Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

door
Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

Club Brugge speelt vanavond zonder enige druk op het veld van Aston Villa. Ze moeten met minstens twee goals verschil winnen om verlengingen uit de brand te slepen. De Champions League-campagne is een geweldig succes. Welke spelers hebben zich daarin wellicht richting een toptransfer gespeeld?

LEES OOK: Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

De Cuyper kent geweldige campagne

Maxim De Cuyper gaat Club Brugge in de zomer verlaten. De linksachter kunnen we niet meer als een jonkie of talent aanschouwen, want hij wordt 25 jaar in 2025. De aanvallend ingestelde linksachter is klaar voor een stap hogerop. Hij toonde zich in zeer moeilijke omstandigheden bij de Rode Duivels in de Nations League en op het kampioenenbal heeft hij nog heel wat stappen voorwaarts gezet.

Aanvallend is De Cuyper al uitstekend geweest, zijn traptechniek is indrukwekkend. Hij is snel, technisch sterk en heeft een grote motor. Defensief maakte hij dit seizoen echter het meest progressie. Héél veel clubs volgen hem. De Cuyper is misschien wel dé speler die het meeste progressie heeft gemaakt in deze campagne. Al wordt dat vreemd genoeg minder benadrukt.

De tweede speler die zeker zoveel indruk heeft gemaakt, is Ardon Jashari. Hij speelt nog maar één jaar in Brugge en daar willen ze hem dolgraag nog een seizoen houden. Maar de 22-jarige Zwitser was vaak heer en meester. Het begin was nog stroef, maar de laatste maanden was hij outstanding in de Champions League. Tegen Atalanta en Aston Villa was hij drie keer de beste man van de match. De interesse zal groot zijn, Club Brugge gaat het héél moeilijk hebben om hem te houden.

Jashari nog een jaar in Brugge?

Raphael Onyedika staat voor een kantelmoment in zijn carrière. Hij speelde een goede Champions League-campagne, tegen Dortmund was hij zeer sterk, maar dé grote uitblinker was hij niet. Hij stond wel zijn mannetje en de Nigeriaanse middenvelder was defensief vaak zeer betrouwbaar. Na vier jaar lijkt het stilaan tijd te zijn voor een vertrek. Afgelopen zomer hoopte hij nog op Galatasaray, maar Club hield hem aan boord. Met een contract tot medio 2027 is deze zomer ook het beste moment om hem te verkopen, inzake transferprijs. Tijd voor een vertrek via de grote poort?

Joel Ordonez heeft bewezen dat hij een topcompetitie mag viseren. Hij is een verdediger die op zijn 20ste indruk maakt. Snel, fysiek sterk en de kleine foutjes zijn er al snel uitgegaan. Er worden bedragen van 50 miljoen euro genoemd. Club Brugge lijkt hem niet meer te kunnen houden, aangezien vooral de Premier League aanklopt. Ordonez is iemand die zich vooral in de Champions League heeft getoond.

Chemsdine Talbi is een speler die vooral tegen Atalanta een geweldige indruk maakte. De spurtbom zal ongetwijfeld de nodige interesse hebben gelokt, maar de flankaanvaller lijkt toch nog in Brugge te blijven. Hij moet nog constanter presteren en heeft baat bij nog een jaar Club Brugge. Daar moet hij dan dé smaakmaker worden. Een transfer naar het buitenland zou nu te vroeg komen, al zal Club met hem aan tafel moeten gaan zitten. Hij ligt er immers nog maar tot medio 2027 onder contract.

Christos Tzolis is een schot in de roos geweest. De Griek is een garantie op goals en assists, maar in de Champions League verliep het soms toch wat moeizamer tegen de betere ploegen. Er zitten nog ups en downs in zijn niveau. Uiteraard geniet hij ook interesse van buitenlandse clubs, maar hij heeft wat nood aan zijn stabiliteit in zijn carrière nadat hij de afgelopen jaren voor drie clubs speelde in drie jaar tijd. De kans lijkt daarom groot te zijn dat hij nog een seizoen in het Jan Breydelstadion gaat spelen.

Conclusie: Club Brugge zal spelers als Talbi en Tzolis wel aan boord kunnen houden. Mannen als Onyedika, De Cuyper en Ordonez lijken onhoudbaar te worden. Misschien kan Blauw-Zwart Jashari wel nog overtuigen om in een seizoen voor het WK toch nog te blijven. Club gaat ook niet elke gewilde speler laten gaan en financieel komt er héél veel geld binnen. Daarom zal Jashari misschien toch nog een seizoen blijven.

CR

Zal Jashari nog een jaar blijven?

Meest recent

'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

8
8
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

48
48
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

172
172
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

228
228
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

157
157
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

149
149
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

67
67
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

140
140
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

54
54
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

136
136
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

184
184
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

371
371
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

146
146
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

215
215
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

189
189
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

110
110
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

464
464
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

175
175
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

242
242
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176

Meer sportnieuws