Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

door
Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

Club Brugge speelt vanavond zonder enige druk op het veld van Aston Villa. Ze moeten met minstens twee goals verschil winnen om verlengingen uit de brand te slepen. De Champions League-campagne is een geweldig succes. Welke spelers hebben zich daarin wellicht richting een toptransfer gespeeld?

LEES OOK: Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De Cuyper kent geweldige campagne

Maxim De Cuyper gaat Club Brugge in de zomer verlaten. De linksachter kunnen we niet meer als een jonkie of talent aanschouwen, want hij wordt 25 jaar in 2025. De aanvallend ingestelde linksachter is klaar voor een stap hogerop. Hij toonde zich in zeer moeilijke omstandigheden bij de Rode Duivels in de Nations League en op het kampioenenbal heeft hij nog heel wat stappen voorwaarts gezet.

Aanvallend is De Cuyper al uitstekend geweest, zijn traptechniek is indrukwekkend. Hij is snel, technisch sterk en heeft een grote motor. Defensief maakte hij dit seizoen echter het meest progressie. Héél veel clubs volgen hem. De Cuyper is misschien wel dé speler die het meeste progressie heeft gemaakt in deze campagne. Al wordt dat vreemd genoeg minder benadrukt.

De tweede speler die zeker zoveel indruk heeft gemaakt, is Ardon Jashari. Hij speelt nog maar één jaar in Brugge en daar willen ze hem dolgraag nog een seizoen houden. Maar de 22-jarige Zwitser was vaak heer en meester. Het begin was nog stroef, maar de laatste maanden was hij outstanding in de Champions League. Tegen Atalanta en Aston Villa was hij drie keer de beste man van de match. De interesse zal groot zijn, Club Brugge gaat het héél moeilijk hebben om hem te houden.

Jashari nog een jaar in Brugge?

Raphael Onyedika staat voor een kantelmoment in zijn carrière. Hij speelde een goede Champions League-campagne, tegen Dortmund was hij zeer sterk, maar dé grote uitblinker was hij niet. Hij stond wel zijn mannetje en de Nigeriaanse middenvelder was defensief vaak zeer betrouwbaar. Na vier jaar lijkt het stilaan tijd te zijn voor een vertrek. Afgelopen zomer hoopte hij nog op Galatasaray, maar Club hield hem aan boord. Met een contract tot medio 2027 is deze zomer ook het beste moment om hem te verkopen, inzake transferprijs. Tijd voor een vertrek via de grote poort?

Joel Ordonez heeft bewezen dat hij een topcompetitie mag viseren. Hij is een verdediger die op zijn 20ste indruk maakt. Snel, fysiek sterk en de kleine foutjes zijn er al snel uitgegaan. Er worden bedragen van 50 miljoen euro genoemd. Club Brugge lijkt hem niet meer te kunnen houden, aangezien vooral de Premier League aanklopt. Ordonez is iemand die zich vooral in de Champions League heeft getoond.

Chemsdine Talbi is een speler die vooral tegen Atalanta een geweldige indruk maakte. De spurtbom zal ongetwijfeld de nodige interesse hebben gelokt, maar de flankaanvaller lijkt toch nog in Brugge te blijven. Hij moet nog constanter presteren en heeft baat bij nog een jaar Club Brugge. Daar moet hij dan dé smaakmaker worden. Een transfer naar het buitenland zou nu te vroeg komen, al zal Club met hem aan tafel moeten gaan zitten. Hij ligt er immers nog maar tot medio 2027 onder contract.

Christos Tzolis is een schot in de roos geweest. De Griek is een garantie op goals en assists, maar in de Champions League verliep het soms toch wat moeizamer tegen de betere ploegen. Er zitten nog ups en downs in zijn niveau. Uiteraard geniet hij ook interesse van buitenlandse clubs, maar hij heeft wat nood aan zijn stabiliteit in zijn carrière nadat hij de afgelopen jaren voor drie clubs speelde in drie jaar tijd. De kans lijkt daarom groot te zijn dat hij nog een seizoen in het Jan Breydelstadion gaat spelen.

Conclusie: Club Brugge zal spelers als Talbi en Tzolis wel aan boord kunnen houden. Mannen als Onyedika, De Cuyper en Ordonez lijken onhoudbaar te worden. Misschien kan Blauw-Zwart Jashari wel nog overtuigen om in een seizoen voor het WK toch nog te blijven. Club gaat ook niet elke gewilde speler laten gaan en financieel komt er héél veel geld binnen. Daarom zal Jashari misschien toch nog een seizoen blijven.

CR

Zal Jashari nog een jaar blijven?

Meest recent

Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

9
9
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

11
11
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

8
8
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

409
409
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

38
38
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

140
140
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

24
24
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

221
221
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

74
74
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

205
205
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

266
266
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

108
108
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

72
72
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

197
197
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

172
172
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

133
133
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

121
121
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

170
170
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

234
234
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

549
549
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

196
196
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

404
404
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

98
98

Meer sportnieuws