Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

968 stemmen
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne tot in de puntjes voorbereiden. Het speculeren over de eerste basiself van bondscoach Rudi Garcia kan dus beginnen.

Vrijdag maakte de opvolger van Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend. Hij koos uiteindelijk voor een groep van 26 spelers. Met daarin een mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten. Garcia voorzag voldoende ruimte voor spelers uit de Jupiler Pro League en was niet te beroerd om jongens thuis te laten die momenteel niet in vorm zitten bij hun respectievelijke clubs.

LEES OOK: Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Hybride versie van 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze en zijn verwachte veldbezetting. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij echter vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. Bij het Waalse Dans le Vestiaire probeerde men de pionnetjes alvast in te vullen voor de heenmatch van aanstaande donderdag.

Raskin in plaats van Onana?

Analist Silvio Proto koos alvast voor de teruggekeerde Thibaut Courtois in doel. Zeker niet Koen Casteels is afgehaakt, lijkt een basisplek van Courtois evident. Rechts in de defensie gaat hij dan weer voor Thomas Meunier. Niet onlogisch vermits Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd. Aan de linkerzijde houdt de ex-doelman vast aan Maxim De Cuyper.

Centraal achterin, waar Arthur Theate allicht ontbreekt, kiest Proto dan weer voor een onuitgegeven duo: de ervaring van Brandon Mechele gekoppeld aan het jeugdig enthousiasme van Koni De Winter, bezig aan sterk seizoen namens Genoa CFC. Om de afwezige Amadou Onana te vervangen op het middenveld, kiest hij debutant Nicolas Raskin boven onder meer Hans Vanaken, Jorthy Mokio en Bryan Heynen.

Uiteraard laat Proto ook vaste sterkhouders als Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Jérémy Doku aan de wedstrijd beginnen. Tot slot mag Dodi Lukebakio zich uitleven op de rechterflank. De dribbelaar haalt dit seizoen dan ook een hoog niveau bij Sevilla FC, waar hij al 11 keer scoorde in La Liga.

Wie moet Onana vervangen in de basiself?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

43
43
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

659
659
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

149
149
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

173
173
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

510
510
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

235
235
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws