Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

door
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne tot in de puntjes voorbereiden. Het speculeren over de eerste basiself van bondscoach Rudi Garcia kan dus beginnen.

Vrijdag maakte de opvolger van Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend. Hij koos uiteindelijk voor een groep van 26 spelers. Met daarin een mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten. Garcia voorzag voldoende ruimte voor spelers uit de Jupiler Pro League en was niet te beroerd om jongens thuis te laten die momenteel niet in vorm zitten bij hun respectievelijke clubs.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Hybride versie van 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze en zijn verwachte veldbezetting. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij echter vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. Bij het Waalse Dans le Vestiaire probeerde men de pionnetjes alvast in te vullen voor de heenmatch van aanstaande donderdag.

Raskin in plaats van Onana?

Analist Silvio Proto koos alvast voor de teruggekeerde Thibaut Courtois in doel. Zeker niet Koen Casteels is afgehaakt, lijkt een basisplek van Courtois evident. Rechts in de defensie gaat hij dan weer voor Thomas Meunier. Niet onlogisch vermits Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd. Aan de linkerzijde houdt de ex-doelman vast aan Maxim De Cuyper.

Centraal achterin, waar Arthur Theate allicht ontbreekt, kiest Proto dan weer voor een onuitgegeven duo: de ervaring van Brandon Mechele gekoppeld aan het jeugdig enthousiasme van Koni De Winter, bezig aan sterk seizoen namens Genoa CFC. Om de afwezige Amadou Onana te vervangen op het middenveld, kiest hij debutant Nicolas Raskin boven onder meer Hans Vanaken, Jorthy Mokio en Bryan Heynen.

Uiteraard laat Proto ook vaste sterkhouders als Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Jérémy Doku aan de wedstrijd beginnen. Tot slot mag Dodi Lukebakio zich uitleven op de rechterflank. De dribbelaar haalt dit seizoen dan ook een hoog niveau bij Sevilla FC, waar hij al 11 keer scoorde in La Liga.

Wie moet Onana vervangen in de basiself?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

25
25
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

20
20
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

40
40
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

228
228
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

150
150
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

178
178
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

331
331
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

583
583
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

389
389
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

319
319
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

420
420
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

656
656
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

143
143
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

145
145
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

55
55
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

73
73
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

116
116
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

259
259

Meer sportnieuws