'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

door
'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

Thibaut Courtois heeft dinsdag openlijk met de media gesproken over zijn terugkeer bij de Rode Duivels. Daags voordien had ook al een gesprek plaatsgevonden tussen hem en de rest van de spelers. Daaruit komen steeds meer details naar buiten.

De doelman van Real Madrid heeft na bijna twee jaar afwezigheid zijn rentree gemaakt bij de nationale ploeg. Het feit dat hij zo lang aan de kant stond heeft natuurlijk alles te maken met de vete tussen hem en voormalig bondscoach Domenico Tedesco. Maar Courtois had ook tegen de schenen van bepaalde ploegmaats geschopt door de selectie in juni 2023 eenzijdig in de steek te laten.

Logischerwijs dus dat er eerste de nodige brokken gelijmd moesten worden. En dus werd maandagavond een gespreksronde gehouden. Naar verluidt zat Courtois eerst samen met de bondscoach, vervolgens ook met enkele van de ervaren spelers uit de selectie. Meer bepaald met Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Tot slot werd een gesprek gevoerd met hele groep. 

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Openlijk gesprek

Daarin werden verschillende misverstanden uit de wereld geholpen. Courtois voorzag de mede-spelers van voldoende uitleg en kreeg zelf een beter inzicht in hun standpunten. "Alle foute informatie of halve informatie heb ik kunnen uitleggen. Ook zij konden vragen stellen. Ik kon zo beter begrijpen waarom sommige spelers teleurgesteld waren", vertelde de doelman tijdens zijn uitgebreide persbabbel.

Naar verluidt kwam maandag ook de uithaal van Courtois, die in juni 2023 had verklaard dat het lastig was om samen te spelen met jongens die op clubniveau degradeerden, ter sprake. Onder meer de jongens die toen voor Leicester City speelden voelden zich geviseerd. Christophe Franken van La Dernière Heure weet echter dat de doelman vooral benadrukte dat iemand deze info naar de buitenwereld had gelekt. Zich openlijk excuseren voor deze uitspraak deed hij niet.

Excuses afgeraden

Dat deed hij volgens Peter Vandenbempt überhaupt niet. "Courtois gaf wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klonk het bij Sporza. Dat hij tijdens zijn persconferentie niet openlijk door het stof ging, had overigens te maken met het gesprek van maandag. Volgens Kristof Liberloo van Het Belang van Limburg, die dicht bij Courtois en zijn entourage staat, hadden de ervaren pionnen hem afgeraden om zich nog eens volmondig te excuseren.

Courtois had zich beter wel openlijk geexcuseerd ...

Meest recent

Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

0
0
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

12
12
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

35
35
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

27
27
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

142
142
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

147
147
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

308
308
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

41
41
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

138
138
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

72
72
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

71
71
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

216
216
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

116
116
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

428
428
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

172
172
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

85
85
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

411
411
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

175
175
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

689
689
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

67
67
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

91
91
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

316
316
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235

Meer sportnieuws