Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

325
Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

De vernieuwde Rode Duivels zullen nog vol aan de bak moeten om het behoud in de Nations League te vrijwaren. De heenmatch in de barrages tegen Oekraïne ging donderdag immers met 3-1 verloren. Volgens aanvoerder Romelu Lukaku een kwestie van mentaliteit.

De Belgen had gehoopt om bij de debuutmatch van Rudi Garcia als bondscoach meteen een doorstart te nemen. Ondanks een aarzelende aanvangsfase leken ze daar ook in te gaan slagen. Onder impuls van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku hadden ze de eerste helft immers op een 0-1-voorsprong kunnen afsluiten.

LEES OOK: Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Kwestie van mentaliteit

Maar na de pauze kwamen de Oekraïners langszij via een dure fout van Koni De Winter en vervolgens zakten de Belgen als een pudding in mekaar. De 'thuisploeg' liep zelfs uit tot 3-1 en liet nog kansen liggen om een ruimere voorsprong te bekomen. Pas in de absolute slotminuten kregen de Duivels weer ietwat de voeten aan de grond.

Lukaku spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "We hadden een probleem met de manier van druk zetten, dat was duidelijk. Ons middenveld kon niet genoeg druk zetten. We vonden geen oplossing", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als je kijkt naar de goals die we binnenkrijgen ... dat is gewoon kwestie van mentaliteit."

Vanaf nul heropbouwen

De spits probeerde als aanvoerder wel om het team bij de hand te nemen. Dat lukte slechts met mondjesmaat. In de eerste helft was hij samen met Kevin De Bruyne één van de voortrekkers. Beide lagen ze ook aan de basis van de Belgische goal. Maar na de pauze verzoop Lukaku mee met de rest van de ploeg.

Hij beseft dan ook dat het collectief pakken beter moet. "Ja, er is nog veel werk aan de winkel. We moeten vanaf nul heropbouwen met deze generatie. Je kunt nu nog geen topvoetbal verwachten. Maar zo verliezen kan niet, daar ben ik eerlijk in. De fans hebben ons gesteund, dit is onacceptabel."

Lukaku heeft zijn plichten als aanvoerder vervuld ...

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

30
30
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

18
18
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

23
23
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

97
97
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

150
150
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

128
128
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

947
947
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

78
78
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

236
236
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

61
61
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

65
65
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

27
27
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

55
55
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

28
28
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

331
331
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

277
277
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

278
278
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

128
128

Meer sportnieuws