Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

door
Lukaku haalt verschroeiend uit na afgang in Murcia

De vernieuwde Rode Duivels zullen nog vol aan de bak moeten om het behoud in de Nations League te vrijwaren. De heenmatch in de barrages tegen Oekraïne ging donderdag immers met 3-1 verloren. Volgens aanvoerder Romelu Lukaku een kwestie van mentaliteit.

De Belgen had gehoopt om bij de debuutmatch van Rudi Garcia als bondscoach meteen een doorstart te nemen. Ondanks een aarzelende aanvangsfase leken ze daar ook in te gaan slagen. Onder impuls van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku hadden ze de eerste helft immers op een 0-1-voorsprong kunnen afsluiten.

LEES OOK: 'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Kwestie van mentaliteit

Maar na de pauze kwamen de Oekraïners langszij via een dure fout van Koni De Winter en vervolgens zakten de Belgen als een pudding in mekaar. De 'thuisploeg' liep zelfs uit tot 3-1 en liet nog kansen liggen om een ruimere voorsprong te bekomen. Pas in de absolute slotminuten kregen de Duivels weer ietwat de voeten aan de grond.

Lukaku spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "We hadden een probleem met de manier van druk zetten, dat was duidelijk. Ons middenveld kon niet genoeg druk zetten. We vonden geen oplossing", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als je kijkt naar de goals die we binnenkrijgen ... dat is gewoon kwestie van mentaliteit."

Vanaf nul heropbouwen

De spits probeerde als aanvoerder wel om het team bij de hand te nemen. Dat lukte slechts met mondjesmaat. In de eerste helft was hij samen met Kevin De Bruyne één van de voortrekkers. Beide lagen ze ook aan de basis van de Belgische goal. Maar na de pauze verzoop Lukaku mee met de rest van de ploeg.

Hij beseft dan ook dat het collectief pakken beter moet. "Ja, er is nog veel werk aan de winkel. We moeten vanaf nul heropbouwen met deze generatie. Je kunt nu nog geen topvoetbal verwachten. Maar zo verliezen kan niet, daar ben ik eerlijk in. De fans hebben ons gesteund, dit is onacceptabel."

Lukaku heeft zijn plichten als aanvoerder vervuld ...

Meest recent

'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

3
3
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

58
58
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

155
155
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

51
51
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

92
92
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

45
45
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

161
161
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

174
174
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

111
111
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

180
180
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

188
188
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

261
261
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

118
118
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

110
110
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

66
66
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

350
350
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

246
246
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

297
297
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

448
448
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

363
363
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1481
1481
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

125
125
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60

Meer sportnieuws