‘Anderlecht gaat los: 8 miljoen voor shooting star’

door
‘Anderlecht gaat los: 8 miljoen voor shooting star’

Anderlecht bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Kasper Dolberg en heeft Fisnik Asllani op de radar. De 22-jarige Kosovaar, momenteel uitgeleend door Hoffenheim aan Elversberg, scoorde al 12 keer in de 2. Bundesliga. Naast Anderlecht tonen ook Sporting CP, Fenerbahçe en Lille interesse. Hoffenheim wil zijn contract verlengen, maar met een geschatte waarde van 5 tot 8 miljoen euro lijkt een transfer deze zomer waarschijnlijk.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Asllani als opvolger Dolberg?

De kans bestaat dat Anderlecht Kasper Dolberg in de komende zomermercato zal verliezen. “Ze mogen spelers niet houden als ze een excellent bod ontvangen, ook niet bij Stroeykens, Verschaeren en zelfs Dolberg,” waarschuwde analist Frank Boeckx in La Dernière Heure.

Het verlies van een speler zoals Dolberg zou sportief gezien wel serieus doorwegen. Dat blijkt nu al wanneer de Deense spits aan de kant staat met blessureleed. Maar volgens Boeckx hoeft men zich daar geen zorgen over te maken.

“Ik ken het huis. Dries Belaen (hoofdscout) heeft al drie potentiële vervangers voor Dolberg op zijn lijst staan, met dezelfde kwaliteiten als de Deen", stelt de ex-doelman.

Anderlecht heeft alvast Fisnik Asllani, een 22-jarige Kosovaarse spits, op de radar staan. Asllani is eigendom van TSG Hoffenheim, dat hem dit seizoen uitleent aan Elversberg in de Duitse tweede klasse.

Daar wist hij in 24 matchen 12 keer te scoren en vijf assists uit te delen. Anderlecht is niet de enige gegadigde, want ook Sporting CP, Fenerbahçe en Lille OSC scouten de spits.

Shooting star

Fisnik Asllani heeft een enorme impact gemaakt bij SV Elversberg in de 2. Bundesliga dit seizoen.

Hij trekt de aandacht van fans, voetbalanalisten en zowel binnen- als buitenlandse clubs. Zijn neus voor doelpunten springt in het oog, waardoor hij de bijnaam ‘a shooting star’ kreeg. Maar met zijn 1,91 meter en tweevoetigheid kan hij ook kansen creëren voor zijn ploegmaats.

De analisten van Sky Sports beschouwen hem als de beste spits en een van de beste spelers in de 2. Bundesliga. “Hij springt eruit,” zei Simon Terodde. “Ongelofelijk! 22 jaar oud en hij doet het uitstekend,” verklaarde Torsten Mattuschka.

“Topspeler bij Elversberg, zijn prestaties zijn om van te watertanden,” voegde Sören Gonther eraan toe.

Asllani behoort tot de meest getalenteerde spitsen en sterren van de Duitse tweede klasse. Het is slechts een kwestie van tijd voordat hij een stap hogerop zet in zijn carrière.

De vraag is enkel waar zijn toekomst ligt, want eind dit seizoen keert Asllani terug naar Hoffenheim, waar hij zijn laatste contractjaar ingaat. In de Kosovaarse nationale ploeg wordt Asllani beschouwd als de natuurlijke opvolger van Vedat Muriqi.

5 tot 8 miljoen

Fisnik Asllani heeft een gegeerd profiel en wordt genoemd bij verschillende clubs als de nieuwe goalgetter. Bij Anderlecht zou hij Kasper Dolberg moeten opvolgen.

Lille OSC bereidt zich dan weer voor op het toekomstige vertrek van Jonathan David en heeft daarom zijn oog laten vallen op Asllani. Volgens het Franse Sport wordt Asllani’s waarde op 5 tot 8 miljoen euro geschat, een haalbaar bedrag voor LOSC, maar wellicht niet voor Anderlecht.

Bij Fenerbahçe wordt Asllani gezien als de opvolger van Cenk Tosun, die na dit seizoen een nieuw avontuur aangaat.

Anderzijds luiden bij Transfermarkt.de de alarmbellen bij TSG Hoffenheim, aangezien Asllani’s contract eind volgend seizoen afloopt. De club heeft een gesprek op kantoor gepland met de spits om een contractverlenging in gang te zetten.

Vanuit de Bundesliga tonen onder meer Union Berlin, Stuttgart, Werder Bremen, Freiburg en Borussia Mönchengladbach interesse.

Anderlecht moet Asslani halen

Meest recent

Van Gucht verrast vriend en vijand: deze BV wordt peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

0
0
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

24
24
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

20
20
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

84
84
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

214
214
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

231
231
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

95
95
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

78
78
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

199
199
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

367
367
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

153
153
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

364
364
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

175
175
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

649
649
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

284
284
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

69
69
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

236
236
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

172
172
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

349
349
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

308
308

Meer sportnieuws