Hayen over hét kantelpunt: "Dat was niet slim van ons"

door
Hayen over hét kantelpunt:

Club Brugge droomde stilletjes woensdagavond nog van een stunt, maar die is er niet gekomen. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch gingen ze ook in de terugwedstrijd onderuit tegen Aston Villa, waardoor de achtste finales het eindstation zijn in de Champions League.

Club zag zijn kansen op een verrassing al zeer snel in rook opgaan. Het kwam immers na amper zestien minuten al met tien te staan. Sabbe mocht al zeer snel gaan douchen na een overtreding op de doorgebroken Rashford.

LEES OOK: Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

Slecht getimede positiewissel leidt tot rode kaart

De jonge rechtsachter werd in de kranten zwaar aangepakt voor zijn vroege uitsluiting, maar Nicky Hayen zag dat niet alleen Sabbe in de fout ging in die fase. Hij was in een eerdere fase op de linkerkant beland, waardoor Ardon Jashari een tijdje zijn positie moest overnemen.

Op aandringen van de Zwitser hadden ze hun normale posities weer ingenomen seconden voor de uittrap van Martinez die Rashford lanceerde. "We zijn niet silm met die fase omgegaan. Net op dat moment was er die positiewissel tussen Jashari en Sabbe. Dat was geen goed idee en had niet gemogen", oordeelde Hayen bij Het Nieuwsblad.

Hayen toch trots over campagne Club

"We hadden in positie moeten blijven staan. Die wissel had moeten uitgesteld worden. Natuurlijk was dat heel goed gezien van Martinez maar het is wel onze fout", zag de trainer hoe Club eigenlijk zichzelf weer in de voet schoot.

Al blijft het globale plaatje van de campagne wel zeer positief. "We zijn verder geraakt dan iedereen had verwacht. Met goed en positief voetbal", stipt Hayen aan. "Dat was zelfs vandaag met tien het geval. We bleven dezelfde ruimtes vinden. Na de eerste helft hadden we 64 procent balbezit, je moet het maar doen. Daarom primeert de fierheid."

Mag Club Brugge trots zijn op zijn campagne?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

7
7
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

76
76
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

107
107
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

47
47
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

59
59
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

198
198
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

183
183
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

54
54
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

86
86
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

352
352
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

180
180
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

323
323
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

914
914
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

111
111
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

208
208
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

294
294
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

93
93
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

225
225
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

221
221
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

368
368
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws