Hayen over hét kantelpunt: "Dat was niet slim van ons"

door
Hayen over hét kantelpunt:

Club Brugge droomde stilletjes woensdagavond nog van een stunt, maar die is er niet gekomen. Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch gingen ze ook in de terugwedstrijd onderuit tegen Aston Villa, waardoor de achtste finales het eindstation zijn in de Champions League.

Club zag zijn kansen op een verrassing al zeer snel in rook opgaan. Het kwam immers na amper zestien minuten al met tien te staan. Sabbe mocht al zeer snel gaan douchen na een overtreding op de doorgebroken Rashford.

LEES OOK: 'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

Slecht getimede positiewissel leidt tot rode kaart

De jonge rechtsachter werd in de kranten zwaar aangepakt voor zijn vroege uitsluiting, maar Nicky Hayen zag dat niet alleen Sabbe in de fout ging in die fase. Hij was in een eerdere fase op de linkerkant beland, waardoor Ardon Jashari een tijdje zijn positie moest overnemen.

Op aandringen van de Zwitser hadden ze hun normale posities weer ingenomen seconden voor de uittrap van Martinez die Rashford lanceerde. "We zijn niet silm met die fase omgegaan. Net op dat moment was er die positiewissel tussen Jashari en Sabbe. Dat was geen goed idee en had niet gemogen", oordeelde Hayen bij Het Nieuwsblad.

Hayen toch trots over campagne Club

"We hadden in positie moeten blijven staan. Die wissel had moeten uitgesteld worden. Natuurlijk was dat heel goed gezien van Martinez maar het is wel onze fout", zag de trainer hoe Club eigenlijk zichzelf weer in de voet schoot.

Al blijft het globale plaatje van de campagne wel zeer positief. "We zijn verder geraakt dan iedereen had verwacht. Met goed en positief voetbal", stipt Hayen aan. "Dat was zelfs vandaag met tien het geval. We bleven dezelfde ruimtes vinden. Na de eerste helft hadden we 64 procent balbezit, je moet het maar doen. Daarom primeert de fierheid."

Mag Club Brugge trots zijn op zijn campagne?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

12
12
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

464
464
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

61
61
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

10
10
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

46
46
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

54
54
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

71
71
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

380
380
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

211
211
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

115
115
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

96
96
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

365
365
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

495
495
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

308
308
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

127
127
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

95
95
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

80
80
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

142
142
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1336
1336
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

80
80
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

187
187
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

320
320
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

50
50
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

78
78

Meer sportnieuws