Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

door
Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

Tijdens de komende dagen ligt alle focus op de nationale ploegen. Toch is het nu ook al uitkijken naar de hervatting van de clubcompetities, met name naar de start van de Champions' Play-Offs. Het belooft dan ook opnieuw een spectaculaire titelstrijd te worden.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Genk overgrote favoriet

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Dat blijkt ook uit de statistieken die het gerenommeerde data-bureau 'Opta' naar voren schuift in aanloop naar de Champions' Play-Offs.

Daarbij geldt KRC Genk als de absolute favoriet. Volgens de statistische modellen van 'Opta' hebben de Limburgers liefst 56% kans om kampioen te worden. Club Brugge is logischerwijs de tweede grootste kandidaat. Maar het percentage, 30%, is toch al aanzienlijk kleiner.

Pech voor Anderlecht en co

De kans dat nog een derde ploeg zich met succes in de strijd mengt is volgens de statistieken momenteel niet al te groot. Zo sluit Union SG de top 3 af met een titelkans van 10%. Op de drie andere clubs wordt zelfs al niet meer gerekend.

RSC Anderlecht moet het doen met 1%, dat halen Antwerp FC en AA Gent niet eens. Maar uiteraard hoeft men niet te wanhopen. Het blijven statistische modellen, die er straks na de eerste speeldag al helemaal anders kunnen uitzien. Maar een duel tussen Genk en Club blijft dus het meest logische scenario.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

41
41
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

35
35
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

266
266
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

410
410
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

650
650
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

249
249
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

534
534
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

417
417
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

203
203
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

78
78
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

259
259
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

279
279
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

151
151
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

285
285
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

77
77
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

365
365
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

129
129
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

221
221
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

547
547
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

64
64
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

532
532
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1749
1749
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

636
636

Meer sportnieuws