'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

door
'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

Thibaut Courtois heeft dinsdag openlijk met de media gesproken over zijn terugkeer bij de Rode Duivels. Daags voordien had ook al een gesprek plaatsgevonden tussen hem en de rest van de spelers. Daaruit komen steeds meer details naar buiten.

De doelman van Real Madrid heeft na bijna twee jaar afwezigheid zijn rentree gemaakt bij de nationale ploeg. Het feit dat hij zo lang aan de kant stond heeft natuurlijk alles te maken met de vete tussen hem en voormalig bondscoach Domenico Tedesco. Maar Courtois had ook tegen de schenen van bepaalde ploegmaats geschopt door de selectie in juni 2023 eenzijdig in de steek te laten.

Logischerwijs dus dat er eerste de nodige brokken gelijmd moesten worden. En dus werd maandagavond een gespreksronde gehouden. Naar verluidt zat Courtois eerst samen met de bondscoach, vervolgens ook met enkele van de ervaren spelers uit de selectie. Meer bepaald met Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Tot slot werd een gesprek gevoerd met hele groep. 

LEES OOK: Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Openlijk gesprek

Daarin werden verschillende misverstanden uit de wereld geholpen. Courtois voorzag de mede-spelers van voldoende uitleg en kreeg zelf een beter inzicht in hun standpunten. "Alle foute informatie of halve informatie heb ik kunnen uitleggen. Ook zij konden vragen stellen. Ik kon zo beter begrijpen waarom sommige spelers teleurgesteld waren", vertelde de doelman tijdens zijn uitgebreide persbabbel.

Naar verluidt kwam maandag ook de uithaal van Courtois, die in juni 2023 had verklaard dat het lastig was om samen te spelen met jongens die op clubniveau degradeerden, ter sprake. Onder meer de jongens die toen voor Leicester City speelden voelden zich geviseerd. Christophe Franken van La Dernière Heure weet echter dat de doelman vooral benadrukte dat iemand deze info naar de buitenwereld had gelekt. Zich openlijk excuseren voor deze uitspraak deed hij niet.

Excuses afgeraden

Dat deed hij volgens Peter Vandenbempt überhaupt niet. "Courtois gaf wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klonk het bij Sporza. Dat hij tijdens zijn persconferentie niet openlijk door het stof ging, had overigens te maken met het gesprek van maandag. Volgens Kristof Liberloo van Het Belang van Limburg, die dicht bij Courtois en zijn entourage staat, hadden de ervaren pionnen hem afgeraden om zich nog eens volmondig te excuseren.

Courtois had zich beter wel openlijk geexcuseerd ...

Meest recent

'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

1
1
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

15
15
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

35
35
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

124
124
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

146
146
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

33
33
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

243
243
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

41
41
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

229
229
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

276
276
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

297
297
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

266
266
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

150
150
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

135
135
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

524
524
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

280
280
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

654
654
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

84
84
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

122
122
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

189
189
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

327
327
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

861
861
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

615
615

Meer sportnieuws