Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

door
Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

Standard heeft de reguliere competitie afgesloten met een magere 5 op 21, nadat het ook zijn slotmatch niet kon winnen. Het bleef tegen Antwerp hangen op 0-0. Door die zwakke reeks kwamen de Rouches uiteindelijk te kort voor de top zes.

De komende weken mogen ze wel in Play-Off II proberen om een Europees ticket te versieren. Standard begint als zevende in de eindafrekening in polepositie, al is de kloof met de concurrentie klein. Mogelijk worden het ook de laatste wedstrijden van Ivan Leko.

De voorbije dagen leek een vertrek van de Kroatische trainer plots in de lucht te hangen. Dat kwam door enkele opmerkelijke uitspraken die hij vrijdag op zijn persconferentie voor de match gedaan had. "Nog een seizoen in deze omstandigheden werken, is onmogelijk", verklaarde hij toen onder meer.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Leko denkt niet aan vertrekken

Maar Leko ontkent nu dat hij met die uitspraken de deur openzette voor een vertrek. "Misschien heb ik me niet uitgedrukt zoals ik dat had moeten doen of zijn er mensen die onrust willen creëren. Dat is ook voor mij een les", klinkt het bij La Dernière Heure.

"Ik wou enkel zeggen dat nog een seizoen als dit niet werkbaar is. Niet alleen voor mij, maar voor iedereen", aldus Leko. "Dat betekent niet dat ik wil vertrekken. Als ik dat wou, was ik wel weggegaan in juni. Toen verklaarde iedereen me nog gek omdat ik bleef. Ik ben gebleven omdat ik me hier goed voel."

Hopen op snelle overname van de club

Met zijn uitspraken gaf Leko dan ook vooral aan dat er snel nieuws komt omtrent de overname van Standard. Dat die maar blijft aanslepen, houdt de club in een wurggreep. Zo blijven er amper centen om de kern te versterken en bovendien vertrekt nu ook technisch directeur Fergal Harkin.

"Deze club verdient een échte toekomst", vindt Leko. "Iedereen die hier werkt, verdient dat. We wachten allemaal op een snelle en duidelijke boodschap", verwijst hij naar het overnamedossier.

Heeft Leko het maximum uit het seizoen van Standard gehaald?

Meest recent

‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

69
69
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

9
9
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

119
119
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

21
21
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

174
174
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

199
199
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

73
73
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

128
128
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

507
507
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

296
296
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

110
110
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

393
393
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

127
127
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

567
567
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

80
80
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

221
221
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

217
217
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

125
125
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

329
329
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

125
125
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

210
210
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1200
1200
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

511
511

Meer sportnieuws