Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

124 stemmen
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne zijn officiële debuut als bondscoach van België. Daags voor die partij wou de Fransman in ieder geval nog niet te veel in zijn tactische kaarten laten kijken.

Garcia heeft inmiddels al heel wat watertjes door zwommen als clubtrainer. Maar de ervaren Fransman staat aan de vooravond van zijn eerste avontuur als bondscoach. Daags voor zijn officiële debuut liet hij echter een vrij ontspannen indruk achter. De oefenmeester was ook tevreden van de eerste trainingen onder zijn bewind.

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Twee posities open

Maar uiteraard zullen de prestaties tegen Oekraïne straks bepalen of de eerste interland-periode onder zijn bewind als een succes mag bestempeld worden. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken. Daar kreeg Garcia logischerwijs enkele vragen over tijdens zijn persbabbel daags voor de match.

De Fransman liet verstaan dat hij er over twee posities nog niet volledig uit is. "Ik heb veel intensiteit gezien op training. Er zit veel goesting in deze groep, met heel wat intelligente spelers. Voor de wedstrijd van morgen twijfel ik nog op twee posities", klonk het bij Sporza.

Plekje op middenveld

Eén van die twee posities bevindt zich allicht op het middenveld. Youri Tielemans en Kevin De Bruyne beginnen normaal gezien aan de aftrap, daarnaast is nog een plekje vacant. Profiteren debutanten Nicolas Raskin, Bryan Heynen of Jorthy Mokio? Of kiest Garcia voor de ervaring van Hans Vanaken?

In ieder geval is Garcia voorlopig content met hoe hij zijn eerste selectie heeft samengesteld. "We hebben dan ook een homogene groep, met jongens die al titels gewonnen hebben, jonge spelers, voetballers uit de Belgische competitie en spelers die terugkeren in de selectie. Ik denk dat we een goeie mix gemaakt hebben."

Garcia laat voorlopig een goede indruk achter ...

Meest recent

Alarm bij Anderlecht: fans keren club de rug toe

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

7
7
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

22
22
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

49
49
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

191
191
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

36
36
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

262
262
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

141
141
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

151
151
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

335
335
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

238
238
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

593
593
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

419
419
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

450
450
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

335
335
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

132
132
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

174
174
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

403
403
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

577
577
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

100
100
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

350
350
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

478
478
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

467
467
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383

Meer sportnieuws