Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

door
Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

De Champions League is voorbij voor Club Brugge. Tegen Aston Villa werden ze kansloos uitgeschakeld. Sportief en financieel was het een enorme voltreffer. Wat verdiende Club Brugge aan deze campagne?

LEES OOK: 'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge strijkt recordsom op

Sporza rekende het uit en zij komen aan een bedrag van 60,295 miljoen euro. Nog nooit wist een Belgische club zoveel geld te verdienen aan een Europese campagne. Al moeten we daar ook nog de recettes van de thuismatchen aan toevoegen, wat ook goed is voor enkele miljoenen euro's.

Uiteraard zijn er ook heel veel kosten tijdens zo een campagne. Dit bedrag is dan ook bruto, netto ligt de totale som uiteraard een stuk lager. Toch geeft dit Club Brugge financieel héél veel ademruimte. Ze lopen op dat vlak nog verder weg van de rest in België.

Uitgaande transfers

Bovendien zag Club Brugge door de goede prestaties de marktwaarde van heel wat jongens stijgen. In de zomer zal het daardoor voor heel wat geld spelers kunnen en ook gaan verkopen. Dat lijkt nu al vast te staan.

Spelers als Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika lijken andere oorden te gaan opzoeken. Dat lieten we eerder al verstaan. De verwachting is dat er nog tientallen miljoenen euro's zullen binnenstromen via uitgaande transfers. 

Club Brugge zal in de zomer echter ook vol aan de bak moeten om nieuwe spelers aan te trekken. De andere kant van de medaille is dan weer dat ploegen ook weten dat de Belgische topclub over heel wat geld beschikt, waardoor ze hoog zullen mikken tijdens onderhandelingen.

Gaat Club zwaar uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

28
28
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

78
78
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

130
130
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

52
52
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

108
108
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

226
226
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

72
72
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

218
218
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

144
144
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

146
146
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

353
353
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

161
161
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

283
283
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

153
153
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

190
190
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

372
372
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

509
509
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

112
112
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

425
425
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

727
727
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

206
206
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

210
210

Meer sportnieuws