Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

463 stemmen
Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

De interland-periode mag dan wel begonnen zijn, de juridische diensten van de KBVB hebben hun handen nog steeds meer dan vol. Zo staat dinsdag een belangrijke zitting op het programma. Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe moet zich immers verantwoorden voor zijn snoeiharde uithaal aan het adres van Lawrence Visser.

Enkele weken geleden verloor de regerende kampioen op eigen veld met 1-2 van Standard. Achteraf heerste er in het Brugse kamp heel wat onvrede over de wedstrijdleiding. Met name de eerste van twee gele kaarten voor Christos Tzolis, lag zwaar op de maag. En er waren nog meer beslissingen van de arbitrage waarbij de Bruggelingen zich benadeeld voelden.

Bij Verhaeghe namen de emoties uiteindelijk de overhand. Camera's registreerden immers hoe Visser werd opgewacht door de voorzitter. "Ga je mij nu ook een kaart geven? Het was verschrikkelijk slecht", valt te horen uit de mond van de preses. "Je moet niet zo onnozel doen, je moet durven de conversatie aangaan."

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Ondergesneeuwde 'excuses'

Die uitbarsting kwam Verhaeghe weinig verrassend op heel wat kritiek te staan. En inmiddels toonde hij ook schuldbesef. In een statement laakte hij andermaal het niveau van de Belgische arbitrage, maar bood hij ook zijn excuses aan. Dat blijkt echter niet voldoende voor het bondsparket. Zo werd officieel bevestigd dat Verhaeghe vervolgd zal worden.

Het bondsparket vond dan ook dat de excuses van Verhaeghe volledig ondergesneeuwd raakte door de kritische opmerkingen die hij er aan toevoegde. Men verwees ook naar eerdere soortgelijke feiten. Voorlopig is wel niet duidelijk wel sanctie hij exact riskeert. Pas tijdens de zitting zal het bondsparket zijn strafvoorstel bekend maken.

Zitting uitgesteld

Verhaeghe en co kunnen achteraf wel nog in beroep gaan, het valt dus te betwijfelen of dinsdag ook meteen een definitieve uitspraak zal volgen. Ondertussen dateren de feiten wel al van bijna een maand geleden. Er is echter een gegronde reden waardoor de zitting nu pas plaats vindt.

Aanvankelijk was die immers voorzien op dinsdag 4 maart. Maar op die dag kreeg Club Brugge ook het bezoek van Aston Villa in de Champions League. Een week later wachtte dan weer de return in Birmingham. En dus werd beslist om alles uit te stellen tot de interland-periode.

Verhaeghe moet sowieso een sanctie krijgen voor zijn uitbarsting ...

Meest recent

Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

7
7
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

127
127
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

29
29
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

95
95
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

127
127
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

112
112
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

381
381
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

98
98
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

98
98
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

130
130
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

286
286
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

106
106
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

67
67
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

204
204
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

63
63
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

150
150
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

400
400
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

272
272
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

532
532
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

148
148
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

112
112

Meer sportnieuws