
52
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

128
128
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

46
46
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

28
28
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

15
15
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

214
214
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

161
161
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

72
72
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

318
318
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

40
40
Boze Cetinkaya: "Daar ligt het toch niet aan?"

KVC Westerlo werd door Beerschot uitgeschakeld in de Beker van Belgie. Vicevoorzitter Hasan ...

48
48
Anderlecht met luxeprobleem: Coucke aan zet?

RSC Anderlecht kent alweer een pover seizoen. Ook vorig jaar was het niet veel soeps. De echte stap ...

784
784
Kompany klaar voor nieuw spektakel: "Een topper!"

Vincent Kompany levert uitstekend werk bij Bayern München. Hij heeft geschiedenis geschreven ...

67
67
"Hasi? Het is normaal dat de fans hem viseren"

Besnik Hasi kreeg de afgelopen dagen steun in bepaalde media. Brian Riemer werd bijvoorbeeld veel ...

76
76

Meer sportnieuws