Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

door
Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

Standard heeft de reguliere competitie afgesloten met een magere 5 op 21, nadat het ook zijn slotmatch niet kon winnen. Het bleef tegen Antwerp hangen op 0-0. Door die zwakke reeks kwamen de Rouches uiteindelijk te kort voor de top zes.

De komende weken mogen ze wel in Play-Off II proberen om een Europees ticket te versieren. Standard begint als zevende in de eindafrekening in polepositie, al is de kloof met de concurrentie klein. Mogelijk worden het ook de laatste wedstrijden van Ivan Leko.

De voorbije dagen leek een vertrek van de Kroatische trainer plots in de lucht te hangen. Dat kwam door enkele opmerkelijke uitspraken die hij vrijdag op zijn persconferentie voor de match gedaan had. "Nog een seizoen in deze omstandigheden werken, is onmogelijk", verklaarde hij toen onder meer.

LEES OOK: Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Leko denkt niet aan vertrekken

Maar Leko ontkent nu dat hij met die uitspraken de deur openzette voor een vertrek. "Misschien heb ik me niet uitgedrukt zoals ik dat had moeten doen of zijn er mensen die onrust willen creëren. Dat is ook voor mij een les", klinkt het bij La Dernière Heure.

"Ik wou enkel zeggen dat nog een seizoen als dit niet werkbaar is. Niet alleen voor mij, maar voor iedereen", aldus Leko. "Dat betekent niet dat ik wil vertrekken. Als ik dat wou, was ik wel weggegaan in juni. Toen verklaarde iedereen me nog gek omdat ik bleef. Ik ben gebleven omdat ik me hier goed voel."

Hopen op snelle overname van de club

Met zijn uitspraken gaf Leko dan ook vooral aan dat er snel nieuws komt omtrent de overname van Standard. Dat die maar blijft aanslepen, houdt de club in een wurggreep. Zo blijven er amper centen om de kern te versterken en bovendien vertrekt nu ook technisch directeur Fergal Harkin.

"Deze club verdient een échte toekomst", vindt Leko. "Iedereen die hier werkt, verdient dat. We wachten allemaal op een snelle en duidelijke boodschap", verwijst hij naar het overnamedossier.

Heeft Leko het maximum uit het seizoen van Standard gehaald?

Meest recent

'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

17
17
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

42
42
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

311
311
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

11
11
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

14
14
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

145
145
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

165
165
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

136
136
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

324
324
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

237
237
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

135
135
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

599
599
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

146
146
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

49
49
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

167
167
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

172
172
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

582
582
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

134
134
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

227
227
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

55
55
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

194
194
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

160
160

Meer sportnieuws