Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

door
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

LEES OOK: Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Renard dumpt Hubert

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

2
2
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

12
12
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

51
51
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

8
8
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

13
13
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

41
41
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

102
102
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

22
22
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

61
61
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

12
12
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

44
44
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

73
73
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

22
22
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

165
165
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

72
72
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

61
61
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

141
141
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

122
122
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

70
70
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

26
26
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

88
88
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

240
240
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

182
182

Meer sportnieuws