Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

door
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne tot in de puntjes voorbereiden. Het speculeren over de eerste basiself van bondscoach Rudi Garcia kan dus beginnen.

Vrijdag maakte de opvolger van Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend. Hij koos uiteindelijk voor een groep van 26 spelers. Met daarin een mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten. Garcia voorzag voldoende ruimte voor spelers uit de Jupiler Pro League en was niet te beroerd om jongens thuis te laten die momenteel niet in vorm zitten bij hun respectievelijke clubs.

LEES OOK: Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

Hybride versie van 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze en zijn verwachte veldbezetting. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij echter vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. Bij het Waalse Dans le Vestiaire probeerde men de pionnetjes alvast in te vullen voor de heenmatch van aanstaande donderdag.

Raskin in plaats van Onana?

Analist Silvio Proto koos alvast voor de teruggekeerde Thibaut Courtois in doel. Zeker niet Koen Casteels is afgehaakt, lijkt een basisplek van Courtois evident. Rechts in de defensie gaat hij dan weer voor Thomas Meunier. Niet onlogisch vermits Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd. Aan de linkerzijde houdt de ex-doelman vast aan Maxim De Cuyper.

Centraal achterin, waar Arthur Theate allicht ontbreekt, kiest Proto dan weer voor een onuitgegeven duo: de ervaring van Brandon Mechele gekoppeld aan het jeugdig enthousiasme van Koni De Winter, bezig aan sterk seizoen namens Genoa CFC. Om de afwezige Amadou Onana te vervangen op het middenveld, kiest hij debutant Nicolas Raskin boven onder meer Hans Vanaken, Jorthy Mokio en Bryan Heynen.

Uiteraard laat Proto ook vaste sterkhouders als Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Jérémy Doku aan de wedstrijd beginnen. Tot slot mag Dodi Lukebakio zich uitleven op de rechterflank. De dribbelaar haalt dit seizoen dan ook een hoog niveau bij Sevilla FC, waar hij al 11 keer scoorde in La Liga.

Wie moet Onana vervangen in de basiself?

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

96
96
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

23
23
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

66
66
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

162
162
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

384
384
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

321
321
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

35
35
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

650
650
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

830
830
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

55
55
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

172
172
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

252
252
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

383
383
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

222
222
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

221
221
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

699
699
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

438
438
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

123
123
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

969
969
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

354
354
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47

Meer sportnieuws