Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

door
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

Renard dumpt Hubert

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

POLL: Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro ...

0
0
Ulderink verrast na zwakke partij: "Ik ben tevreden"

Antwerp wist zondagmiddag eindelijk de nul weg te vegen in deze play-offs, maar daarmee was zowat al ...

11
11
Domper voor jubilaris Mignolet: Club wacht bang af

Uitgerekend op Paaszondag is Club Brugge een eerste keer naar de top van het klassement gerezen. Het ...

147
147
Simic na één op twaalf: "Dat is niet optimaal in de groep"

RSC Anderlecht kon niet winnen van Royal Antwerp FC. RSCA speelde in een 4-3-3 en dat zorgde voor ...

86
86
David 'lacht' met Penders: "Het is maar elf meter, hoor"

Union SG verrast vriend en vijand en startte de Play-Offs met een 12 op 12. Zeer straf. De 1-2-zege ...

102
102
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. ...

259
259
Besnik Hasi ziet lichtpunt: "Zo wil ik hem altijd zien"

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Ze waren de ploeg die het meest een zege ...

92
92
KRC Genk briest naar Union: "Zie je enkel in amateurvoetbal"

Een viriel Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk. Daardoor ligt de titelstrijd meer dan ooit ...

560
560
Winnend Liverpool op zucht van titel in Premier League

Liverpool kon geen kampioen worden tegen Leicester City omdat Arsenal zijn match won. De troepen van ...

49
49
Club demonstreert in Gent: verrassende naam scoort punten

Club Brugge kon zondagavond mits een zege aan de leiding komen in de Jupiler Pro League. Dus moesten ...

299
299
Vossen komt met groot toekomstnieuws op kampioenenfeest

Zulte Waregem kroonde zich vrijdagavond tot kampioen in de Challenger Pro League. Zondag werd die ...

91
91
Union toont lelijkste kantje: "Kan niet door de beugel!"

Union blijft zijn sterke reeks in de Champions' Play-Offs maar doortrekken. De Brusselaars wonnen ...

510
510
Onvrede neemt toe: supporters eisen vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht slaagt er maar niet in om wedstrijden te winnen in de Champions' Play-Offs en bleef ...

455
455
Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

Een klinisch Union heeft deze namiddag nog een portie extra spanning geïnjecteerd in de ...

88
88
Genk genekt door arbitrage? Deschacht fileert penaltyfase

KRC Genk heeft zondagnamùiddag een bijzonder slechte zaak in de titelstrijd gedaan. De ...

595
595
Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

Club Brugge kan zondagavond opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Maar dan moet het wel ...

114
114
Trossard stelt titelfeest persoonlijk uit, nieuwe afgang United

Liverpool FC mag de champagne nog een weekje in de koelkast laten staan. De Reds konden zondag enkel ...

64
64
Kranten hard voor 'onzichtbare' Anderlecht-titularis: 4 op 10

Voor RSC Anderlecht is de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een flinke teleurstelling. ...

305
305
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het ...

91
91
Anderlecht strafschop ontnomen? Analisten vellen oordeel

RSC Anderlecht heeft zijn eerste puntje in de Champions' Play-Offs beet, maar het werd niet bepaald ...

794
794

Meer sportnieuws