Trieste conclusie na afgang Duivels: "Geen topland meer"

door
Trieste conclusie na afgang Duivels:

De Rode Duivels spelen zondagavond tegen Oekraïne om het behoud in de hoogste divisie van de Nations League. Maar na de pijnlijke nederlaag van in de heenmatch weerklinkt één vraag steeds luider. Heeft België nog wel iets te zoeken op het hoogste niveau?

De heenwedstrijd van donderdagavond in Murcia moest de start wordt van een nieuw hoofdstuk bij de nationale ploeg onder leiding van kersvers bondscoach Rudi Garcia. In aanloop naar de partij heerste ook heel wat vernieuwd enthousiasme. Maar daar was na de wedstrijd nog weinig van te merken.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

België is geen topland meer

Vooral de tweede helft was van bedenkelijk niveau aan Belgische zijde. De manier waarop de doelpunten werden geïncasseerd was ronduit zorgwekkend. Al lieten de Duivels het ook op aanvallend vlak afweten. En dat tegen Oekraïne, wat een degelijke maar zeker geen uitzonderlijke ploeg heeft.

Achteraf trok columnist Hans Vandeweghe dan ook een pijnlijke conclusie: dit België is geen topland meer. "Eigenlijk zitten we nog steeds in dezelfde storm als die waarin de vorige bondscoach is gesneuveld", klinkt het bij De Morgen. "België is gewoon geen topland meer. In de FIFA-ranking staan we niet meer op nummer 1 maar op 8, niemand is nog bang van ons."

Gebrek aan mentaliteit en vechtlust

Maar het probleem heeft niet enkel met een gebrek aan kwaliteit te maken. Dat kan zeker in het nationale voetbal nog overbrugd worden met een goede organisatie en een voorbeeldige mentaliteit. Dat laatste is momenteel echter een groot probleem. Bij de minste tegenslag zakt de ploeg telkens in helemaal in mekaar.

Wat dat betreft kan België nog wat leren van de tegenstander in de Nations League. "Een ploeg moet een bepaald basisniveau hebben waar ze niet onder mag gaan. En in deze samenstelling is dat basisniveau er momenteel niet", stelt Vandeweghe. "De Duivels zijn ook uitgekomen tegen tegenstanders die niets anders hebben dan verzet. Zij voetballen voor hun soldaten en zelfs al was het tegen San Marino, de Oekraïners doen altijd hun best. Diezelfde ingesteldheid was er niet bij ons."

België hoort niet langer bij de 15 beste voetballanden ter wereld ...

Meest recent

Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

55
55
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

17
17
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

13
13
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

422
422
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

278
278
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

89
89
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

46
46
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

110
110
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

210
210
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

77
77
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

249
249
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

127
127
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

228
228
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

264
264
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

195
195
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

101
101
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

360
360
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

205
205
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

293
293
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

521
521
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

194
194

Meer sportnieuws