De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

door
De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

De Rode Duivels hopen zich zondagavond alsnog te verzekeren van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Daarvoor rekenen ze onder meer op Kevin De Bruyne. Die zal voor de gelegenheid opnieuw de aanvoerdersband aantrekken.

De laatste keer dat de KDB aantrad als kapitein van de Duivels, was begin september. België verloor toen voor de zoveelste keer van Frankrijk en achteraf haalde de spelmaker verschroeiend uit naar zijn ploeg. Sindsdien was hij er om uiteenlopende redenen telkens niet van de partij bij de nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Doorgesproken wissel

Maar voor het eerste tweeluik van nieuwe bondscoach Rudi Garcia is De Bruyne terug. Donderdag in de heenmatch tegen Oekraïne startte hij ook in de basis en was hij goed een assist. Maar in de tweede helft werd KDB toen vroegtijdig naar de kant gehaald. Een wissel die behoorlijk wat stof deed opwaaien.

Op zijn persbabbel van zaterdagnamiddag gaf de middenvelder meer uitleg bij die ingreep, die blijkbaar al vast stond voor de match. "Ik heb op voorhand met de trainer gesproken. Hij wilde me niet de hele wedstrijd laten spelen, ook door mijn gele kaart. Fysiek ben ik oké. Met ook de schorsing van Tielemans was die keuze begrijpelijk", klonk het bij Sporza.

Geen lagere rol

Zijn wissel had dus weinig tot niets te maken met het feit dat De Bruyne de voorbije weken nog maar met mondjesmaat aan de bak komt bij Manchester City. Zondag zal hij dan ook terug aan de aftrap verschijnen. De vraag is evenwel in welke rol. Hier en daar werd al geopperd om KDB lager te posteren om van daaruit het spel te verdelen.

Maar daar denkt de ervaren kracht zelf anders over. "Ik voelde me goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", aldus De Bruyne tegenover Het Nieuwslad.

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

174
174
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

39
39
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

260
260
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

83
83
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

169
169
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

231
231
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

625
625
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

86
86
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

165
165
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

38
38
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

31
31
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

222
222

Meer sportnieuws