Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

door
Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

De Champions League is voorbij voor Club Brugge. Tegen Aston Villa werden ze kansloos uitgeschakeld. Sportief en financieel was het een enorme voltreffer. Wat verdiende Club Brugge aan deze campagne?

LEES OOK: Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Club Brugge strijkt recordsom op

Sporza rekende het uit en zij komen aan een bedrag van 60,295 miljoen euro. Nog nooit wist een Belgische club zoveel geld te verdienen aan een Europese campagne. Al moeten we daar ook nog de recettes van de thuismatchen aan toevoegen, wat ook goed is voor enkele miljoenen euro's.

Uiteraard zijn er ook heel veel kosten tijdens zo een campagne. Dit bedrag is dan ook bruto, netto ligt de totale som uiteraard een stuk lager. Toch geeft dit Club Brugge financieel héél veel ademruimte. Ze lopen op dat vlak nog verder weg van de rest in België.

Uitgaande transfers

Bovendien zag Club Brugge door de goede prestaties de marktwaarde van heel wat jongens stijgen. In de zomer zal het daardoor voor heel wat geld spelers kunnen en ook gaan verkopen. Dat lijkt nu al vast te staan.

Spelers als Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika lijken andere oorden te gaan opzoeken. Dat lieten we eerder al verstaan. De verwachting is dat er nog tientallen miljoenen euro's zullen binnenstromen via uitgaande transfers. 

Club Brugge zal in de zomer echter ook vol aan de bak moeten om nieuwe spelers aan te trekken. De andere kant van de medaille is dan weer dat ploegen ook weten dat de Belgische topclub over heel wat geld beschikt, waardoor ze hoog zullen mikken tijdens onderhandelingen.

Gaat Club zwaar uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

21
21
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

35
35
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

73
73
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

97
97
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

92
92
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

271
271
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

77
77
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

178
178
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

263
263
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

266
266
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

125
125
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

203
203
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

117
117
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

165
165
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1378
1378
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

219
219
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

469
469
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

89
89

Meer sportnieuws