De Condé over 'man van 74 miljoen': "Bijna in Genk"

942 stemmen
De Condé over 'man van 74 miljoen':

KRC Genk heeft een steengoede scouting. Head of Football Dimitri De Condé wist met zijn team de afgelopen jaren heel veel buitenlandse toptalenten naar Genk te halen. Zij maakten nadien een zeer mooie carrière. Eén speler liepen ze alsnog mis.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Geen Höjlund

Erling Haaland was ooit in gesprek met Racing Genk, maar hij stond nooit dichtbij de Limburgers. Dat was blijkbaar wél het geval voor een andere spits. Dat laat De Condé weten in gesprek met Het Belang van Limburg.

"Haaland? Probleem was dat hij toen al te ver was opgeschoten in zijn gesprekken met Salzburg. Met Rasmus Höjlund, de huidige spits van Manchester United, zijn we verder geraakt. Uiteindelijk koos hij voor Sturm Graz", zei De Condé.

Theate verrast

Höjlund trok uiteindelijk voor 2 miljoen euro van FC Kopenhagen naar Sturm Graz, waar Atalanta hem voor 20 miljoen euro kwam wegplukken. Manchester United was de volgende stap met een transferprijs van 74 miljoen euro, al valt hij daar voorlopig door de mand.

De Condé gaf ook aan dat één speler die werd doorgestuurd bij de jeugd van Racing Genk hem toch wel heeft verrast. "De strafste is misschien wel Arthur Theate, die hier twee jaar zat."

"Bij de beloften was bij de evaluatie iedereen het erover eens dat het niet genoeg was voor ons. Intussen ontpopte hij zich bij Bologna, Rennes en Frankfurt als basisspeler en is hij Rode Duivel. Omdat hij zoveel doorzettingsvermogen heeft waarmee hij bepaalde gebreken ruimschoots compenseert. Daar heb ik heel veel respect voor", besloot De Condé.

Heeft Genk de beste scouting van het land?

Meest recent

Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

8
8
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

108
108
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

43
43
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

33
33
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

295
295
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

137
137
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

116
116
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

366
366
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

187
187
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

220
220
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

382
382
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

681
681
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3545
3545
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

149
149
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

73
73
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

237
237
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

210
210
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

179
179
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

109
109

Meer sportnieuws