Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

door
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

LEES OOK: Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Renard dumpt Hubert

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

6
6
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

45
45
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

41
41
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

140
140
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

55
55
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

308
308
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

114
114
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

747
747
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

671
671
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

68
68
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

179
179
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

87
87
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

580
580
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

567
567
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws