Mulder maakt Garcia met grond gelijk: "Hij heeft gefááld"

door
Mulder maakt Garcia met grond gelijk:

Rudi Garcia had zich zijn debuut als Belgisch bondscoach ongetwijfeld anders voorgesteld. Zijn ploeg ging donderdagavond met duidelijke 3-1-cijfers onderuit tegen Oekraïne. Daarbij maakte de Franse oefenmeester zelf ook geen al te beste beurt.

Garcia had in aanloop naar zijn eerste match als bondscoach alvast een goede indruk gemaakt. Zijn rechtlijnige communicatie werd geapprecieerd, zijn selectie zag er behoorlijk evenwichtig uit. Uiteraard had hij op amper twee trainingsdagen tijd niet veel tactische invloed kunnen uitoefenen, maar de Fransman had wel degelijk voor een vernieuwd enthousiasme gezorgd.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Tactisch zootje

Daar was tijdens de wedstrijd evenwel nog weinig van te merken. De Belgen herpakten zich weliswaar na een aarzelende start en konden zelfs op voorsprong gaan rusten. Maar na de gelijkmaker van de Oekraïners zakten de Duivels op onverklaarbare wijze helemaal in mekaar. En ook op tactisch vlak was er kop noch staart aan het wedstrijdplan te krijgen.

Analist Jan Mulder toonde zich dan ook vlijmscherp voor de bondscoach. "Ik vond het echt een zootje, het viel heel erg tegen. Oekraïne is geen wereldploeg, maar ze maken wel gelijk en komen dan ook voor. En er is géén reactie. De winnaarsmentaliteit van deze trainer ... dat mogen we toch een klein beetje in twijfel trekken. En vooral ook zijn wisselbeleid. Mokio tien minuten voor tijd nog zijn debuut gunnen ... we zijn wel met profvoetbal bezig!", trok de Nederlander van wal in de studio's van VTM 2.

Bedenkelijk wisselbeleid

Het wisselbeleid van Garcia werd vervolgens nog eens extra onder de loep genomen. De Fransman voerde na de rust al zijn vijf mogelijke wissels door, maar veel leverde dat niet. Bovendien deden bepaalde wissels de wenkbrauwen fronsen. Kevin De Bruyne vroegtijdig naar de kant halen bijvoorbeeld. Of Jérémy Doku op de bank houden terwijl er nood was aan diepgang en snelheid.

Volgens Mulder moest Doku dan ook altijd ingevallen zijn. "Want die brengt vuur. Maar de trainer was aan het slapen", ging de analist verder. Daarnaast vond hij dat de ongelukkige Koni De Winter veel eerder naar de kant moest. "Ik ben ook liever positief en enthousiast, maar dat kan ik hier absoluut niet zijn. Wij critici moeten dit ook snoeihard analyseren. Deze trainer heeft vandaag gefaald."

Welke score zou u Garcia geven voor zijn debuutmatch?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

6
6
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

38
38
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

27
27
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

67
67
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

194
194
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

168
168
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

185
185
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

440
440
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

345
345
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

246
246
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

374
374
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

97
97
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

50
50
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

154
154
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

52
52
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

97
97
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

73
73
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

112
112
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

47
47
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

321
321

Meer sportnieuws