Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

325 stemmen
Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

De vernieuwde Rode Duivels zullen nog vol aan de bak moeten om het behoud in de Nations League te vrijwaren. De heenmatch in de barrages tegen Oekraïne ging donderdag immers met 3-1 verloren. Volgens aanvoerder Romelu Lukaku een kwestie van mentaliteit.

De Belgen had gehoopt om bij de debuutmatch van Rudi Garcia als bondscoach meteen een doorstart te nemen. Ondanks een aarzelende aanvangsfase leken ze daar ook in te gaan slagen. Onder impuls van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku hadden ze de eerste helft immers op een 0-1-voorsprong kunnen afsluiten.

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Kwestie van mentaliteit

Maar na de pauze kwamen de Oekraïners langszij via een dure fout van Koni De Winter en vervolgens zakten de Belgen als een pudding in mekaar. De 'thuisploeg' liep zelfs uit tot 3-1 en liet nog kansen liggen om een ruimere voorsprong te bekomen. Pas in de absolute slotminuten kregen de Duivels weer ietwat de voeten aan de grond.

Lukaku spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "We hadden een probleem met de manier van druk zetten, dat was duidelijk. Ons middenveld kon niet genoeg druk zetten. We vonden geen oplossing", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als je kijkt naar de goals die we binnenkrijgen ... dat is gewoon kwestie van mentaliteit."

Vanaf nul heropbouwen

De spits probeerde als aanvoerder wel om het team bij de hand te nemen. Dat lukte slechts met mondjesmaat. In de eerste helft was hij samen met Kevin De Bruyne één van de voortrekkers. Beide lagen ze ook aan de basis van de Belgische goal. Maar na de pauze verzoop Lukaku mee met de rest van de ploeg.

Hij beseft dan ook dat het collectief pakken beter moet. "Ja, er is nog veel werk aan de winkel. We moeten vanaf nul heropbouwen met deze generatie. Je kunt nu nog geen topvoetbal verwachten. Maar zo verliezen kan niet, daar ben ik eerlijk in. De fans hebben ons gesteund, dit is onacceptabel."

Lukaku heeft zijn plichten als aanvoerder vervuld ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

95
95
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

99
99
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

112
112
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

600
600
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

302
302
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

143
143
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

140
140
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

198
198
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

182
182
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

523
523
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

617
617
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

311
311
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

573
573
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

465
465
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

652
652
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

292
292
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

94
94
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

322
322
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

705
705

Meer sportnieuws