Mulder maakt Garcia met grond gelijk: "Hij heeft gefááld"

door
Mulder maakt Garcia met grond gelijk:

Rudi Garcia had zich zijn debuut als Belgisch bondscoach ongetwijfeld anders voorgesteld. Zijn ploeg ging donderdagavond met duidelijke 3-1-cijfers onderuit tegen Oekraïne. Daarbij maakte de Franse oefenmeester zelf ook geen al te beste beurt.

Garcia had in aanloop naar zijn eerste match als bondscoach alvast een goede indruk gemaakt. Zijn rechtlijnige communicatie werd geapprecieerd, zijn selectie zag er behoorlijk evenwichtig uit. Uiteraard had hij op amper twee trainingsdagen tijd niet veel tactische invloed kunnen uitoefenen, maar de Fransman had wel degelijk voor een vernieuwd enthousiasme gezorgd.

LEES OOK: Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Tactisch zootje

Daar was tijdens de wedstrijd evenwel nog weinig van te merken. De Belgen herpakten zich weliswaar na een aarzelende start en konden zelfs op voorsprong gaan rusten. Maar na de gelijkmaker van de Oekraïners zakten de Duivels op onverklaarbare wijze helemaal in mekaar. En ook op tactisch vlak was er kop noch staart aan het wedstrijdplan te krijgen.

Analist Jan Mulder toonde zich dan ook vlijmscherp voor de bondscoach. "Ik vond het echt een zootje, het viel heel erg tegen. Oekraïne is geen wereldploeg, maar ze maken wel gelijk en komen dan ook voor. En er is géén reactie. De winnaarsmentaliteit van deze trainer ... dat mogen we toch een klein beetje in twijfel trekken. En vooral ook zijn wisselbeleid. Mokio tien minuten voor tijd nog zijn debuut gunnen ... we zijn wel met profvoetbal bezig!", trok de Nederlander van wal in de studio's van VTM 2.

Bedenkelijk wisselbeleid

Het wisselbeleid van Garcia werd vervolgens nog eens extra onder de loep genomen. De Fransman voerde na de rust al zijn vijf mogelijke wissels door, maar veel leverde dat niet. Bovendien deden bepaalde wissels de wenkbrauwen fronsen. Kevin De Bruyne vroegtijdig naar de kant halen bijvoorbeeld. Of Jérémy Doku op de bank houden terwijl er nood was aan diepgang en snelheid.

Volgens Mulder moest Doku dan ook altijd ingevallen zijn. "Want die brengt vuur. Maar de trainer was aan het slapen", ging de analist verder. Daarnaast vond hij dat de ongelukkige Koni De Winter veel eerder naar de kant moest. "Ik ben ook liever positief en enthousiast, maar dat kan ik hier absoluut niet zijn. Wij critici moeten dit ook snoeihard analyseren. Deze trainer heeft vandaag gefaald."

Welke score zou u Garcia geven voor zijn debuutmatch?

Meest recent

Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

36
36
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

47
47
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

343
343
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

269
269
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

87
87
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

197
197
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

641
641
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

77
77
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

128
128
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

167
167
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

470
470
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

237
237
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

95
95
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

349
349
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

313
313
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

182
182
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

487
487
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

272
272
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

602
602
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

490
490
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

94
94

Meer sportnieuws