Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

door
Visser-gate: Bart Verhaeghe voor disciplinair comité

De interland-periode mag dan wel begonnen zijn, de juridische diensten van de KBVB hebben hun handen nog steeds meer dan vol. Zo staat dinsdag een belangrijke zitting op het programma. Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe moet zich immers verantwoorden voor zijn snoeiharde uithaal aan het adres van Lawrence Visser.

Enkele weken geleden verloor de regerende kampioen op eigen veld met 1-2 van Standard. Achteraf heerste er in het Brugse kamp heel wat onvrede over de wedstrijdleiding. Met name de eerste van twee gele kaarten voor Christos Tzolis, lag zwaar op de maag. En er waren nog meer beslissingen van de arbitrage waarbij de Bruggelingen zich benadeeld voelden.

Bij Verhaeghe namen de emoties uiteindelijk de overhand. Camera's registreerden immers hoe Visser werd opgewacht door de voorzitter. "Ga je mij nu ook een kaart geven? Het was verschrikkelijk slecht", valt te horen uit de mond van de preses. "Je moet niet zo onnozel doen, je moet durven de conversatie aangaan."

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Ondergesneeuwde 'excuses'

Die uitbarsting kwam Verhaeghe weinig verrassend op heel wat kritiek te staan. En inmiddels toonde hij ook schuldbesef. In een statement laakte hij andermaal het niveau van de Belgische arbitrage, maar bood hij ook zijn excuses aan. Dat blijkt echter niet voldoende voor het bondsparket. Zo werd officieel bevestigd dat Verhaeghe vervolgd zal worden.

Het bondsparket vond dan ook dat de excuses van Verhaeghe volledig ondergesneeuwd raakte door de kritische opmerkingen die hij er aan toevoegde. Men verwees ook naar eerdere soortgelijke feiten. Voorlopig is wel niet duidelijk wel sanctie hij exact riskeert. Pas tijdens de zitting zal het bondsparket zijn strafvoorstel bekend maken.

Zitting uitgesteld

Verhaeghe en co kunnen achteraf wel nog in beroep gaan, het valt dus te betwijfelen of dinsdag ook meteen een definitieve uitspraak zal volgen. Ondertussen dateren de feiten wel al van bijna een maand geleden. Er is echter een gegronde reden waardoor de zitting nu pas plaats vindt.

Aanvankelijk was die immers voorzien op dinsdag 4 maart. Maar op die dag kreeg Club Brugge ook het bezoek van Aston Villa in de Champions League. Een week later wachtte dan weer de return in Birmingham. En dus werd beslist om alles uit te stellen tot de interland-periode.

Verhaeghe moet sowieso een sanctie krijgen voor zijn uitbarsting ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

32
32
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

93
93
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

103
103
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

77
77
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

363
363
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

190
190
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

297
297
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

443
443
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

352
352
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws