Club Brugge heeft nieuwe hoofdcoach NXT al te pakken

900 stemmen
Club Brugge heeft nieuwe hoofdcoach NXT al te pakken

Terwijl de Brugse hoofdmacht zich voorbereidt op een nieuwe inhaalrace in de play-offs hoopt ook Club NXT het seizoen in schoonheid af te sluiten. Dat moet wel gebeuren zonder Robin Veldman, die naar Heerenveen verhuisde. Intussen is zijn opvolger al bekend.

Via de officiële kanalen laat de landskampioen namelijk weten dat assistent Mitch Delcour het roer overneemt als T1. Hij zal daarbij worden ondersteund door Steve Colpaert, die vorig jaar terugkeerde naar Blauw-Zwart nadat hij eerder in het zog van Rik De Mil even naar Westerlo was verhuisd.

LEES OOK: Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Club NXT kiest Delcour

Zelf is Delcour al sinds 2021 aan de slag in Westkapelle, waar hij aanvankelijk dienst deed als T2 van de U18. Na de exit van De Mil en Colpaert werd de 39-jarige trainer echter toegevoegd aan Nicky Hayen zijn staf bij Club NXT, een functie die hij behield na diens promotie naar de hoofdmacht.

Nu volgt alweer een volgende stap voor Delcour, die ook met Veldman een prima klik had en diens werk nu dus moet zien verder te zetten. Momenteel bezet Club NXT een fraaie zesde plaats in de Challenger Pro League en stromen alsmaar meer producten van eigen kweek door naar de A-kern.

Voorbeeld van Veldman?

Een unieke kans voor Delcour, die ongetwijfeld hoopt om in zijn voorgangers hun voetsporen te treden. Veldman, De Mil en Hayen zijn allen actief op het hoogste niveau, terwijl Hayk Milkon deel uitmaakt van die laatste zijn staf in Jan Breydel. Schiervelde blijkt dus een ideaal lanceringsplatform.

Of er ook voor Delcour zulk een traject is voorzien blijft wel nog even afwachten, want voorlopig doet hij louter dienst als tussenpaus "in afwachting van de komst van een nieuwe hoofdcoach richting volgend seizoen". Of kan hij zijn bazen in de resterende vier duels op andere gedachten brengen?

Gelooft u in Delcour?

Meest recent

'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

2
2
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

67
67
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

81
81
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

165
165
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

24
24
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

46
46
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

83
83
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

66
66
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

289
289
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

212
212
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

50
50
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

431
431
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

182
182
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

521
521
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

67
67
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

119
119
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

54
54
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

394
394
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

725
725
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

572
572
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

169
169
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1196
1196
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

696
696

Meer sportnieuws