Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

door
Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

Standard heeft de reguliere competitie afgesloten met een magere 5 op 21, nadat het ook zijn slotmatch niet kon winnen. Het bleef tegen Antwerp hangen op 0-0. Door die zwakke reeks kwamen de Rouches uiteindelijk te kort voor de top zes.

De komende weken mogen ze wel in Play-Off II proberen om een Europees ticket te versieren. Standard begint als zevende in de eindafrekening in polepositie, al is de kloof met de concurrentie klein. Mogelijk worden het ook de laatste wedstrijden van Ivan Leko.

De voorbije dagen leek een vertrek van de Kroatische trainer plots in de lucht te hangen. Dat kwam door enkele opmerkelijke uitspraken die hij vrijdag op zijn persconferentie voor de match gedaan had. "Nog een seizoen in deze omstandigheden werken, is onmogelijk", verklaarde hij toen onder meer.

LEES OOK: Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Leko denkt niet aan vertrekken

Maar Leko ontkent nu dat hij met die uitspraken de deur openzette voor een vertrek. "Misschien heb ik me niet uitgedrukt zoals ik dat had moeten doen of zijn er mensen die onrust willen creëren. Dat is ook voor mij een les", klinkt het bij La Dernière Heure.

"Ik wou enkel zeggen dat nog een seizoen als dit niet werkbaar is. Niet alleen voor mij, maar voor iedereen", aldus Leko. "Dat betekent niet dat ik wil vertrekken. Als ik dat wou, was ik wel weggegaan in juni. Toen verklaarde iedereen me nog gek omdat ik bleef. Ik ben gebleven omdat ik me hier goed voel."

Hopen op snelle overname van de club

Met zijn uitspraken gaf Leko dan ook vooral aan dat er snel nieuws komt omtrent de overname van Standard. Dat die maar blijft aanslepen, houdt de club in een wurggreep. Zo blijven er amper centen om de kern te versterken en bovendien vertrekt nu ook technisch directeur Fergal Harkin.

"Deze club verdient een échte toekomst", vindt Leko. "Iedereen die hier werkt, verdient dat. We wachten allemaal op een snelle en duidelijke boodschap", verwijst hij naar het overnamedossier.

Heeft Leko het maximum uit het seizoen van Standard gehaald?

Meest recent

Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

58
58
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

71
71
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

15
15
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

51
51
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

92
92
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

206
206
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

160
160
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

20
20
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

255
255
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

64
64
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

19
19
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

168
168
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

60
60
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

192
192
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

71
71
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

385
385
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

61
61
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

44
44
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

712
712
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

179
179

Meer sportnieuws