Mulder maakt Garcia met grond gelijk: "Hij heeft gefááld"

door
Mulder maakt Garcia met grond gelijk:

Rudi Garcia had zich zijn debuut als Belgisch bondscoach ongetwijfeld anders voorgesteld. Zijn ploeg ging donderdagavond met duidelijke 3-1-cijfers onderuit tegen Oekraïne. Daarbij maakte de Franse oefenmeester zelf ook geen al te beste beurt.

Garcia had in aanloop naar zijn eerste match als bondscoach alvast een goede indruk gemaakt. Zijn rechtlijnige communicatie werd geapprecieerd, zijn selectie zag er behoorlijk evenwichtig uit. Uiteraard had hij op amper twee trainingsdagen tijd niet veel tactische invloed kunnen uitoefenen, maar de Fransman had wel degelijk voor een vernieuwd enthousiasme gezorgd.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Tactisch zootje

Daar was tijdens de wedstrijd evenwel nog weinig van te merken. De Belgen herpakten zich weliswaar na een aarzelende start en konden zelfs op voorsprong gaan rusten. Maar na de gelijkmaker van de Oekraïners zakten de Duivels op onverklaarbare wijze helemaal in mekaar. En ook op tactisch vlak was er kop noch staart aan het wedstrijdplan te krijgen.

Analist Jan Mulder toonde zich dan ook vlijmscherp voor de bondscoach. "Ik vond het echt een zootje, het viel heel erg tegen. Oekraïne is geen wereldploeg, maar ze maken wel gelijk en komen dan ook voor. En er is géén reactie. De winnaarsmentaliteit van deze trainer ... dat mogen we toch een klein beetje in twijfel trekken. En vooral ook zijn wisselbeleid. Mokio tien minuten voor tijd nog zijn debuut gunnen ... we zijn wel met profvoetbal bezig!", trok de Nederlander van wal in de studio's van VTM 2.

Bedenkelijk wisselbeleid

Het wisselbeleid van Garcia werd vervolgens nog eens extra onder de loep genomen. De Fransman voerde na de rust al zijn vijf mogelijke wissels door, maar veel leverde dat niet. Bovendien deden bepaalde wissels de wenkbrauwen fronsen. Kevin De Bruyne vroegtijdig naar de kant halen bijvoorbeeld. Of Jérémy Doku op de bank houden terwijl er nood was aan diepgang en snelheid.

Volgens Mulder moest Doku dan ook altijd ingevallen zijn. "Want die brengt vuur. Maar de trainer was aan het slapen", ging de analist verder. Daarnaast vond hij dat de ongelukkige Koni De Winter veel eerder naar de kant moest. "Ik ben ook liever positief en enthousiast, maar dat kan ik hier absoluut niet zijn. Wij critici moeten dit ook snoeihard analyseren. Deze trainer heeft vandaag gefaald."

Welke score zou u Garcia geven voor zijn debuutmatch?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

7
7
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

24
24
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

43
43
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

170
170
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

160
160
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

38
38
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

230
230
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

221
221
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

171
171
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

286
286
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

240
240
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

27
27
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

220
220
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

43
43
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

107
107
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

228
228
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

191
191
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

149
149
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

200
200
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

392
392
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

536
536
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

835
835
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

187
187
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

30
30

Meer sportnieuws