Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

door
Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

De algemene verbazing was donderdagochtend toch vrij groot toen Anderlecht met het nieuws kwam dat ze afscheid namen van David Hubert. Hoewel de resultaten en de kwaliteit van het spel de laatste maanden zeker niet top waren, leken er toch geen signalen te zijn dat de trainer ter discussie stond.

Binnenskamers bleek de ontevredenheid over het werk van Hubert toch te sluimeren en dus kwam uiteindelijk de beslissing om de 37-jarige te ontslaan. Op de persvoorstelling van opvolger Besnik Hasi kwam sportief directeur Olivier Renard met meer uitleg bij die beslissing.

LEES OOK: Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Renard zag een te laag spelniveau

"Het spelniveau was de laatste weken niet goed genoeg", tekende Het Nieuwsblad op. "Het makkelijkste wat ik kon doen is zwijgen en gewoon zo aan de play-offs beginnen, maar voor mij was een trainerswissel noodzakelijk om straks een goeie rol te kunnen spelen in die play-offs."

Bij Anderlecht willen ze immers absoluut de beker winnen en nog een hoofdrol vertolken in de play-offs. Momenteel staat Paars-Wit vierde na Genk, Club Brugge en Union, die meteen ook de drie eerste tegenstanders zijn.

Hasi moet vuur en passie brengen

Met de kwaliteit die Anderlecht de laatste weken toonde, zag Renard dat niet goed komen. "De dynamiek was er niet meer op het veld. We winnen wel 3-0 op de slotspeeldag tegen Cercle, maar wie de match zag weet dat die uitslag een vertekend beeld gaf. Cercle maakte het ons hier te moeilijk. En zo hebben we iets te veel matchen gehad onder David."

Hasi moet nu beterschap brengen, al heeft hij nu ook niet meteen de reputatie garant te staan voor champagnevoetbal. Desondanks gelooft Renard wel dat hij beterschap zal kunnen brengen. "KV Mechelen speelde onder Besnik bij momenten heel mooi voetbal, een voetbal dat aansluit bij wat we hier in Anderlecht willen zien. Ik wil een stadion zien dat vurig is en passie uitstraalt, en in dat plaatje past Besnik als coach."

Kan je je vinden in die uitleg van Renard?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

45
45
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

383
383
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

46
46
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

313
313
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

353
353
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

163
163
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws