Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

door
Albert voorspelt: 'Nieuwe driehoek op middenveld Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages van de Nations League. Dat wordt meteen de grote vuurdoop van Rudi Garcia als bondscoach. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe hij zijn basispionnen zal schikken.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League.

Daarvoor strijdt België volgende week in een tweeluik met Oekraïne. Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Vrijdag maakte hij alvast zijn 26-koppige selectie bekend voor beide duels. Daarvoor stelde de Fransman een interessante mix van vaste waarden, oude bekenden en verse krachten samen.

LEES OOK: Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Een 'hybride' 4-3-3

Tijdens de bekendmaking van die selectie werd Garcia ook al gepolst naar de mogelijke speelwijze. "Welk systeem ik zal gebruiken? Dat weet ik. Ik kan er nu nog niets meer over zeggen. We zullen een hybride systeem hebben, denk ik, met wat accenten die kunnen verschillen volgens verdediging en aanval", spuide hij vooral mist.

Op basis van Garcia's keuzes als clubcoach mag evenwel verwacht worden dat hij mikt op een 4-3-3-variant. Uiteraard met de nodige aanpassingen naar de tegenstanders en omstandigheden toe, en met wisselende basisposities in balverlies en balbezit. De driehoek op het middenveld moet daarbij de grote motor worden.

Vanaken aan aftrap?

Het wordt alvast interessant om uit te kijken hoe hij die driehoek zal invullen tegen de Oekraïners. Met Amadou Onana, Orel Mangala en Roméo Lavia ontbreken namelijk enkele potentiële basisspelers. Analist Philippe Albert zou dan ook de teruggekeerde Hans Vanaken aan de aftrap brengen. "Voor de eerste match, geef ik het vertrouwen aan Tielemans als nummer zes. Met De Buyne aan zijn zijde en Vanaken op tien in steun van Lukaku. In een systeem met vier verdedigers want dat is het meest simpel voor de bondscoach om op zijn plaats te zetten in zo'n korte tijd", aldus Albert bij SudPresse.

Vanaken moet in de basis starten tegen Oekraïne?

Meest recent

Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

3
3
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

23
23
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

25
25
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

160
160
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

119
119
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

42
42
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

121
121
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

41
41
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

123
123
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

75
75
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

510
510
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

415
415
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

51
51
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

384
384
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

134
134
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

60
60
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

120
120
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

104
104
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

377
377
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

250
250
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

300
300
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

133
133

Meer sportnieuws