Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

door
Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

De algemene verbazing was donderdagochtend toch vrij groot toen Anderlecht met het nieuws kwam dat ze afscheid namen van David Hubert. Hoewel de resultaten en de kwaliteit van het spel de laatste maanden zeker niet top waren, leken er toch geen signalen te zijn dat de trainer ter discussie stond.

Binnenskamers bleek de ontevredenheid over het werk van Hubert toch te sluimeren en dus kwam uiteindelijk de beslissing om de 37-jarige te ontslaan. Op de persvoorstelling van opvolger Besnik Hasi kwam sportief directeur Olivier Renard met meer uitleg bij die beslissing.

LEES OOK: Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

Renard zag een te laag spelniveau

"Het spelniveau was de laatste weken niet goed genoeg", tekende Het Nieuwsblad op. "Het makkelijkste wat ik kon doen is zwijgen en gewoon zo aan de play-offs beginnen, maar voor mij was een trainerswissel noodzakelijk om straks een goeie rol te kunnen spelen in die play-offs."

Bij Anderlecht willen ze immers absoluut de beker winnen en nog een hoofdrol vertolken in de play-offs. Momenteel staat Paars-Wit vierde na Genk, Club Brugge en Union, die meteen ook de drie eerste tegenstanders zijn.

Hasi moet vuur en passie brengen

Met de kwaliteit die Anderlecht de laatste weken toonde, zag Renard dat niet goed komen. "De dynamiek was er niet meer op het veld. We winnen wel 3-0 op de slotspeeldag tegen Cercle, maar wie de match zag weet dat die uitslag een vertekend beeld gaf. Cercle maakte het ons hier te moeilijk. En zo hebben we iets te veel matchen gehad onder David."

Hasi moet nu beterschap brengen, al heeft hij nu ook niet meteen de reputatie garant te staan voor champagnevoetbal. Desondanks gelooft Renard wel dat hij beterschap zal kunnen brengen. "KV Mechelen speelde onder Besnik bij momenten heel mooi voetbal, een voetbal dat aansluit bij wat we hier in Anderlecht willen zien. Ik wil een stadion zien dat vurig is en passie uitstraalt, en in dat plaatje past Besnik als coach."

Kan je je vinden in die uitleg van Renard?

Meest recent

KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

2
2
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

30
30
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

165
165
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

46
46
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

224
224
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

63
63
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

93
93
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

106
106
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

111
111
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

53
53
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

531
531
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

81
81
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

215
215
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

128
128
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

508
508
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

204
204
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

120
120
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

302
302
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

185
185
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

319
319
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

616
616
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

275
275
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

139
139

Meer sportnieuws