Mulder maakt Garcia met grond gelijk: "Hij heeft gefááld"

door
Mulder maakt Garcia met grond gelijk:

Rudi Garcia had zich zijn debuut als Belgisch bondscoach ongetwijfeld anders voorgesteld. Zijn ploeg ging donderdagavond met duidelijke 3-1-cijfers onderuit tegen Oekraïne. Daarbij maakte de Franse oefenmeester zelf ook geen al te beste beurt.

Garcia had in aanloop naar zijn eerste match als bondscoach alvast een goede indruk gemaakt. Zijn rechtlijnige communicatie werd geapprecieerd, zijn selectie zag er behoorlijk evenwichtig uit. Uiteraard had hij op amper twee trainingsdagen tijd niet veel tactische invloed kunnen uitoefenen, maar de Fransman had wel degelijk voor een vernieuwd enthousiasme gezorgd.

LEES OOK: Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Tactisch zootje

Daar was tijdens de wedstrijd evenwel nog weinig van te merken. De Belgen herpakten zich weliswaar na een aarzelende start en konden zelfs op voorsprong gaan rusten. Maar na de gelijkmaker van de Oekraïners zakten de Duivels op onverklaarbare wijze helemaal in mekaar. En ook op tactisch vlak was er kop noch staart aan het wedstrijdplan te krijgen.

Analist Jan Mulder toonde zich dan ook vlijmscherp voor de bondscoach. "Ik vond het echt een zootje, het viel heel erg tegen. Oekraïne is geen wereldploeg, maar ze maken wel gelijk en komen dan ook voor. En er is géén reactie. De winnaarsmentaliteit van deze trainer ... dat mogen we toch een klein beetje in twijfel trekken. En vooral ook zijn wisselbeleid. Mokio tien minuten voor tijd nog zijn debuut gunnen ... we zijn wel met profvoetbal bezig!", trok de Nederlander van wal in de studio's van VTM 2.

Bedenkelijk wisselbeleid

Het wisselbeleid van Garcia werd vervolgens nog eens extra onder de loep genomen. De Fransman voerde na de rust al zijn vijf mogelijke wissels door, maar veel leverde dat niet. Bovendien deden bepaalde wissels de wenkbrauwen fronsen. Kevin De Bruyne vroegtijdig naar de kant halen bijvoorbeeld. Of Jérémy Doku op de bank houden terwijl er nood was aan diepgang en snelheid.

Volgens Mulder moest Doku dan ook altijd ingevallen zijn. "Want die brengt vuur. Maar de trainer was aan het slapen", ging de analist verder. Daarnaast vond hij dat de ongelukkige Koni De Winter veel eerder naar de kant moest. "Ik ben ook liever positief en enthousiast, maar dat kan ik hier absoluut niet zijn. Wij critici moeten dit ook snoeihard analyseren. Deze trainer heeft vandaag gefaald."

Welke score zou u Garcia geven voor zijn debuutmatch?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

45
45
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

48
48
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

140
140
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

113
113
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

105
105
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

295
295
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

288
288
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

506
506
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

234
234
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

254
254
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

366
366
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

340
340

Meer sportnieuws