Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

968 stemmen
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne tot in de puntjes voorbereiden. Het speculeren over de eerste basiself van bondscoach Rudi Garcia kan dus beginnen.

Vrijdag maakte de opvolger van Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend. Hij koos uiteindelijk voor een groep van 26 spelers. Met daarin een mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten. Garcia voorzag voldoende ruimte voor spelers uit de Jupiler Pro League en was niet te beroerd om jongens thuis te laten die momenteel niet in vorm zitten bij hun respectievelijke clubs.

LEES OOK: Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

Hybride versie van 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze en zijn verwachte veldbezetting. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij echter vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. Bij het Waalse Dans le Vestiaire probeerde men de pionnetjes alvast in te vullen voor de heenmatch van aanstaande donderdag.

Raskin in plaats van Onana?

Analist Silvio Proto koos alvast voor de teruggekeerde Thibaut Courtois in doel. Zeker niet Koen Casteels is afgehaakt, lijkt een basisplek van Courtois evident. Rechts in de defensie gaat hij dan weer voor Thomas Meunier. Niet onlogisch vermits Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd. Aan de linkerzijde houdt de ex-doelman vast aan Maxim De Cuyper.

Centraal achterin, waar Arthur Theate allicht ontbreekt, kiest Proto dan weer voor een onuitgegeven duo: de ervaring van Brandon Mechele gekoppeld aan het jeugdig enthousiasme van Koni De Winter, bezig aan sterk seizoen namens Genoa CFC. Om de afwezige Amadou Onana te vervangen op het middenveld, kiest hij debutant Nicolas Raskin boven onder meer Hans Vanaken, Jorthy Mokio en Bryan Heynen.

Uiteraard laat Proto ook vaste sterkhouders als Youri Tielemans, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Jérémy Doku aan de wedstrijd beginnen. Tot slot mag Dodi Lukebakio zich uitleven op de rechterflank. De dribbelaar haalt dit seizoen dan ook een hoog niveau bij Sevilla FC, waar hij al 11 keer scoorde in La Liga.

Wie moet Onana vervangen in de basiself?

Meest recent

Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

122
122
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

89
89
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

22
22
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

98
98
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

321
321
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

240
240
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

449
449
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

130
130
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

193
193
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

415
415
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

361
361
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

532
532
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

524
524
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

213
213
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

596
596
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

172
172
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

231
231
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

233
233
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

121
121
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

247
247
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

575
575
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

172
172
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

424
424

Meer sportnieuws