De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

stemmen
De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

De Rode Duivels hopen zich zondagavond alsnog te verzekeren van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Daarvoor rekenen ze onder meer op Kevin De Bruyne. Die zal voor de gelegenheid opnieuw de aanvoerdersband aantrekken.

De laatste keer dat de KDB aantrad als kapitein van de Duivels, was begin september. België verloor toen voor de zoveelste keer van Frankrijk en achteraf haalde de spelmaker verschroeiend uit naar zijn ploeg. Sindsdien was hij er om uiteenlopende redenen telkens niet van de partij bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

Doorgesproken wissel

Maar voor het eerste tweeluik van nieuwe bondscoach Rudi Garcia is De Bruyne terug. Donderdag in de heenmatch tegen Oekraïne startte hij ook in de basis en was hij goed een assist. Maar in de tweede helft werd KDB toen vroegtijdig naar de kant gehaald. Een wissel die behoorlijk wat stof deed opwaaien.

Op zijn persbabbel van zaterdagnamiddag gaf de middenvelder meer uitleg bij die ingreep, die blijkbaar al vast stond voor de match. "Ik heb op voorhand met de trainer gesproken. Hij wilde me niet de hele wedstrijd laten spelen, ook door mijn gele kaart. Fysiek ben ik oké. Met ook de schorsing van Tielemans was die keuze begrijpelijk", klonk het bij Sporza.

Geen lagere rol

Zijn wissel had dus weinig tot niets te maken met het feit dat De Bruyne de voorbije weken nog maar met mondjesmaat aan de bak komt bij Manchester City. Zondag zal hij dan ook terug aan de aftrap verschijnen. De vraag is evenwel in welke rol. Hier en daar werd al geopperd om KDB lager te posteren om van daaruit het spel te verdelen.

Maar daar denkt de ervaren kracht zelf anders over. "Ik voelde me goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", aldus De Bruyne tegenover Het Nieuwslad.

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

92
92
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

121
121
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

493
493
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

129
129
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

386
386
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

448
448
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

235
235
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1242
1242
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

105
105
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

319
319
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

248
248
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

508
508
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

905
905
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

708
708
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

275
275
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

152
152
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws