'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

813 stemmen
'Details gelekt uit veelbesproken groepsgesprek Rode Duivels'

Thibaut Courtois heeft dinsdag openlijk met de media gesproken over zijn terugkeer bij de Rode Duivels. Daags voordien had ook al een gesprek plaatsgevonden tussen hem en de rest van de spelers. Daaruit komen steeds meer details naar buiten.

De doelman van Real Madrid heeft na bijna twee jaar afwezigheid zijn rentree gemaakt bij de nationale ploeg. Het feit dat hij zo lang aan de kant stond heeft natuurlijk alles te maken met de vete tussen hem en voormalig bondscoach Domenico Tedesco. Maar Courtois had ook tegen de schenen van bepaalde ploegmaats geschopt door de selectie in juni 2023 eenzijdig in de steek te laten.

Logischerwijs dus dat er eerste de nodige brokken gelijmd moesten worden. En dus werd maandagavond een gespreksronde gehouden. Naar verluidt zat Courtois eerst samen met de bondscoach, vervolgens ook met enkele van de ervaren spelers uit de selectie. Meer bepaald met Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Tot slot werd een gesprek gevoerd met hele groep. 

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Openlijk gesprek

Daarin werden verschillende misverstanden uit de wereld geholpen. Courtois voorzag de mede-spelers van voldoende uitleg en kreeg zelf een beter inzicht in hun standpunten. "Alle foute informatie of halve informatie heb ik kunnen uitleggen. Ook zij konden vragen stellen. Ik kon zo beter begrijpen waarom sommige spelers teleurgesteld waren", vertelde de doelman tijdens zijn uitgebreide persbabbel.

Naar verluidt kwam maandag ook de uithaal van Courtois, die in juni 2023 had verklaard dat het lastig was om samen te spelen met jongens die op clubniveau degradeerden, ter sprake. Onder meer de jongens die toen voor Leicester City speelden voelden zich geviseerd. Christophe Franken van La Dernière Heure weet echter dat de doelman vooral benadrukte dat iemand deze info naar de buitenwereld had gelekt. Zich openlijk excuseren voor deze uitspraak deed hij niet.

Excuses afgeraden

Dat deed hij volgens Peter Vandenbempt überhaupt niet. "Courtois gaf wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klonk het bij Sporza. Dat hij tijdens zijn persconferentie niet openlijk door het stof ging, had overigens te maken met het gesprek van maandag. Volgens Kristof Liberloo van Het Belang van Limburg, die dicht bij Courtois en zijn entourage staat, hadden de ervaren pionnen hem afgeraden om zich nog eens volmondig te excuseren.

Courtois had zich beter wel openlijk geexcuseerd ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

4
4
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

60
60
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

46
46
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

32
32
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

51
51
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

238
238
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

146
146
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

226
226
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

241
241
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

834
834
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

282
282
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

315
315
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

420
420
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

134
134
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

261
261
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

356
356
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

226
226
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws