Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

306 stemmen
Renard legt haarfijn uit waarom Hubert moest beschikken

De algemene verbazing was donderdagochtend toch vrij groot toen Anderlecht met het nieuws kwam dat ze afscheid namen van David Hubert. Hoewel de resultaten en de kwaliteit van het spel de laatste maanden zeker niet top waren, leken er toch geen signalen te zijn dat de trainer ter discussie stond.

Binnenskamers bleek de ontevredenheid over het werk van Hubert toch te sluimeren en dus kwam uiteindelijk de beslissing om de 37-jarige te ontslaan. Op de persvoorstelling van opvolger Besnik Hasi kwam sportief directeur Olivier Renard met meer uitleg bij die beslissing.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Renard zag een te laag spelniveau

"Het spelniveau was de laatste weken niet goed genoeg", tekende Het Nieuwsblad op. "Het makkelijkste wat ik kon doen is zwijgen en gewoon zo aan de play-offs beginnen, maar voor mij was een trainerswissel noodzakelijk om straks een goeie rol te kunnen spelen in die play-offs."

Bij Anderlecht willen ze immers absoluut de beker winnen en nog een hoofdrol vertolken in de play-offs. Momenteel staat Paars-Wit vierde na Genk, Club Brugge en Union, die meteen ook de drie eerste tegenstanders zijn.

Hasi moet vuur en passie brengen

Met de kwaliteit die Anderlecht de laatste weken toonde, zag Renard dat niet goed komen. "De dynamiek was er niet meer op het veld. We winnen wel 3-0 op de slotspeeldag tegen Cercle, maar wie de match zag weet dat die uitslag een vertekend beeld gaf. Cercle maakte het ons hier te moeilijk. En zo hebben we iets te veel matchen gehad onder David."

Hasi moet nu beterschap brengen, al heeft hij nu ook niet meteen de reputatie garant te staan voor champagnevoetbal. Desondanks gelooft Renard wel dat hij beterschap zal kunnen brengen. "KV Mechelen speelde onder Besnik bij momenten heel mooi voetbal, een voetbal dat aansluit bij wat we hier in Anderlecht willen zien. Ik wil een stadion zien dat vurig is en passie uitstraalt, en in dat plaatje past Besnik als coach."

Kan je je vinden in die uitleg van Renard?

Meest recent

'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

158
158
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

32
32
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

50
50
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

120
120
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

538
538
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

308
308
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

339
339
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

225
225
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

32
32
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

592
592
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

514
514
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

355
355
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

421
421
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

381
381
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

152
152
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

704
704
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

292
292
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

329
329

Meer sportnieuws