De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

295 stemmen
De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

De Rode Duivels hopen zich zondagavond alsnog te verzekeren van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Daarvoor rekenen ze onder meer op Kevin De Bruyne. Die zal voor de gelegenheid opnieuw de aanvoerdersband aantrekken.

De laatste keer dat de KDB aantrad als kapitein van de Duivels, was begin september. België verloor toen voor de zoveelste keer van Frankrijk en achteraf haalde de spelmaker verschroeiend uit naar zijn ploeg. Sindsdien was hij er om uiteenlopende redenen telkens niet van de partij bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Doorgesproken wissel

Maar voor het eerste tweeluik van nieuwe bondscoach Rudi Garcia is De Bruyne terug. Donderdag in de heenmatch tegen Oekraïne startte hij ook in de basis en was hij goed een assist. Maar in de tweede helft werd KDB toen vroegtijdig naar de kant gehaald. Een wissel die behoorlijk wat stof deed opwaaien.

Op zijn persbabbel van zaterdagnamiddag gaf de middenvelder meer uitleg bij die ingreep, die blijkbaar al vast stond voor de match. "Ik heb op voorhand met de trainer gesproken. Hij wilde me niet de hele wedstrijd laten spelen, ook door mijn gele kaart. Fysiek ben ik oké. Met ook de schorsing van Tielemans was die keuze begrijpelijk", klonk het bij Sporza.

Geen lagere rol

Zijn wissel had dus weinig tot niets te maken met het feit dat De Bruyne de voorbije weken nog maar met mondjesmaat aan de bak komt bij Manchester City. Zondag zal hij dan ook terug aan de aftrap verschijnen. De vraag is evenwel in welke rol. Hier en daar werd al geopperd om KDB lager te posteren om van daaruit het spel te verdelen.

Maar daar denkt de ervaren kracht zelf anders over. "Ik voelde me goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", aldus De Bruyne tegenover Het Nieuwslad.

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

22
22
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

78
78
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

35
35
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

55
55
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

137
137
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

62
62
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

131
131
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

353
353
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

120
120
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

90
90
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

196
196
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

197
197
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

93
93
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

203
203
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

231
231
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

97
97
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

56
56
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

432
432
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

467
467
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

265
265
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

287
287

Meer sportnieuws