Hayen over hét kantelpunt: "Dat was niet slim van ons"

door
Hayen over hét kantelpunt:

Club Brugge droomde stilletjes woensdagavond nog van een stunt, maar die is er niet gekomen. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch gingen ze ook in de terugwedstrijd onderuit tegen Aston Villa, waardoor de achtste finales het eindstation zijn in de Champions League.

Club zag zijn kansen op een verrassing al zeer snel in rook opgaan. Het kwam immers na amper zestien minuten al met tien te staan. Sabbe mocht al zeer snel gaan douchen na een overtreding op de doorgebroken Rashford.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Slecht getimede positiewissel leidt tot rode kaart

De jonge rechtsachter werd in de kranten zwaar aangepakt voor zijn vroege uitsluiting, maar Nicky Hayen zag dat niet alleen Sabbe in de fout ging in die fase. Hij was in een eerdere fase op de linkerkant beland, waardoor Ardon Jashari een tijdje zijn positie moest overnemen.

Op aandringen van de Zwitser hadden ze hun normale posities weer ingenomen seconden voor de uittrap van Martinez die Rashford lanceerde. "We zijn niet silm met die fase omgegaan. Net op dat moment was er die positiewissel tussen Jashari en Sabbe. Dat was geen goed idee en had niet gemogen", oordeelde Hayen bij Het Nieuwsblad.

Hayen toch trots over campagne Club

"We hadden in positie moeten blijven staan. Die wissel had moeten uitgesteld worden. Natuurlijk was dat heel goed gezien van Martinez maar het is wel onze fout", zag de trainer hoe Club eigenlijk zichzelf weer in de voet schoot.

Al blijft het globale plaatje van de campagne wel zeer positief. "We zijn verder geraakt dan iedereen had verwacht. Met goed en positief voetbal", stipt Hayen aan. "Dat was zelfs vandaag met tien het geval. We bleven dezelfde ruimtes vinden. Na de eerste helft hadden we 64 procent balbezit, je moet het maar doen. Daarom primeert de fierheid."

Mag Club Brugge trots zijn op zijn campagne?

Meest recent

Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

7
7
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

14
14
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

44
44
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

53
53
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

66
66
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

39
39
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

303
303
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

56
56
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

145
145
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

89
89
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

404
404
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

180
180
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

106
106
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

253
253
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

172
172
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

312
312
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

516
516
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

259
259
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

130
130
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

357
357
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

178
178
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

101
101
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

67
67
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

327
327
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

416
416

Meer sportnieuws