Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

446 stemmen
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Renard dumpt Hubert

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

6
6
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

108
108
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

15
15
Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

39
39
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

63
63
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

42
42
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

104
104
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

176
176
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

33
33
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

49
49
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

59
59
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

108
108
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

86
86
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

183
183
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

213
213
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

475
475
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

226
226
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

346
346
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

191
191
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

226
226
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

521
521

Meer sportnieuws