Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

door
Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

Tijdens de komende dagen ligt de focus uiteraard op de nationale ploegen, maar het is toch ook al reikhalzend uitkijken naar de start van de Champions' Play-Offs. Maandagavond werd de kalender alvast bekend gemaakt. En dus kan er stilaan al gespeculeerd worden over het verloop van de titelstrijd.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

LEES OOK: Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Halve titelkandidaat

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Logisch ook gezien hun prestaties gedurende het reguliere seizoen. Al wil analist Thomas Chatelle ook Union SG nog niet op voorhand afschrijven.

Dan zullen de Brusselaars hun niveau wel weer aanzienlijk moeten opkrikken. "Voor de titel zie ik twee grote kanshebbers: KRC Genk en Club Brugge", voorspelt hij bij Het Belang van Limburg. "Union beschouw ik nog maar als een halve titelkandidaat. Tegen Genk hebben ze me dit weekend zwaar ontgoocheld."

Twee snelheden

Door de puntenhalvering is de achterstand van de drie andere ploegen nochtans ook niet langer onoverbrugbaar, zeker niet in dit format met heel wat directe duels. Maar Chatelle verwacht niet dat RSC Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent een hoofdrol spelen in het titeldebat. Hoogstens misschien als scherprechter.

Het genoemde drietal lijkt vooral onderling te gaan strijden om Europees voetbal. "Ik verwacht ook Champions’ Play-offs op twee snelheden. Genk, Club Brugge en Union voor de titel. Anderlecht, Antwerp en AA Gent voor plaats vier", besluit Chatelle.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

68
68
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

66
66
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

77
77
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

73
73
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

376
376
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

52
52
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

113
113
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

99
99
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

623
623
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

321
321
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

118
118
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

573
573

Meer sportnieuws