Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

door
Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

Club Brugge blijft de markt afspeuren voor versterkingen, met een focus op een nieuwe spits. Hoewel in de wintermercato enkel Vince Osuji werd aangetrokken, kijkt het management nu richting de zomer, vooral door het verwachte vertrek van meerdere spelers. De club heeft interesse in de 26-jarige Mustapha Sangaré van Levski Sofia, een fysiek sterke spits die ondanks een doelpuntloze periode in 16 wedstrijden nog steeds in waarde stijgt. Sangaré staat open voor een transfer, met belangstelling uit Rusland, waar hij een aanzienlijk salaris kan verdienen.

Nieuwe zomerspits voor Club Brugge?

Dévy Rigaux houdt altijd tientallen spelers in de gaten met het oog op een mogelijke transfer, maar in de wintermercato bleef de teller steken op één nieuwkomer: Vince Osuji (18) van Kalmar FF.

Nochtans werd een vervanger voor Andreas Skov Olsen verwacht, en mogelijk zelfs een nieuwe spits. Club Brugge bekeek verschillende opportuniteiten, maar Rigaux hanteert een strenge selectie.

De club wilde enkel een versterking met directe impact, die zowel statistieken kon voorleggen als voor het juiste bedrag beschikbaar was. Geen enkele target voldeed aan al die eisen.

Bovendien krijgt Gustaf Nilsson nog tot minstens eind mei krediet op Jan Breydel. Maar reken erop dat Blauw-Zwart in de zomermercato wél zal toeslaan, zeker met het nakende vertrek van onder meer Joel Ordonez, Ardon Jashari, Raphael Onyedika en Ferran Jutglà.

Al meer dan 20 uur zonder doelpunt

Dévy Rigaux speurt de markt af naar mogelijke opportuniteiten voor de spitspositie en lonkt daarbij naar de Bulgaarse eerste klasse. Mustapha Sangaré, de 26-jarige spits van Levski Sofia, heeft Blauw-Zwart gecharmeerd.

Club Brugge haalde eerder al Igor Thiago weg uit Bulgarije, en de fysiek sterke Sangaré heeft met zijn 1,96 meter en 88 kilo een gelijkaardig profiel als de Braziliaan. De 26-jarige Malinees zit dit seizoen aan 5 goals en 6 assists in 23 competitieduels.

Ook het Turkse Göztepe en het Welshe Cardiff City tonen interesse in de kersverse international. Aan het begin van het seizoen presteerde de spits uitstekend, maar geleidelijk ging zijn vorm achteruit.

Sinds medio september 2024, toen hij twee keer scoorde tegen CSKA 1948, heeft hij geen doelpunt meer gemaakt in de Bulgaarse competitie. Sangaré zit al meer dan 20 uur zonder doelpunt in competitieverband en staat inmiddels 16 opeenvolgende wedstrijden droog.

Prijs Sangaré blijft stijgen

Mustapha Sangaré scoort dan wel geen doelpunten meer, maar zijn prijs blijft stijgen. Momenteel wordt hij op Transfermarkt geschat op 700.000 euro. Dit is bijna vijf keer meer dan het bedrag dat de Bulgaarse topclub vorige zomer aan het Portugese Varzim betaalde.

Sangaré werd in januari gelinkt aan transfers naar Egypte, Zwitserland en Rusland, maar geen enkel bod was bevredigend voor het management van Levski. Nizhny Novgorod deed een vergeefse poging met een bod van één miljoen euro.

“We kochten hem voor ongeveer 120.000 à 150.000 euro, en momenteel is zijn prijs zeven à acht keer hoger, hoewel we een bod hadden dat tien keer hoger lag. Ik heb het afgewezen omdat het drie dagen voor de sluiting van de transferperiode was en we geen manier hadden om te reageren", legde voormalig Levski-coach Stanislav Genchev uit tijdens een interview op BLITZ Live.

"Op dat moment, en zelfs nu nog, is Sangaré erg belangrijk voor het team."

Sangaré-mania

Een transfer van Mustapha Sangaré, slechts enkele maanden nadat hij van Varzim naar Levski vertrok, is tijdens zijn hele verblijf in Bulgarije al onderwerp van gesprek geweest.

“Sangaré-mania”, zo schrijven Bulgaarse media. Levski wil alleszins het onderste uit de kan halen bij een vertrek van hun spits en mikt op minstens zijn huidige marktwaarde, ondanks de stevige kritiek die hij in de tweede seizoenshelft te verwerken kreeg.

Begin februari liet de Malinese spits zelf weten open te staan voor een transfer. 

Nizhny Novgorod heeft een nieuwe poging ondernomen en de spits wil graag naar Rusland trekken, waar hij een salaris van 20.000 euro per maand kan verdienen, bijna drie keer zoveel als wat hij momenteel bij Levski Sofia opstrijkt.

Club Brugge moet Sangaré halen

Meest recent

Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

10
10
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

85
85
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

46
46
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

126
126
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

419
419
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

24
24
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

53
53
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

179
179
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

154
154
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

89
89
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

162
162
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

68
68
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

417
417
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

137
137
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

34
34
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

223
223
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

815
815
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

386
386
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

128
128
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

195
195
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

100
100
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

23
23
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

83
83

Meer sportnieuws