Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

1355 stemmen
Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

Tijdens de komende dagen ligt de focus uiteraard op de nationale ploegen, maar het is toch ook al reikhalzend uitkijken naar de start van de Champions' Play-Offs. Maandagavond werd de kalender alvast bekend gemaakt. En dus kan er stilaan al gespeculeerd worden over het verloop van de titelstrijd.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

LEES OOK: "Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

Halve titelkandidaat

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Logisch ook gezien hun prestaties gedurende het reguliere seizoen. Al wil analist Thomas Chatelle ook Union SG nog niet op voorhand afschrijven.

Dan zullen de Brusselaars hun niveau wel weer aanzienlijk moeten opkrikken. "Voor de titel zie ik twee grote kanshebbers: KRC Genk en Club Brugge", voorspelt hij bij Het Belang van Limburg. "Union beschouw ik nog maar als een halve titelkandidaat. Tegen Genk hebben ze me dit weekend zwaar ontgoocheld."

Twee snelheden

Door de puntenhalvering is de achterstand van de drie andere ploegen nochtans ook niet langer onoverbrugbaar, zeker niet in dit format met heel wat directe duels. Maar Chatelle verwacht niet dat RSC Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent een hoofdrol spelen in het titeldebat. Hoogstens misschien als scherprechter.

Het genoemde drietal lijkt vooral onderling te gaan strijden om Europees voetbal. "Ik verwacht ook Champions’ Play-offs op twee snelheden. Genk, Club Brugge en Union voor de titel. Anderlecht, Antwerp en AA Gent voor plaats vier", besluit Chatelle.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Hubert: "Zware cijfers zijn niet de juiste weerspiegeling"

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

5
5
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

90
90
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

169
169
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

240
240
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

140
140
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

121
121
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

287
287
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

229
229
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

209
209
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

241
241
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

51
51
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

154
154
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

189
189
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

157
157
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

52
52
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

291
291
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

462
462
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

375
375
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

368
368
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

50
50
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

171
171
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

68
68
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

260
260
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

359
359

Meer sportnieuws