Nieuwe aanvoerder Duivels bekend? “Hij de meest logische”

door
Nieuwe aanvoerder Duivels bekend? “Hij de meest logische”

Wie wordt de nieuwe aanvoerder van de Rode Duivels? Dat is één van de hamvragen voor nieuwe bondscoach Rudi Garcia. Vooral na het debacle omtrent Thibaut Courtois en voormalige T1 Domenico Tedesco. Courtois besloot te stoppen bij de Belgische nationale zolang Tedesco aan het roer stond.

De sluitpost ging in de clinch om de aanvoerdersband al sprak Courtois eerder al duidelijke taal dat die situatie simpelweg de druppel was. Wie wordt nú de nieuwe kapitein?

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Géén Tielemans

Dinsdagmiddag schoof Youri Tielemans naast Courtois aan bij de persconferentie voor de Nations League. Er werd vooral over de comeback van de doelman van Real Madrid gepraat. Dat Tielemans als steun werd gebruikt wil niet zeggen dat hij de nieuwe kapitein zal zijn.

‘Het feit dat Youri Tielemans mee aanschoof, betekent vooralsnog niet dat de Aston Villa-middenvelder de nieuwe kapitein van de Duivels wordt. Dat is nog niet beslist. Tielemans kwam Courtois steunen in naam van de groep’, benoemde Het Nieuwsblad.

Meest logische

Ludo Vandewalle, chef voetbal van HNB, schoof één duidelijke naam naar voren als nieuwe aanvoerder van de Rode Duivels. Volgens de analist is Romelu Lukaku de meest aangewezen kapitein. “Hij is de meest logische aanvoerder van de Belgische nationale ploeg”, klinkt het duidelijk.

Lukaku heeft straffe staat van dienst bij de nationale ploeg en is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels. De aanvaller begon bij RSC Anderlecht en maakte vervolgens furore in de Premier League en de Serie A. Hij wordt ook enorm gerespecteerd door de jonge Duivels én maakte deel uit van de Gouden Generatie.

Romelu Lukaku is de meest logische keuze als nieuwe aanvoerder?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

99
99
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

148
148
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

181
181
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

98
98
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

184
184
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

77
77
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1198
1198
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

525
525
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

239
239
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

399
399
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws