Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

306 stemmen
Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

De algemene verbazing was donderdagochtend toch vrij groot toen Anderlecht met het nieuws kwam dat ze afscheid namen van David Hubert. Hoewel de resultaten en de kwaliteit van het spel de laatste maanden zeker niet top waren, leken er toch geen signalen te zijn dat de trainer ter discussie stond.

Binnenskamers bleek de ontevredenheid over het werk van Hubert toch te sluimeren en dus kwam uiteindelijk de beslissing om de 37-jarige te ontslaan. Op de persvoorstelling van opvolger Besnik Hasi kwam sportief directeur Olivier Renard met meer uitleg bij die beslissing.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Renard zag een te laag spelniveau

"Het spelniveau was de laatste weken niet goed genoeg", tekende Het Nieuwsblad op. "Het makkelijkste wat ik kon doen is zwijgen en gewoon zo aan de play-offs beginnen, maar voor mij was een trainerswissel noodzakelijk om straks een goeie rol te kunnen spelen in die play-offs."

Bij Anderlecht willen ze immers absoluut de beker winnen en nog een hoofdrol vertolken in de play-offs. Momenteel staat Paars-Wit vierde na Genk, Club Brugge en Union, die meteen ook de drie eerste tegenstanders zijn.

Hasi moet vuur en passie brengen

Met de kwaliteit die Anderlecht de laatste weken toonde, zag Renard dat niet goed komen. "De dynamiek was er niet meer op het veld. We winnen wel 3-0 op de slotspeeldag tegen Cercle, maar wie de match zag weet dat die uitslag een vertekend beeld gaf. Cercle maakte het ons hier te moeilijk. En zo hebben we iets te veel matchen gehad onder David."

Hasi moet nu beterschap brengen, al heeft hij nu ook niet meteen de reputatie garant te staan voor champagnevoetbal. Desondanks gelooft Renard wel dat hij beterschap zal kunnen brengen. "KV Mechelen speelde onder Besnik bij momenten heel mooi voetbal, een voetbal dat aansluit bij wat we hier in Anderlecht willen zien. Ik wil een stadion zien dat vurig is en passie uitstraalt, en in dat plaatje past Besnik als coach."

Kan je je vinden in die uitleg van Renard?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

20
20
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

60
60
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

363
363
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

289
289
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

407
407
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

814
814
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

146
146
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

393
393
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

711
711
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

300
300
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

103
103
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws