Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

door
Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

De interland-periode mag dan wel begonnen zijn, de juridische diensten van de KBVB hebben hun handen nog steeds meer dan vol. Zo staat dinsdag een belangrijke zitting op het programma. Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe moet zich immers verantwoorden voor zijn snoeiharde uithaal aan het adres van Lawrence Visser.

Enkele weken geleden verloor de regerende kampioen op eigen veld met 1-2 van Standard. Achteraf heerste er in het Brugse kamp heel wat onvrede over de wedstrijdleiding. Met name de eerste van twee gele kaarten voor Christos Tzolis, lag zwaar op de maag. En er waren nog meer beslissingen van de arbitrage waarbij de Bruggelingen zich benadeeld voelden.

Bij Verhaeghe namen de emoties uiteindelijk de overhand. Camera's registreerden immers hoe Visser werd opgewacht door de voorzitter. "Ga je mij nu ook een kaart geven? Het was verschrikkelijk slecht", valt te horen uit de mond van de preses. "Je moet niet zo onnozel doen, je moet durven de conversatie aangaan."

LEES OOK: Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

Ondergesneeuwde 'excuses'

Die uitbarsting kwam Verhaeghe weinig verrassend op heel wat kritiek te staan. En inmiddels toonde hij ook schuldbesef. In een statement laakte hij andermaal het niveau van de Belgische arbitrage, maar bood hij ook zijn excuses aan. Dat blijkt echter niet voldoende voor het bondsparket. Zo werd officieel bevestigd dat Verhaeghe vervolgd zal worden.

Het bondsparket vond dan ook dat de excuses van Verhaeghe volledig ondergesneeuwd raakte door de kritische opmerkingen die hij er aan toevoegde. Men verwees ook naar eerdere soortgelijke feiten. Voorlopig is wel niet duidelijk wel sanctie hij exact riskeert. Pas tijdens de zitting zal het bondsparket zijn strafvoorstel bekend maken.

Zitting uitgesteld

Verhaeghe en co kunnen achteraf wel nog in beroep gaan, het valt dus te betwijfelen of dinsdag ook meteen een definitieve uitspraak zal volgen. Ondertussen dateren de feiten wel al van bijna een maand geleden. Er is echter een gegronde reden waardoor de zitting nu pas plaats vindt.

Aanvankelijk was die immers voorzien op dinsdag 4 maart. Maar op die dag kreeg Club Brugge ook het bezoek van Aston Villa in de Champions League. Een week later wachtte dan weer de return in Birmingham. En dus werd beslist om alles uit te stellen tot de interland-periode.

Verhaeghe moet sowieso een sanctie krijgen voor zijn uitbarsting ...

Meest recent

Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

109
109
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

15
15
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

190
190
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

392
392
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

169
169
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

373
373
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

188
188
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

275
275
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

762
762
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

365
365
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

411
411
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

113
113
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

219
219
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

277
277
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

344
344
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

52
52
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

456
456
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

90
90
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

70
70
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

29
29
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

254
254
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

529
529
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

170
170
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

180
180
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

99
99

Meer sportnieuws