Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

463 stemmen
Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

De interland-periode mag dan wel begonnen zijn, de juridische diensten van de KBVB hebben hun handen nog steeds meer dan vol. Zo staat dinsdag een belangrijke zitting op het programma. Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe moet zich immers verantwoorden voor zijn snoeiharde uithaal aan het adres van Lawrence Visser.

Enkele weken geleden verloor de regerende kampioen op eigen veld met 1-2 van Standard. Achteraf heerste er in het Brugse kamp heel wat onvrede over de wedstrijdleiding. Met name de eerste van twee gele kaarten voor Christos Tzolis, lag zwaar op de maag. En er waren nog meer beslissingen van de arbitrage waarbij de Bruggelingen zich benadeeld voelden.

Bij Verhaeghe namen de emoties uiteindelijk de overhand. Camera's registreerden immers hoe Visser werd opgewacht door de voorzitter. "Ga je mij nu ook een kaart geven? Het was verschrikkelijk slecht", valt te horen uit de mond van de preses. "Je moet niet zo onnozel doen, je moet durven de conversatie aangaan."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Ondergesneeuwde 'excuses'

Die uitbarsting kwam Verhaeghe weinig verrassend op heel wat kritiek te staan. En inmiddels toonde hij ook schuldbesef. In een statement laakte hij andermaal het niveau van de Belgische arbitrage, maar bood hij ook zijn excuses aan. Dat blijkt echter niet voldoende voor het bondsparket. Zo werd officieel bevestigd dat Verhaeghe vervolgd zal worden.

Het bondsparket vond dan ook dat de excuses van Verhaeghe volledig ondergesneeuwd raakte door de kritische opmerkingen die hij er aan toevoegde. Men verwees ook naar eerdere soortgelijke feiten. Voorlopig is wel niet duidelijk wel sanctie hij exact riskeert. Pas tijdens de zitting zal het bondsparket zijn strafvoorstel bekend maken.

Zitting uitgesteld

Verhaeghe en co kunnen achteraf wel nog in beroep gaan, het valt dus te betwijfelen of dinsdag ook meteen een definitieve uitspraak zal volgen. Ondertussen dateren de feiten wel al van bijna een maand geleden. Er is echter een gegronde reden waardoor de zitting nu pas plaats vindt.

Aanvankelijk was die immers voorzien op dinsdag 4 maart. Maar op die dag kreeg Club Brugge ook het bezoek van Aston Villa in de Champions League. Een week later wachtte dan weer de return in Birmingham. En dus werd beslist om alles uit te stellen tot de interland-periode.

Verhaeghe moet sowieso een sanctie krijgen voor zijn uitbarsting ...

Meest recent

'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

0
0
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

14
14
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

19
19
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

210
210
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

83
83
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

589
589
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

68
68
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

42
42
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

69
69
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

59
59
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

155
155
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

287
287
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

266
266
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

458
458
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

894
894
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

140
140
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

828
828
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

645
645
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

224
224
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

191
191
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

169
169
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1145
1145
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

623
623

Meer sportnieuws