‘Moet Praet straks opdonderen bij Antwerp FC?’

door
‘Moet Praet straks opdonderen bij Antwerp FC?’

Dennis Praet tekende een prestatiegericht contract voor twee seizoenen bij Antwerp FC, met een optie op een extra jaar. De verwachtingen waren hoog, maar hij slaagt er voorlopig niet in om een meerwaarde te zijn voor het team. Ondanks een sterke start in de fysieke testen en een korte opleving met een doelpunt en assists, worstelt hij met wedstrijdritme en blessures. Analisten stellen dat hij ver onder zijn niveau presteert en niet het verwachte leiderschap toont. Zijn bijdrage blijft tot nu toe ruim onvoldoende in verhouding tot zijn kwaliteiten en reputatie.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Ondanks twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City slaagde Dennis Praet met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC vorige zomer.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp FC, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Patrick Goots noemde de komst van Dennis Praet naar Antwerp FC een "dikke en straffe transfer" en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Dennis Praet niet zomaar de selectie zou aanvullen, maar echt het verschil moest gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp FC. Hoewel Dennis Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij namelijk nog niet wedstrijdfit.

“Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck begin dit seizoen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

De ervaren middenvelder oogt gretig en hongerig, maar het ontbreekt hem nog aan wedstrijdritme. Op het gebied van versnellingen, tackles en intensiteit moet hij nog stappen zetten.

Op enkele hoopgevende prestaties na toonde Dennis Praet vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm. Hij worstelt met de bal en heeft moeite met het hoge tempo. Makkelijke ballen worden bij de tegenstander ingeleverd.

“Er zit roest op de ex-Gouden Schoen,” concludeerde Het Laatste Nieuws. “Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Dennis Praet heeft nog veel werk.”

De prestige-aanwinst van de zomermercato kon amper zijn stempel drukken. “De meerwaarde van Dennis Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen,” stelde Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast.

“Ik denk dat Dennis Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan nog moet hij een meerwaarde voor Antwerp FC zijn.”

Pijnlijk om te zien

Dennis Praet speelde dit seizoen in de Jupiler Pro League pas één volledige wedstrijd uit. Tegen Sporting Charleroi werd hij zelfs pijnlijk vervangen bij rust. “Het was bij momenten pijnlijk om te zien,” schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Frank Dekeyser, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, blijft men binnen Antwerp FC hoopvol dat het een kwestie van tijd is vooraleer de Great Old de échte Dennis Praet te zien krijgt. Maar het komt er niet uit tijdens de wedstrijden, en Dennis Praet is ook niet ongevoelig voor de kritiek.

Hein Vanhaezebrouck stelde dat de verwachtingen rond Dennis Praet veel te groot waren, omdat hij lang in een topcompetitie gespeeld had en men daarom verwachtte dat hij direct de lijnen zou uitzetten.

“Maar het is niet omdat je goed kan voetballen dat je een patron bent,” zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Prestatiegericht contract voor twee jaar

Midden januari scoorde Dennis Praet zijn eerste doelpunt in het rood-witte shirt en gaf hij ook twee assists. De middenvelder hoopte dat dit zijn langverwachte referentiematch was en leek eindelijk vertrokken bij Antwerp FC.

Het bleek echter van korte duur. Nadat hij eerst moest zoeken naar zijn topconditie, raakte Dennis Praet nadien opnieuw geblesseerd en komt hij amper aan de bak.

“Dat Jaïro Riedewald en Dennis Praet ooit in de Premier League speelden, was er bijvoorbeeld niet aan te zien. Evenmin voor het eerst,” stelde Het Laatste Nieuws vast na de match tegen AA Gent vorig weekend.

“Zijn meerwaarde voor Antwerp FC is, in verhouding tot zijn kwaliteiten, ruim onvoldoende,” zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “Als ik bij KV Mechelen Fred Vanderbiest hoor verwijzen naar het DNA van KV Mechelen… Wel, dan mis ik bij Dennis Praet het DNA van Antwerp FC.”

De 30-jarige Leuvenaar tekende een prestatiegericht contract voor twee seizoenen met een optie voor een bijkomend jaar.

Zal Praet nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1
1
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

5
5
BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

11
11
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

25
25
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

22
22
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

160
160
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

237
237
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

142
142
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

38
38
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

47
47
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

43
43
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

218
218
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

368
368
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

146
146
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

94
94
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

224
224
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

492
492
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

378
378
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

390
390
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

452
452
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

123
123
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

93
93
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

88
88

Meer sportnieuws