'Nieuwe Thiago? Club richt vizier op beresterke spits'

door
'Nieuwe Thiago? Club richt vizier op beresterke spits'

De eerste interland-periode van het kalenderjaar staat voor de deur. Voor de respectievelijke clubs wordt dat een ideaal moment om de zomermercato voor te bereiden. Zo ook bij Club Brugge, waar in de komende transferperiode de nodige beweging verwacht wordt.

Blauw-Zwart sneuvelde afgelopen week tegen Aston Villa, maar kan voorts terugblikken op een geslaagde campagne in de Champions League. Daarmee wisten verschillende spelers zich ook in de kijker te plaatsen. Jongens als Maxim De Cuyper, Joel Ordoñez, Ardon Jashari, ... worden dan ook al nadrukkelijk gelinkt aan een zomers vertrek.

LEES OOK: Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Nieuwe spits nodig?

Club lijkt niet van plan om al zijn sterkhouders zomaar te laten gaan, maar minstens twee à drie grote uitgaande transfers lijken onvermijdelijk. Die vertrekkers zullen dan wel op de juiste wijze vervangen moeten worden. En sowieso is versterking in de breedte welgekomen om komend seizoen weer op verschillende fronten te kunnen strijden.

Een extra spits bijvoorbeeld. Ferran Jutgla wist zich de voorbije maanden te profileren als de vaste nummer negen, maar durft nogal wisselvallig voor de dag te komen. Gustaf Nilsson heeft het ondanks een goede start bij Club lastig om het gewenste niveau wekelijks te benaderen. Romeo Vermant werkt dan weer hard, maar levert veel te weinig rendement op.

Fysiek sterke Malinees

Niet onlogisch dus dat Club de markt afspeurt naar eventuele opportuniteiten voor de spitspositie. En daarvoor zou men lonken naar de Bulgaarse eerste divisie, waar eerder ook Igor Thiago werd weggeplukt. Zo beweert Africafoot, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Blauw-Zwart momenteel aan de mouw van Mustapha Sangaré trekt.

Deze 26-jarige Malinees is momenteel aan de slag bij Levski Sofia, waar hij dit seizoen goed was voor 5 goals en 6 assist in 23 competitieduels. Ook het Turkse Göztepe en Welshe Cardiff City zouden belangstelling tonen in de kersverse international. Of er weldra ook een concreet bod vanuit Brugge op tafel zal komen voor de fysiek sterke Sangaré, valt evenwel te betwijfelen.

Club moet komende zomer sowieso een extra spits halen ...

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

6
6
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

20
20
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

246
246
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

283
283
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

85
85
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

322
322
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

144
144
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

212
212
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

260
260
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

111
111
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

59
59
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

198
198
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

157
157
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

73
73
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

94
94
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

262
262
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

278
278
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

251
251
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

237
237
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

313
313
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

413
413
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

476
476
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

789
789
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

518
518

Meer sportnieuws