Mulder maakt Garcia met grond gelijk: "Hij heeft gefááld"

door
Mulder maakt Garcia met grond gelijk:

Rudi Garcia had zich zijn debuut als Belgisch bondscoach ongetwijfeld anders voorgesteld. Zijn ploeg ging donderdagavond met duidelijke 3-1-cijfers onderuit tegen Oekraïne. Daarbij maakte de Franse oefenmeester zelf ook geen al te beste beurt.

Garcia had in aanloop naar zijn eerste match als bondscoach alvast een goede indruk gemaakt. Zijn rechtlijnige communicatie werd geapprecieerd, zijn selectie zag er behoorlijk evenwichtig uit. Uiteraard had hij op amper twee trainingsdagen tijd niet veel tactische invloed kunnen uitoefenen, maar de Fransman had wel degelijk voor een vernieuwd enthousiasme gezorgd.

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Tactisch zootje

Daar was tijdens de wedstrijd evenwel nog weinig van te merken. De Belgen herpakten zich weliswaar na een aarzelende start en konden zelfs op voorsprong gaan rusten. Maar na de gelijkmaker van de Oekraïners zakten de Duivels op onverklaarbare wijze helemaal in mekaar. En ook op tactisch vlak was er kop noch staart aan het wedstrijdplan te krijgen.

Analist Jan Mulder toonde zich dan ook vlijmscherp voor de bondscoach. "Ik vond het echt een zootje, het viel heel erg tegen. Oekraïne is geen wereldploeg, maar ze maken wel gelijk en komen dan ook voor. En er is géén reactie. De winnaarsmentaliteit van deze trainer ... dat mogen we toch een klein beetje in twijfel trekken. En vooral ook zijn wisselbeleid. Mokio tien minuten voor tijd nog zijn debuut gunnen ... we zijn wel met profvoetbal bezig!", trok de Nederlander van wal in de studio's van VTM 2.

Bedenkelijk wisselbeleid

Het wisselbeleid van Garcia werd vervolgens nog eens extra onder de loep genomen. De Fransman voerde na de rust al zijn vijf mogelijke wissels door, maar veel leverde dat niet. Bovendien deden bepaalde wissels de wenkbrauwen fronsen. Kevin De Bruyne vroegtijdig naar de kant halen bijvoorbeeld. Of Jérémy Doku op de bank houden terwijl er nood was aan diepgang en snelheid.

Volgens Mulder moest Doku dan ook altijd ingevallen zijn. "Want die brengt vuur. Maar de trainer was aan het slapen", ging de analist verder. Daarnaast vond hij dat de ongelukkige Koni De Winter veel eerder naar de kant moest. "Ik ben ook liever positief en enthousiast, maar dat kan ik hier absoluut niet zijn. Wij critici moeten dit ook snoeihard analyseren. Deze trainer heeft vandaag gefaald."

Welke score zou u Garcia geven voor zijn debuutmatch?

Meest recent

"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

27
27
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

63
63
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

66
66
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

43
43
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

464
464
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

75
75
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

65
65
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

151
151
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

178
178
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

105
105
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

107
107
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

406
406
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

105
105
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

276
276
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

427
427
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

351
351
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

217
217
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

350
350
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

164
164
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

106
106
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

103
103
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

77
77
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

316
316

Meer sportnieuws