Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

124 stemmen
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne zijn officiële debuut als bondscoach van België. Daags voor die partij wou de Fransman in ieder geval nog niet te veel in zijn tactische kaarten laten kijken.

Garcia heeft inmiddels al heel wat watertjes door zwommen als clubtrainer. Maar de ervaren Fransman staat aan de vooravond van zijn eerste avontuur als bondscoach. Daags voor zijn officiële debuut liet hij echter een vrij ontspannen indruk achter. De oefenmeester was ook tevreden van de eerste trainingen onder zijn bewind.

LEES OOK: Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Twee posities open

Maar uiteraard zullen de prestaties tegen Oekraïne straks bepalen of de eerste interland-periode onder zijn bewind als een succes mag bestempeld worden. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken. Daar kreeg Garcia logischerwijs enkele vragen over tijdens zijn persbabbel daags voor de match.

De Fransman liet verstaan dat hij er over twee posities nog niet volledig uit is. "Ik heb veel intensiteit gezien op training. Er zit veel goesting in deze groep, met heel wat intelligente spelers. Voor de wedstrijd van morgen twijfel ik nog op twee posities", klonk het bij Sporza.

Plekje op middenveld

Eén van die twee posities bevindt zich allicht op het middenveld. Youri Tielemans en Kevin De Bruyne beginnen normaal gezien aan de aftrap, daarnaast is nog een plekje vacant. Profiteren debutanten Nicolas Raskin, Bryan Heynen of Jorthy Mokio? Of kiest Garcia voor de ervaring van Hans Vanaken?

In ieder geval is Garcia voorlopig content met hoe hij zijn eerste selectie heeft samengesteld. "We hebben dan ook een homogene groep, met jongens die al titels gewonnen hebben, jonge spelers, voetballers uit de Belgische competitie en spelers die terugkeren in de selectie. Ik denk dat we een goeie mix gemaakt hebben."

Garcia laat voorlopig een goede indruk achter ...

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

7
7
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

31
31
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

9
9
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

43
43
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

76
76
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

68
68
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

48
48
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

292
292
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

98
98
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

56
56
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

285
285
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

281
281
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

93
93
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

150
150
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

111
111
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

138
138
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

291
291
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

251
251
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

164
164
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

371
371
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

589
589
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

379
379
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

183
183
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

95
95

Meer sportnieuws