De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

door
De Bruyne vroegtijdig gewisseld: oorzaak gekend

De Rode Duivels hopen zich zondagavond alsnog te verzekeren van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Daarvoor rekenen ze onder meer op Kevin De Bruyne. Die zal voor de gelegenheid opnieuw de aanvoerdersband aantrekken.

De laatste keer dat de KDB aantrad als kapitein van de Duivels, was begin september. België verloor toen voor de zoveelste keer van Frankrijk en achteraf haalde de spelmaker verschroeiend uit naar zijn ploeg. Sindsdien was hij er om uiteenlopende redenen telkens niet van de partij bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Doorgesproken wissel

Maar voor het eerste tweeluik van nieuwe bondscoach Rudi Garcia is De Bruyne terug. Donderdag in de heenmatch tegen Oekraïne startte hij ook in de basis en was hij goed een assist. Maar in de tweede helft werd KDB toen vroegtijdig naar de kant gehaald. Een wissel die behoorlijk wat stof deed opwaaien.

Op zijn persbabbel van zaterdagnamiddag gaf de middenvelder meer uitleg bij die ingreep, die blijkbaar al vast stond voor de match. "Ik heb op voorhand met de trainer gesproken. Hij wilde me niet de hele wedstrijd laten spelen, ook door mijn gele kaart. Fysiek ben ik oké. Met ook de schorsing van Tielemans was die keuze begrijpelijk", klonk het bij Sporza.

Geen lagere rol

Zijn wissel had dus weinig tot niets te maken met het feit dat De Bruyne de voorbije weken nog maar met mondjesmaat aan de bak komt bij Manchester City. Zondag zal hij dan ook terug aan de aftrap verschijnen. De vraag is evenwel in welke rol. Hier en daar werd al geopperd om KDB lager te posteren om van daaruit het spel te verdelen.

Maar daar denkt de ervaren kracht zelf anders over. "Ik voelde me goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", aldus De Bruyne tegenover Het Nieuwslad.

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

20
20
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

71
71
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

9
9
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

58
58
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

17
17
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

31
31
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

47
47
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

59
59
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

312
312
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

193
193
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

149
149
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

122
122
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

289
289
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

40
40
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

83
83
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

232
232
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

84
84
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

137
137
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

202
202
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

71
71
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

100
100
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

47
47
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

118
118
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

391
391

Meer sportnieuws