Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

door
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne tot in de puntjes voorbereiden. Het speculeren over de eerste basiself van bondscoach Rudi Garcia kan dus beginnen.

Vrijdag maakte de opvolger van Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend. Hij koos uiteindelijk voor een groep van 26 spelers. Met daarin een mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten. Garcia voorzag voldoende ruimte voor spelers uit de Jupiler Pro League en was niet te beroerd om jongens thuis te laten die momenteel niet in vorm zitten bij hun respectievelijke clubs.

LEES OOK: 'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Hybride versie van 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze en zijn verwachte veldbezetting. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij echter vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. Bij het Waalse Dans le Vestiaire probeerde men de pionnetjes alvast in te vullen voor de heenmatch van aanstaande donderdag.

Raskin in plaats van Onana?

Analist Silvio Proto koos alvast voor de teruggekeerde Thibaut Courtois in doel. Zeker niet Koen Casteels is afgehaakt, lijkt een basisplek van Courtois evident. Rechts in de defensie gaat hij dan weer voor Thomas Meunier. Niet onlogisch vermits Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd. Aan de linkerzijde houdt de ex-doelman vast aan Maxim De Cuyper.

Centraal achterin, waar Arthur Theate allicht ontbreekt, kiest Proto dan weer voor een onuitgegeven duo: de ervaring van Brandon Mechele gekoppeld aan het jeugdig enthousiasme van Koni De Winter, bezig aan sterk seizoen namens Genoa CFC. Om de afwezige Amadou Onana te vervangen op het middenveld, kiest hij debutant Nicolas Raskin boven onder meer Hans Vanaken, Jorthy Mokio en Bryan Heynen.

Uiteraard laat Proto ook vaste sterkhouders als Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Jérémy Doku aan de wedstrijd beginnen. Tot slot mag Dodi Lukebakio zich uitleven op de rechterflank. De dribbelaar haalt dit seizoen dan ook een hoog niveau bij Sevilla FC, waar hij al 11 keer scoorde in La Liga.

Wie moet Onana vervangen in de basiself?

Meest recent

Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

2
2
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

15
15
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

31
31
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

56
56
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

29
29
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

151
151
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

187
187
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

195
195
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

151
151
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

267
267
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

255
255
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

341
341
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

643
643
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

457
457
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

114
114
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

68
68
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

182
182
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

344
344
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

283
283
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

304
304
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

186
186
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

452
452
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

102
102
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72

Meer sportnieuws