'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

813 stemmen
'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

Thibaut Courtois heeft dinsdag openlijk met de media gesproken over zijn terugkeer bij de Rode Duivels. Daags voordien had ook al een gesprek plaatsgevonden tussen hem en de rest van de spelers. Daaruit komen steeds meer details naar buiten.

De doelman van Real Madrid heeft na bijna twee jaar afwezigheid zijn rentree gemaakt bij de nationale ploeg. Het feit dat hij zo lang aan de kant stond heeft natuurlijk alles te maken met de vete tussen hem en voormalig bondscoach Domenico Tedesco. Maar Courtois had ook tegen de schenen van bepaalde ploegmaats geschopt door de selectie in juni 2023 eenzijdig in de steek te laten.

Logischerwijs dus dat er eerste de nodige brokken gelijmd moesten worden. En dus werd maandagavond een gespreksronde gehouden. Naar verluidt zat Courtois eerst samen met de bondscoach, vervolgens ook met enkele van de ervaren spelers uit de selectie. Meer bepaald met Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Tot slot werd een gesprek gevoerd met hele groep. 

LEES OOK: Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Openlijk gesprek

Daarin werden verschillende misverstanden uit de wereld geholpen. Courtois voorzag de mede-spelers van voldoende uitleg en kreeg zelf een beter inzicht in hun standpunten. "Alle foute informatie of halve informatie heb ik kunnen uitleggen. Ook zij konden vragen stellen. Ik kon zo beter begrijpen waarom sommige spelers teleurgesteld waren", vertelde de doelman tijdens zijn uitgebreide persbabbel.

Naar verluidt kwam maandag ook de uithaal van Courtois, die in juni 2023 had verklaard dat het lastig was om samen te spelen met jongens die op clubniveau degradeerden, ter sprake. Onder meer de jongens die toen voor Leicester City speelden voelden zich geviseerd. Christophe Franken van La Dernière Heure weet echter dat de doelman vooral benadrukte dat iemand deze info naar de buitenwereld had gelekt. Zich openlijk excuseren voor deze uitspraak deed hij niet.

Excuses afgeraden

Dat deed hij volgens Peter Vandenbempt überhaupt niet. "Courtois gaf wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klonk het bij Sporza. Dat hij tijdens zijn persconferentie niet openlijk door het stof ging, had overigens te maken met het gesprek van maandag. Volgens Kristof Liberloo van Het Belang van Limburg, die dicht bij Courtois en zijn entourage staat, hadden de ervaren pionnen hem afgeraden om zich nog eens volmondig te excuseren.

Courtois had zich beter wel openlijk geexcuseerd ...

Meest recent

JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

0
0
Rode Duivels krijgen omstreden ref voor WK-opener

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

43
43
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

99
99
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

544
544
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

67
67
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

185
185
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

133
133
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

441
441
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

415
415
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

141
141
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

293
293
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

41
41
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

193
193
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

470
470
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

625
625
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

132
132
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

358
358
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

56
56
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

136
136
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

641
641

Meer sportnieuws