Heynen velt oordeel over eerste dagen als Rode Duivel

246 stemmen
Heynen velt oordeel over eerste dagen als Rode Duivel

De Rode Duivels zijn dinsdag helemaal begonnen aan hun voorbereiding op de belangrijke barragematchen tegen Oekraïne, met als inzet een ticket voor Divisie A in de Nations League. Dat gebeurde ook met enkele nieuwe gezichten.

Nieuwe bondscoach Rudi Garcia haalde immers vier debutanten bij de selectie. Senne Lammens, Jorthy Mokio, Nicolas Raskin en Bryan Heynen mochten zich een eerste keer in Tubeke melden. Vooral voor die laatste was dat een grote opluchting.

LEES OOK: L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Heynen is eindelijk Rode Duivel

De voorbije jaren stond de aanvoerder van KRC Genk al verschillende malen dicht bij een selectie, maar die kwam er telkens uiteindelijk niet. Op zijn 28ste is het Heynen eindelijk gelukt om zich bij de Duivels te voegen.

Daar moet hij zich uiteraard wat aanpassen, al kent hij heel wat spelers al. "Trossard, Castagne en Vandevoordt waren ploegmaats bij Genk. Met Faes en Lukebakio heb ik in het verleden al samengespeeld bij de nationale beloften en Tielemans ken ik zelfs nog van bij de nationale U16. Dat maakt het allemaal wat makkelijker", legt hij uit aan Het Belang van Limburg.

Hopen op speelminuten

Het wordt de komende dagen afwachten of Heynen ook meteen zijn eerste cap zal pakken. Zeker in de terugwedstrijd op zondag zal hij hopen op speelminuten, want die wordt in zijn thuishaven Genk afgewerkt.

"Dat zou altijd leuk zijn natuurlijk", zegt Heynen daarover. "Ik weet nog niet of mijn vriendin en familie mee naar Spanje zullen trekken, dat zullen we last minute beslissen, we moeten ook zien dat er opvang is voor onze kindjes. Zondag zal iedereen wel sowieso paraat zijn in Genk, ik ben nu al druk in de weer om zoveel mogelijk tickets te ronselen voor die match."

Moet Heynen ook speelminuten krijgen?

Meest recent

Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

32
32
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

118
118
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

149
149
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

394
394
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

110
110
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

182
182
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

217
217
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

102
102
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

397
397
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

352
352
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

380
380
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

741
741
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

183
183
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

190
190
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

368
368
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1740
1740
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

164
164
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

168
168
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

227
227
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

329
329
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

236
236

Meer sportnieuws