Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

door
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne zijn officiële debuut als bondscoach van België. Daags voor die partij wou de Fransman in ieder geval nog niet te veel in zijn tactische kaarten laten kijken.

Garcia heeft inmiddels al heel wat watertjes door zwommen als clubtrainer. Maar de ervaren Fransman staat aan de vooravond van zijn eerste avontuur als bondscoach. Daags voor zijn officiële debuut liet hij echter een vrij ontspannen indruk achter. De oefenmeester was ook tevreden van de eerste trainingen onder zijn bewind.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Twee posities open

Maar uiteraard zullen de prestaties tegen Oekraïne straks bepalen of de eerste interland-periode onder zijn bewind als een succes mag bestempeld worden. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken. Daar kreeg Garcia logischerwijs enkele vragen over tijdens zijn persbabbel daags voor de match.

De Fransman liet verstaan dat hij er over twee posities nog niet volledig uit is. "Ik heb veel intensiteit gezien op training. Er zit veel goesting in deze groep, met heel wat intelligente spelers. Voor de wedstrijd van morgen twijfel ik nog op twee posities", klonk het bij Sporza.

Plekje op middenveld

Eén van die twee posities bevindt zich allicht op het middenveld. Youri Tielemans en Kevin De Bruyne beginnen normaal gezien aan de aftrap, daarnaast is nog een plekje vacant. Profiteren debutanten Nicolas Raskin, Bryan Heynen of Jorthy Mokio? Of kiest Garcia voor de ervaring van Hans Vanaken?

In ieder geval is Garcia voorlopig content met hoe hij zijn eerste selectie heeft samengesteld. "We hebben dan ook een homogene groep, met jongens die al titels gewonnen hebben, jonge spelers, voetballers uit de Belgische competitie en spelers die terugkeren in de selectie. Ik denk dat we een goeie mix gemaakt hebben."

Garcia laat voorlopig een goede indruk achter ...

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

56
56
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

90
90
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

69
69
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

293
293
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

330
330
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

29
29
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

268
268
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

139
139
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

187
187
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

147
147
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

338
338
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

476
476
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

128
128
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

99
99
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

56
56
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

66
66
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

227
227
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1606
1606
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

288
288
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

161
161
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

47
47
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

372
372

Meer sportnieuws