Garcia verbaast met basiself: Club-duo, Debast op middenveld

door
Garcia verbaast met basiself: Club-duo, Debast op middenveld

Donderdagavond maakt Rudi Garcia zijn grote debuut als Belgisch bondscoach. De Rode Duivels nemen het dan in Murcia op tegen Oekraïne binnen de barragewedstrijden om het behoud in de eerste divisie van de Nations League. Inmiddels is ook de basiself bekend met daarin toch enkele verrassingen.

De Rode Duivels waren de voorbije edities een vaste waarde in de A-divisie van de Nations League. Maar na de tegenvallende campagne in het najaar van 2024, eindigden ze slechts derde in het poule. Binnen het nieuwe format moet men daarom barragewedstrijden afwerken om het behoud op het hoogste niveau te vrijwaren. En in die barrages vormt Oekraïne dus de tegenstander van dienst.

Courtois terug in doel

De heenwedstrijd, die om de gekende redenen wordt afgewerkt in het Spaanse Murcia, zal echter om een heel andere reden de geschiedenisboeken ingaan. Het wordt namelijk de eerste match van België met Garcia aan het roer als bondscoach. De Fransman werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van de verguisde Tedesco en wil donderdag meteen de toon zetten.

Het was dan ook uitkijken naar zijn eerste basiself. Een aantal namen kon echter al op voorhand ingevuld worden. Zo is het geen verrassing dat Courtois voor het eerst in bijna twee jaar tijd plaatsneemt tussen de nationale doelpalen. Het sluitstuk van Real Madrid werd echt niet teruggehaald om op de bank te zitten. Hij zal wel meteen een goede prestatie nodig hebben om de hetze rond hem helemaal te doen verstommen.

Mechele, Debast én De Winter

Op de back-posities zijn Meunier en De Cuyper eveneens voor de hand liggend. In de as van defensie dan weer een eerste grote verrassing. Zo kiest Garcia voor het onuitgegeven duo De Winter-Mechele. Die laatste start na een jarenlange afwezigheid dus meteen als titularis, terwijl De Winter beloond wordt voor zijn sterke prestaties bij zijn club Genoa CFC.

Ook op het middenveld een surprise van de chef. Debast begint immers als controlerende middenvelder in steun van Tielemans en De Bruyne. Die rol vertolkte hij de voorbije weken ook al bij Sporting CP, al blijft het Anderlecht-product toch een verdediger van nature. Voorin weet Garcia eveneens te verrassen. Zo krijgt Lukaku niet de steun van Doku en Lukebakio, maar wel van De Ketelaere en Trossard. De bondscoach lijkt er dus van uit te gaan dat België het spel vooral zelf zal moeten maken.

POLL: Wie wint de heenmatch?

Meest recent

Barça dient Real na knotsgekke finale tik uit en pakt Copa

De finale van de Copa del Rey heeft zaterdagavond een spetterend spektakelstuk gebracht. De Clasico ...

34
34
Geen euforie: De Mil waarschuwt Standard stevig

In de Europe Play-Off is Charleroi stilaan de grote favoriet om het laken naar zich toe te trekken. ...

23
23
STVV bestolen? Ex-ref ziet Kanaries 3 keer benadeeld

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League heeft zaterdagavond nog maar eens een nieuwe ...

118
118
'Degradatie beslecht: titanenstrijd in PL barst helemaal los'

Zaterdag viel het doek over de degradatiestrijd in de Premier League. Ipswich Town ging met 3-0 ...

29
29
Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

In de Relegation Play-Off heeft Cercle Brugge drie cruciale punten gepakt tegen STVV. Het herstelt ...

60
60
Simons looft 3 spelers na late comeback Westerlo

Westerlo is nog steeds volop in de running voor de eindwinst in de Europe Play-Off. Enkele dagen ...

22
22
Fofana schittert alweer bij Lyon met heerlijke goal

Eén van de Belgische spelers om in de gaten te houden tijdens de komende zomermercato, wordt ...

29
29
’Rode Duivel krijgt slecht nieuws bij Sevilla’

Bij Sevilla zijn er dit seizoen maar liefst drie Belgen aan de slag. Dodi Lukebakio en de jonge ...

78
78
Emotionele Raman niet mals voor KV Mechelen

KV Mechelen is er zaterdagavond opnieuw niet in geslaagd om te winnen. Het beleefde opnieuw een ...

86
86
Record voor OHL? "Denk dat we al in Guinness Book staan"

In de Europe Play-Off noteren we tot dusver vooral veel gelijke spelen. Van de zeventien matchen die ...

31
31
Onherkenbaar Aston Villa mag FA Cup op zijn buik schrijven

Youri Tielemans en Amadou Onana zullen dit seizoen met Aston Villa de FA Cup niet winnen. De halve ...

73
73
Nieuwe domper: KV Mechelen geeft zege in slotseconden weg

KV Mechelen heeft enkele dagen na de pijnlijke thuisnederlaag een nieuwe domper moeten slikken. Het ...

91
91
Standard wint wéér niet: Leko legt vinger op de wonde

Standard speelde 1-1 tegen OH Leuven. De Luikenaars blijven zo op zoek naar een eerste zege in de ...

95
95
Peter Maes uit felle kritiek op Belgische spitsen

Bij Willem II vechten ze voor het behoud. Peter Maes was bij Voetbal International scherp voor zijn ...

139
139
Megadeal voor Westerlo: "Hij is niet de enige"

KVC Westerlo gaat in de zomer een aantal spelers verkopen. Zo is er het dossier van Matija Frigan ...

83
83
Duivel maakt indruk: "Indien fit, één van de beste middenvelders"

Chelsea won na een zeer povere partij met 1-0 van Everton. The Blues waren ook heel tevreden dat ...

130
130
"Ooit de nummer één": Kuyt doet boekje open over groot talent

Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed ...

153
153
Club Brugge krijgt belangrijk nieuws voor clash met Union

Club Brugge staat onder druk. De Bruggelingen verloren in eigen huis van Union SG en verloren ...

913
913
Standard zet beschamende reeks verder bij OH Leuven

Standard is al 25 matchen op rij op zoek naar een zege in de Play-Offs. Konden ze deze keer winnen ...

55
55
Newcastle zet enorme stap naar CL na zege

Chelsea won eerder op de dag na een doodsaaie wedstrijd met 1-0 van Everton. Het was hopen op meer ...

14
14

Meer sportnieuws