Hayen over hét kantelpunt: "Dat was niet slim van ons"

364 stemmen
Hayen over hét kantelpunt:

Club Brugge droomde stilletjes woensdagavond nog van een stunt, maar die is er niet gekomen. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch gingen ze ook in de terugwedstrijd onderuit tegen Aston Villa, waardoor de achtste finales het eindstation zijn in de Champions League.

Club zag zijn kansen op een verrassing al zeer snel in rook opgaan. Het kwam immers na amper zestien minuten al met tien te staan. Sabbe mocht al zeer snel gaan douchen na een overtreding op de doorgebroken Rashford.

LEES OOK: Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Slecht getimede positiewissel leidt tot rode kaart

De jonge rechtsachter werd in de kranten zwaar aangepakt voor zijn vroege uitsluiting, maar Nicky Hayen zag dat niet alleen Sabbe in de fout ging in die fase. Hij was in een eerdere fase op de linkerkant beland, waardoor Ardon Jashari een tijdje zijn positie moest overnemen.

Op aandringen van de Zwitser hadden ze hun normale posities weer ingenomen seconden voor de uittrap van Martinez die Rashford lanceerde. "We zijn niet silm met die fase omgegaan. Net op dat moment was er die positiewissel tussen Jashari en Sabbe. Dat was geen goed idee en had niet gemogen", oordeelde Hayen bij Het Nieuwsblad.

Hayen toch trots over campagne Club

"We hadden in positie moeten blijven staan. Die wissel had moeten uitgesteld worden. Natuurlijk was dat heel goed gezien van Martinez maar het is wel onze fout", zag de trainer hoe Club eigenlijk zichzelf weer in de voet schoot.

Al blijft het globale plaatje van de campagne wel zeer positief. "We zijn verder geraakt dan iedereen had verwacht. Met goed en positief voetbal", stipt Hayen aan. "Dat was zelfs vandaag met tien het geval. We bleven dezelfde ruimtes vinden. Na de eerste helft hadden we 64 procent balbezit, je moet het maar doen. Daarom primeert de fierheid."

Mag Club Brugge trots zijn op zijn campagne?

Meest recent

WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

1
1
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

29
29
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

13
13
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

192
192
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

20
20
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

114
114
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

149
149
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

115
115
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

68
68
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

52
52
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

281
281
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

27
27
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

111
111
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

206
206
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

651
651
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

502
502
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

62
62
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

580
580
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

632
632
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

317
317
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

284
284
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

402
402

Meer sportnieuws