Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

door
Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

Club Brugge speelt vanavond zonder enige druk op het veld van Aston Villa. Ze moeten met minstens twee goals verschil winnen om verlengingen uit de brand te slepen. De Champions League-campagne is een geweldig succes. Welke spelers hebben zich daarin wellicht richting een toptransfer gespeeld?

LEES OOK: Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

De Cuyper kent geweldige campagne

Maxim De Cuyper gaat Club Brugge in de zomer verlaten. De linksachter kunnen we niet meer als een jonkie of talent aanschouwen, want hij wordt 25 jaar in 2025. De aanvallend ingestelde linksachter is klaar voor een stap hogerop. Hij toonde zich in zeer moeilijke omstandigheden bij de Rode Duivels in de Nations League en op het kampioenenbal heeft hij nog heel wat stappen voorwaarts gezet.

Aanvallend is De Cuyper al uitstekend geweest, zijn traptechniek is indrukwekkend. Hij is snel, technisch sterk en heeft een grote motor. Defensief maakte hij dit seizoen echter het meest progressie. Héél veel clubs volgen hem. De Cuyper is misschien wel dé speler die het meeste progressie heeft gemaakt in deze campagne. Al wordt dat vreemd genoeg minder benadrukt.

De tweede speler die zeker zoveel indruk heeft gemaakt, is Ardon Jashari. Hij speelt nog maar één jaar in Brugge en daar willen ze hem dolgraag nog een seizoen houden. Maar de 22-jarige Zwitser was vaak heer en meester. Het begin was nog stroef, maar de laatste maanden was hij outstanding in de Champions League. Tegen Atalanta en Aston Villa was hij drie keer de beste man van de match. De interesse zal groot zijn, Club Brugge gaat het héél moeilijk hebben om hem te houden.

Jashari nog een jaar in Brugge?

Raphael Onyedika staat voor een kantelmoment in zijn carrière. Hij speelde een goede Champions League-campagne, tegen Dortmund was hij zeer sterk, maar dé grote uitblinker was hij niet. Hij stond wel zijn mannetje en de Nigeriaanse middenvelder was defensief vaak zeer betrouwbaar. Na vier jaar lijkt het stilaan tijd te zijn voor een vertrek. Afgelopen zomer hoopte hij nog op Galatasaray, maar Club hield hem aan boord. Met een contract tot medio 2027 is deze zomer ook het beste moment om hem te verkopen, inzake transferprijs. Tijd voor een vertrek via de grote poort?

Joel Ordonez heeft bewezen dat hij een topcompetitie mag viseren. Hij is een verdediger die op zijn 20ste indruk maakt. Snel, fysiek sterk en de kleine foutjes zijn er al snel uitgegaan. Er worden bedragen van 50 miljoen euro genoemd. Club Brugge lijkt hem niet meer te kunnen houden, aangezien vooral de Premier League aanklopt. Ordonez is iemand die zich vooral in de Champions League heeft getoond.

Chemsdine Talbi is een speler die vooral tegen Atalanta een geweldige indruk maakte. De spurtbom zal ongetwijfeld de nodige interesse hebben gelokt, maar de flankaanvaller lijkt toch nog in Brugge te blijven. Hij moet nog constanter presteren en heeft baat bij nog een jaar Club Brugge. Daar moet hij dan dé smaakmaker worden. Een transfer naar het buitenland zou nu te vroeg komen, al zal Club met hem aan tafel moeten gaan zitten. Hij ligt er immers nog maar tot medio 2027 onder contract.

Christos Tzolis is een schot in de roos geweest. De Griek is een garantie op goals en assists, maar in de Champions League verliep het soms toch wat moeizamer tegen de betere ploegen. Er zitten nog ups en downs in zijn niveau. Uiteraard geniet hij ook interesse van buitenlandse clubs, maar hij heeft wat nood aan zijn stabiliteit in zijn carrière nadat hij de afgelopen jaren voor drie clubs speelde in drie jaar tijd. De kans lijkt daarom groot te zijn dat hij nog een seizoen in het Jan Breydelstadion gaat spelen.

Conclusie: Club Brugge zal spelers als Talbi en Tzolis wel aan boord kunnen houden. Mannen als Onyedika, De Cuyper en Ordonez lijken onhoudbaar te worden. Misschien kan Blauw-Zwart Jashari wel nog overtuigen om in een seizoen voor het WK toch nog te blijven. Club gaat ook niet elke gewilde speler laten gaan en financieel komt er héél veel geld binnen. Daarom zal Jashari misschien toch nog een seizoen blijven.

CR

Zal Jashari nog een jaar blijven?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

18
18
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

64
64
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

81
81
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

47
47
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

100
100
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

70
70
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

108
108
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

50
50
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

33
33
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

186
186
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

81
81
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

289
289
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

346
346
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

95
95
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

181
181
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

370
370
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

177
177
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

364
364
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

151
151
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

369
369
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

354
354
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

313
313
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

607
607
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

625
625
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

116
116

Meer sportnieuws