Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

door
Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

De algemene verbazing was donderdagochtend toch vrij groot toen Anderlecht met het nieuws kwam dat ze afscheid namen van David Hubert. Hoewel de resultaten en de kwaliteit van het spel de laatste maanden zeker niet top waren, leken er toch geen signalen te zijn dat de trainer ter discussie stond.

Binnenskamers bleek de ontevredenheid over het werk van Hubert toch te sluimeren en dus kwam uiteindelijk de beslissing om de 37-jarige te ontslaan. Op de persvoorstelling van opvolger Besnik Hasi kwam sportief directeur Olivier Renard met meer uitleg bij die beslissing.

LEES OOK: ‘Renard-magie: Anderlecht op zucht van transfer’

Renard zag een te laag spelniveau

"Het spelniveau was de laatste weken niet goed genoeg", tekende Het Nieuwsblad op. "Het makkelijkste wat ik kon doen is zwijgen en gewoon zo aan de play-offs beginnen, maar voor mij was een trainerswissel noodzakelijk om straks een goeie rol te kunnen spelen in die play-offs."

Bij Anderlecht willen ze immers absoluut de beker winnen en nog een hoofdrol vertolken in de play-offs. Momenteel staat Paars-Wit vierde na Genk, Club Brugge en Union, die meteen ook de drie eerste tegenstanders zijn.

Hasi moet vuur en passie brengen

Met de kwaliteit die Anderlecht de laatste weken toonde, zag Renard dat niet goed komen. "De dynamiek was er niet meer op het veld. We winnen wel 3-0 op de slotspeeldag tegen Cercle, maar wie de match zag weet dat die uitslag een vertekend beeld gaf. Cercle maakte het ons hier te moeilijk. En zo hebben we iets te veel matchen gehad onder David."

Hasi moet nu beterschap brengen, al heeft hij nu ook niet meteen de reputatie garant te staan voor champagnevoetbal. Desondanks gelooft Renard wel dat hij beterschap zal kunnen brengen. "KV Mechelen speelde onder Besnik bij momenten heel mooi voetbal, een voetbal dat aansluit bij wat we hier in Anderlecht willen zien. Ik wil een stadion zien dat vurig is en passie uitstraalt, en in dat plaatje past Besnik als coach."

Kan je je vinden in die uitleg van Renard?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

103
103
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

155
155
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

186
186
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

102
102
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

137
137
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1206
1206
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

529
529
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

895
895

Meer sportnieuws