Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

door
Club Brugge strijkt deze recordsom op in Champions League

De Champions League is voorbij voor Club Brugge. Tegen Aston Villa werden ze kansloos uitgeschakeld. Sportief en financieel was het een enorme voltreffer. Wat verdiende Club Brugge aan deze campagne?

LEES OOK: Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Club Brugge strijkt recordsom op

Sporza rekende het uit en zij komen aan een bedrag van 60,295 miljoen euro. Nog nooit wist een Belgische club zoveel geld te verdienen aan een Europese campagne. Al moeten we daar ook nog de recettes van de thuismatchen aan toevoegen, wat ook goed is voor enkele miljoenen euro's.

Uiteraard zijn er ook heel veel kosten tijdens zo een campagne. Dit bedrag is dan ook bruto, netto ligt de totale som uiteraard een stuk lager. Toch geeft dit Club Brugge financieel héél veel ademruimte. Ze lopen op dat vlak nog verder weg van de rest in België.

Uitgaande transfers

Bovendien zag Club Brugge door de goede prestaties de marktwaarde van heel wat jongens stijgen. In de zomer zal het daardoor voor heel wat geld spelers kunnen en ook gaan verkopen. Dat lijkt nu al vast te staan.

Spelers als Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika lijken andere oorden te gaan opzoeken. Dat lieten we eerder al verstaan. De verwachting is dat er nog tientallen miljoenen euro's zullen binnenstromen via uitgaande transfers. 

Club Brugge zal in de zomer echter ook vol aan de bak moeten om nieuwe spelers aan te trekken. De andere kant van de medaille is dan weer dat ploegen ook weten dat de Belgische topclub over heel wat geld beschikt, waardoor ze hoog zullen mikken tijdens onderhandelingen.

Gaat Club zwaar uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

0
0
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

14
14
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

44
44
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

134
134
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

74
74
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

122
122
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

152
152
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

341
341
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

247
247
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

608
608
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

205
205
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

236
236
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

100
100
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

56
56
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

170
170
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

514
514
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

218
218
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

99
99
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

435
435
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

544
544
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

218
218
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

743
743

Meer sportnieuws