Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

door
Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

De vernieuwde Rode Duivels zullen nog vol aan de bak moeten om het behoud in de Nations League te vrijwaren. De heenmatch in de barrages tegen Oekraïne ging donderdag immers met 3-1 verloren. Volgens aanvoerder Romelu Lukaku een kwestie van mentaliteit.

De Belgen had gehoopt om bij de debuutmatch van Rudi Garcia als bondscoach meteen een doorstart te nemen. Ondanks een aarzelende aanvangsfase leken ze daar ook in te gaan slagen. Onder impuls van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku hadden ze de eerste helft immers op een 0-1-voorsprong kunnen afsluiten.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Kwestie van mentaliteit

Maar na de pauze kwamen de Oekraïners langszij via een dure fout van Koni De Winter en vervolgens zakten de Belgen als een pudding in mekaar. De 'thuisploeg' liep zelfs uit tot 3-1 en liet nog kansen liggen om een ruimere voorsprong te bekomen. Pas in de absolute slotminuten kregen de Duivels weer ietwat de voeten aan de grond.

Lukaku spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "We hadden een probleem met de manier van druk zetten, dat was duidelijk. Ons middenveld kon niet genoeg druk zetten. We vonden geen oplossing", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als je kijkt naar de goals die we binnenkrijgen ... dat is gewoon kwestie van mentaliteit."

Vanaf nul heropbouwen

De spits probeerde als aanvoerder wel om het team bij de hand te nemen. Dat lukte slechts met mondjesmaat. In de eerste helft was hij samen met Kevin De Bruyne één van de voortrekkers. Beide lagen ze ook aan de basis van de Belgische goal. Maar na de pauze verzoop Lukaku mee met de rest van de ploeg.

Hij beseft dan ook dat het collectief pakken beter moet. "Ja, er is nog veel werk aan de winkel. We moeten vanaf nul heropbouwen met deze generatie. Je kunt nu nog geen topvoetbal verwachten. Maar zo verliezen kan niet, daar ben ik eerlijk in. De fans hebben ons gesteund, dit is onacceptabel."

Lukaku heeft zijn plichten als aanvoerder vervuld ...

Meest recent

Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

55
55
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

66
66
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

126
126
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

169
169
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

87
87
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

386
386
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

208
208
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

381
381
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

342
342
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

352
352
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

71
71
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

59
59
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

90
90
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

220
220
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

84
84
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

336
336
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

207
207
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

93
93
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

164
164
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

220
220
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

80
80
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

463
463

Meer sportnieuws