Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

door
Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages van de Nations League. Dat wordt meteen de grote vuurdoop van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League.

Daarvoor strijdt België volgende week in een tweeluik met Oekraïne. Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Vrijdag maakte hij alvast zijn 26-koppige selectie bekend voor beide duels. Daarvoor stelde de Fransman een interessante mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten samen.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Een 'hybride' 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. De driehoek op het middenveld moet daarbij de grote motor worden.

Vanaken aan aftrap?

Het wordt alvast interessant om uit te kijken hoe hij die driehoek zal invullen tegen de Oekraïners. Met Amadou Onana, Orel Mangala en Roméo Lavia ontbreken namelijk enkele potentiële basisspelers. Analist Philippe Albert zou dan ook de teruggekeerde Hans Vanaken aan de aftrap brengen. "Voor de eerste match, geef ik het vertrouwen aan Tielemans als nummer zes. Met De Buyne aan zijn zijde en Vanaken op tien in steun van Lukaku. In een systeem met vier verdedigers want dat is het meest simpel voor de bondscoach om op zijn plaats te zetten in zo'n korte tijd", aldus Albert bij SudPresse.

Vanaken moet in de basis starten tegen Oekraïne?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

8
8
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

54
54
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

37
37
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

139
139
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

42
42
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

187
187
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

75
75
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

63
63
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

140
140
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

181
181
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

446
446
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

100
100
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

70
70
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

170
170
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

606
606
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

215
215
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

236
236
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

810
810
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

377
377
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

139
139
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

144
144
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

160
160
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

60
60
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1534
1534

Meer sportnieuws