Trieste conclusie na afgang Duivels: "Geen topland meer"

172 stemmen
Trieste conclusie na afgang Duivels:

De Rode Duivels spelen zondagavond tegen Oekraïne om het behoud in de hoogste divisie van de Nations League. Maar na de pijnlijke nederlaag van in de heenmatch weerklinkt één vraag steeds luider. Heeft België nog wel iets te zoeken op het hoogste niveau?

De heenwedstrijd van donderdagavond in Murcia moest de start wordt van een nieuw hoofdstuk bij de nationale ploeg onder leiding van kersvers bondscoach Rudi Garcia. In aanloop naar de partij heerste ook heel wat vernieuwd enthousiasme. Maar daar was na de wedstrijd nog weinig van te merken.

LEES OOK: 'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

België is geen topland meer

Vooral de tweede helft was van bedenkelijk niveau aan Belgische zijde. De manier waarop de doelpunten werden geïncasseerd was ronduit zorgwekkend. Al lieten de Duivels het ook op aanvallend vlak afweten. En dat tegen Oekraïne, wat een degelijke maar zeker geen uitzonderlijke ploeg heeft.

Achteraf trok columnist Hans Vandeweghe dan ook een pijnlijke conclusie: dit België is geen topland meer. "Eigenlijk zitten we nog steeds in dezelfde storm als die waarin de vorige bondscoach is gesneuveld", klinkt het bij De Morgen. "België is gewoon geen topland meer. In de FIFA-ranking staan we niet meer op nummer 1 maar op 8, niemand is nog bang van ons."

Gebrek aan mentaliteit en vechtlust

Maar het probleem heeft niet enkel met een gebrek aan kwaliteit te maken. Dat kan zeker in het nationale voetbal nog overbrugd worden met een goede organisatie en een voorbeeldige mentaliteit. Dat laatste is momenteel echter een groot probleem. Bij de minste tegenslag zakt de ploeg telkens in helemaal in mekaar.

Wat dat betreft kan België nog wat leren van de tegenstander in de Nations League. "Een ploeg moet een bepaald basisniveau hebben waar ze niet onder mag gaan. En in deze samenstelling is dat basisniveau er momenteel niet", stelt Vandeweghe. "De Duivels zijn ook uitgekomen tegen tegenstanders die niets anders hebben dan verzet. Zij voetballen voor hun soldaten en zelfs al was het tegen San Marino, de Oekraïners doen altijd hun best. Diezelfde ingesteldheid was er niet bij ons."

België hoort niet langer bij de 15 beste voetballanden ter wereld ...

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

136
136
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

40
40
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

15
15
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

115
115
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

160
160
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

152
152
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

386
386
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

120
120
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

168
168
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

165
165
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

227
227
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

318
318
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

183
183
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

182
182
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

117
117
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

548
548
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

253
253
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

169
169
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws