De Condé over 'man van 74 miljoen': "Bijna in Genk"

942 stemmen
De Condé over 'man van 74 miljoen':

KRC Genk heeft een steengoede scouting. Head of Football Dimitri De Condé wist met zijn team de afgelopen jaren heel veel buitenlandse toptalenten naar Genk te halen. Zij maakten nadien een zeer mooie carrière. Eén speler liepen ze alsnog mis.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Geen Höjlund

Erling Haaland was ooit in gesprek met Racing Genk, maar hij stond nooit dichtbij de Limburgers. Dat was blijkbaar wél het geval voor een andere spits. Dat laat De Condé weten in gesprek met Het Belang van Limburg.

"Haaland? Probleem was dat hij toen al te ver was opgeschoten in zijn gesprekken met Salzburg. Met Rasmus Höjlund, de huidige spits van Manchester United, zijn we verder geraakt. Uiteindelijk koos hij voor Sturm Graz", zei De Condé.

Theate verrast

Höjlund trok uiteindelijk voor 2 miljoen euro van FC Kopenhagen naar Sturm Graz, waar Atalanta hem voor 20 miljoen euro kwam wegplukken. Manchester United was de volgende stap met een transferprijs van 74 miljoen euro, al valt hij daar voorlopig door de mand.

De Condé gaf ook aan dat één speler die werd doorgestuurd bij de jeugd van Racing Genk hem toch wel heeft verrast. "De strafste is misschien wel Arthur Theate, die hier twee jaar zat."

"Bij de beloften was bij de evaluatie iedereen het erover eens dat het niet genoeg was voor ons. Intussen ontpopte hij zich bij Bologna, Rennes en Frankfurt als basisspeler en is hij Rode Duivel. Omdat hij zoveel doorzettingsvermogen heeft waarmee hij bepaalde gebreken ruimschoots compenseert. Daar heb ik heel veel respect voor", besloot De Condé.

Heeft Genk de beste scouting van het land?

Meest recent

‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

26
26
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

23
23
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

124
124
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

368
368
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

294
294
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

186
186
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

344
344
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

98
98
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

138
138
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

172
172
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

393
393
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

522
522
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

197
197
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

370
370
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

302
302
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

74
74
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

300
300
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

128
128
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

150
150
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

610
610
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

165
165
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

210
210
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

802
802
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

324
324

Meer sportnieuws