Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

door
Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

Tijdens de komende dagen ligt de focus uiteraard op de nationale ploegen, maar het is toch ook al reikhalzend uitkijken naar de start van de Champions' Play-Offs. Maandagavond werd de kalender alvast bekend gemaakt. En dus kan er stilaan al gespeculeerd worden over het verloop van de titelstrijd.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

LEES OOK: Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Halve titelkandidaat

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Logisch ook gezien hun prestaties gedurende het reguliere seizoen. Al wil analist Thomas Chatelle ook Union SG nog niet op voorhand afschrijven.

Dan zullen de Brusselaars hun niveau wel weer aanzienlijk moeten opkrikken. "Voor de titel zie ik twee grote kanshebbers: KRC Genk en Club Brugge", voorspelt hij bij Het Belang van Limburg. "Union beschouw ik nog maar als een halve titelkandidaat. Tegen Genk hebben ze me dit weekend zwaar ontgoocheld."

Twee snelheden

Door de puntenhalvering is de achterstand van de drie andere ploegen nochtans ook niet langer onoverbrugbaar, zeker niet in dit format met heel wat directe duels. Maar Chatelle verwacht niet dat RSC Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent een hoofdrol spelen in het titeldebat. Hoogstens misschien als scherprechter.

Het genoemde drietal lijkt vooral onderling te gaan strijden om Europees voetbal. "Ik verwacht ook Champions’ Play-offs op twee snelheden. Genk, Club Brugge en Union voor de titel. Anderlecht, Antwerp en AA Gent voor plaats vier", besluit Chatelle.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

80
80
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

111
111
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

192
192
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

82
82
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

200
200
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

37
37
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

233
233
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

184
184
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

413
413
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

620
620
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1099
1099
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

386
386
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

314
314
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

478
478
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

494
494
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

433
433
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

235
235
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1003
1003
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws