Trieste conclusie na afgang Duivels: "Geen topland meer"

door
Trieste conclusie na afgang Duivels:

De Rode Duivels spelen zondagavond tegen Oekraïne om het behoud in de hoogste divisie van de Nations League. Maar na de pijnlijke nederlaag van in de heenmatch weerklinkt één vraag steeds luider. Heeft België nog wel iets te zoeken op het hoogste niveau?

De heenwedstrijd van donderdagavond in Murcia moest de start wordt van een nieuw hoofdstuk bij de nationale ploeg onder leiding van kersvers bondscoach Rudi Garcia. In aanloop naar de partij heerste ook heel wat vernieuwd enthousiasme. Maar daar was na de wedstrijd nog weinig van te merken.

LEES OOK: ‘Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers’

België is geen topland meer

Vooral de tweede helft was van bedenkelijk niveau aan Belgische zijde. De manier waarop de doelpunten werden geïncasseerd was ronduit zorgwekkend. Al lieten de Duivels het ook op aanvallend vlak afweten. En dat tegen Oekraïne, wat een degelijke maar zeker geen uitzonderlijke ploeg heeft.

Achteraf trok columnist Hans Vandeweghe dan ook een pijnlijke conclusie: dit België is geen topland meer. "Eigenlijk zitten we nog steeds in dezelfde storm als die waarin de vorige bondscoach is gesneuveld", klinkt het bij De Morgen. "België is gewoon geen topland meer. In de FIFA-ranking staan we niet meer op nummer 1 maar op 8, niemand is nog bang van ons."

Gebrek aan mentaliteit en vechtlust

Maar het probleem heeft niet enkel met een gebrek aan kwaliteit te maken. Dat kan zeker in het nationale voetbal nog overbrugd worden met een goede organisatie en een voorbeeldige mentaliteit. Dat laatste is momenteel echter een groot probleem. Bij de minste tegenslag zakt de ploeg telkens in helemaal in mekaar.

Wat dat betreft kan België nog wat leren van de tegenstander in de Nations League. "Een ploeg moet een bepaald basisniveau hebben waar ze niet onder mag gaan. En in deze samenstelling is dat basisniveau er momenteel niet", stelt Vandeweghe. "De Duivels zijn ook uitgekomen tegen tegenstanders die niets anders hebben dan verzet. Zij voetballen voor hun soldaten en zelfs al was het tegen San Marino, de Oekraïners doen altijd hun best. Diezelfde ingesteldheid was er niet bij ons."

België hoort niet langer bij de 15 beste voetballanden ter wereld ...

Meest recent

"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

13
13
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

266
266
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

64
64
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

50
50
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

157
157
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

43
43
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

51
51
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

50
50
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

155
155
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

88
88
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

103
103
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

609
609
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

125
125
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

471
471
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

611
611
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

80
80
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

148
148
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

261
261
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

113
113
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

209
209

Meer sportnieuws