Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

1100 stemmen
Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages van de Nations League. Dat wordt meteen de grote vuurdoop van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League.

Daarvoor strijdt België volgende week in een tweeluik met Oekraïne. Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Vrijdag maakte hij alvast zijn 26-koppige selectie bekend voor beide duels. Daarvoor stelde de Fransman een interessante mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten samen.

LEES OOK: Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Een 'hybride' 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. De driehoek op het middenveld moet daarbij de grote motor worden.

Vanaken aan aftrap?

Het wordt alvast interessant om uit te kijken hoe hij die driehoek zal invullen tegen de Oekraïners. Met Amadou Onana, Orel Mangala en Roméo Lavia ontbreken namelijk enkele potentiële basisspelers. Analist Philippe Albert zou dan ook de teruggekeerde Hans Vanaken aan de aftrap brengen. "Voor de eerste match, geef ik het vertrouwen aan Tielemans als nummer zes. Met De Buyne aan zijn zijde en Vanaken op tien in steun van Lukaku. In een systeem met vier verdedigers want dat is het meest simpel voor de bondscoach om op zijn plaats te zetten in zo'n korte tijd", aldus Albert bij SudPresse.

Vanaken moet in de basis starten tegen Oekraïne?

Meest recent

Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

43
43
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

241
241
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

68
68
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

38
38
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

128
128
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

233
233
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

363
363
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

24
24
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

112
112
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

88
88
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

549
549
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

624
624
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

85
85
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

658
658
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

308
308
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

122
122
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1036
1036
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

932
932
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

167
167
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

343
343
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

145
145
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

665
665
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

210
210
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

146
146
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

977
977

Meer sportnieuws