Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

door
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne zijn officiële debuut als bondscoach van België. Daags voor die partij wou de Fransman in ieder geval nog niet te veel in zijn tactische kaarten laten kijken.

Garcia heeft inmiddels al heel wat watertjes door zwommen als clubtrainer. Maar de ervaren Fransman staat aan de vooravond van zijn eerste avontuur als bondscoach. Daags voor zijn officiële debuut liet hij echter een vrij ontspannen indruk achter. De oefenmeester was ook tevreden van de eerste trainingen onder zijn bewind.

LEES OOK: Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

Twee posities open

Maar uiteraard zullen de prestaties tegen Oekraïne straks bepalen of de eerste interland-periode onder zijn bewind als een succes mag bestempeld worden. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken. Daar kreeg Garcia logischerwijs enkele vragen over tijdens zijn persbabbel daags voor de match.

De Fransman liet verstaan dat hij er over twee posities nog niet volledig uit is. "Ik heb veel intensiteit gezien op training. Er zit veel goesting in deze groep, met heel wat intelligente spelers. Voor de wedstrijd van morgen twijfel ik nog op twee posities", klonk het bij Sporza.

Plekje op middenveld

Eén van die twee posities bevindt zich allicht op het middenveld. Youri Tielemans en Kevin De Bruyne beginnen normaal gezien aan de aftrap, daarnaast is nog een plekje vacant. Profiteren debutanten Nicolas Raskin, Bryan Heynen of Jorthy Mokio? Of kiest Garcia voor de ervaring van Hans Vanaken?

In ieder geval is Garcia voorlopig content met hoe hij zijn eerste selectie heeft samengesteld. "We hebben dan ook een homogene groep, met jongens die al titels gewonnen hebben, jonge spelers, voetballers uit de Belgische competitie en spelers die terugkeren in de selectie. Ik denk dat we een goeie mix gemaakt hebben."

Garcia laat voorlopig een goede indruk achter ...

Meest recent

"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

16
16
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

25
25
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

16
16
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

141
141
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

92
92
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1070
1070
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

498
498
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

31
31
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

96
96
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

143
143
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

110
110
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

231
231
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

135
135
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

93
93
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

304
304
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

623
623
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

342
342
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

128
128
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

163
163
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

267
267
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

121
121
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

84
84

Meer sportnieuws