Cercle haalt uit naar VAR: "Ze verpesten het alwéér"

344 stemmen
Cercle haalt uit naar VAR:

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om op Anderlecht te stunten. Het slikte een 3-0-nederlaag en is daardoor veroordeeld tot de Relegation Play-Off. Het werd op die manier een zeer pijnlijke avond voor de Vereniging.

Dat kwam vooral door de manier waarop die nederlaag tot stand kwam. Cercle kwam vroeg op achterstand, maar herpakte zich daarna wel. Het maakte aanspraak op de gelijkmaker, maar stootte op een sterke Coosemans én had pech met de VAR.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle woedend na afgekeurde goal

Die keurde vroeg in de tweede helft immers de 1-1 van Bruninho af wegens een voorgaande overtreding van Van der Bruggen op Dendoncker. Daar waren ze bij Cercle niet over te spreken. "De VAR heeft het wéér verpest voor ons", foeterde aanvoerder Thibo Somers bij DAZN.

"Tegen Charleroi was het ook al zo: zij kregen slechts geel voor een elleboogstoot, en wanneer datzelfde gebeurde in de volgende speeldag, kreeg Dender meteen rood ... Het is altijd hetzelfde, en het is altijd tegen ons", ging hij nog verder.

Niet de eerste VAR-beslissing tegen Cercle

Ook Van der Bruggen, de 'schuldige' bij de afgekeurde goal, was boos. "Ik heb toch mijn twijfels bij die opvallende beslissing van de VAR", stelde hij. "Het was in mijn ogen geen clear-error, en het is niet de eerste keer dat we dit meemaken, hé. En dat zorgt er toch ook voor dat we hier staan."

Al wou de middenvelder ook niet alle schuld in de schoenen van de VAR schuiven. "Dat en ons scorend vermogen, natuurlijk", besefte hij. "Onze topscorer heeft 3 goals ... Dat is te weinig. Dat we onze beide scorende spitsen ook verkocht hebben tijdens het seizoen, helpt natuurlijk ook niet. Het zal een slapeloze nacht worden."

Werd de goal terecht afgekeurd?

Meest recent

Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

0
0
Courtois over nieuwe coach Mourinho: "We hadden aanvaringen"

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

13
13
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

30
30
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

133
133
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

68
68
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

38
38
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

367
367
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

166
166
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

94
94
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

102
102
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

152
152
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

448
448
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

130
130
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

138
138
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

184
184
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

229
229
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

235
235
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

188
188
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

435
435
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

550
550
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

90
90
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

482
482

Meer sportnieuws