Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

446 stemmen
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

LEES OOK: 'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Renard dumpt Hubert

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

14
14
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

124
124
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

348
348
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

237
237
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

28
28
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

119
119
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

241
241
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

82
82
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

394
394
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

190
190
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

173
173
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

84
84
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

543
543
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

22
22
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

124
124
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

272
272
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

135
135
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

207
207
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

210
210
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

130
130
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

384
384
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

432
432
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

100
100
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

84
84

Meer sportnieuws