Trieste conclusie na afgang Duivels: "Geen topland meer"

door
Trieste conclusie na afgang Duivels:

De Rode Duivels spelen zondagavond tegen Oekraïne om het behoud in de hoogste divisie van de Nations League. Maar na de pijnlijke nederlaag van in de heenmatch weerklinkt één vraag steeds luider. Heeft België nog wel iets te zoeken op het hoogste niveau?

De heenwedstrijd van donderdagavond in Murcia moest de start wordt van een nieuw hoofdstuk bij de nationale ploeg onder leiding van kersvers bondscoach Rudi Garcia. In aanloop naar de partij heerste ook heel wat vernieuwd enthousiasme. Maar daar was na de wedstrijd nog weinig van te merken.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

België is geen topland meer

Vooral de tweede helft was van bedenkelijk niveau aan Belgische zijde. De manier waarop de doelpunten werden geïncasseerd was ronduit zorgwekkend. Al lieten de Duivels het ook op aanvallend vlak afweten. En dat tegen Oekraïne, wat een degelijke maar zeker geen uitzonderlijke ploeg heeft.

Achteraf trok columnist Hans Vandeweghe dan ook een pijnlijke conclusie: dit België is geen topland meer. "Eigenlijk zitten we nog steeds in dezelfde storm als die waarin de vorige bondscoach is gesneuveld", klinkt het bij De Morgen. "België is gewoon geen topland meer. In de FIFA-ranking staan we niet meer op nummer 1 maar op 8, niemand is nog bang van ons."

Gebrek aan mentaliteit en vechtlust

Maar het probleem heeft niet enkel met een gebrek aan kwaliteit te maken. Dat kan zeker in het nationale voetbal nog overbrugd worden met een goede organisatie en een voorbeeldige mentaliteit. Dat laatste is momenteel echter een groot probleem. Bij de minste tegenslag zakt de ploeg telkens in helemaal in mekaar.

Wat dat betreft kan België nog wat leren van de tegenstander in de Nations League. "Een ploeg moet een bepaald basisniveau hebben waar ze niet onder mag gaan. En in deze samenstelling is dat basisniveau er momenteel niet", stelt Vandeweghe. "De Duivels zijn ook uitgekomen tegen tegenstanders die niets anders hebben dan verzet. Zij voetballen voor hun soldaten en zelfs al was het tegen San Marino, de Oekraïners doen altijd hun best. Diezelfde ingesteldheid was er niet bij ons."

België hoort niet langer bij de 15 beste voetballanden ter wereld ...

Meest recent

‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

29
29
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

128
128
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

26
26
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

93
93
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

55
55
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

49
49
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

157
157
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

87
87
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

346
346
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

146
146
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

71
71
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

353
353
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

14
14
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

155
155
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

611
611
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

289
289
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

185
185
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

160
160
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

229
229
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

326
326
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

310
310

Meer sportnieuws