Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

door
Club Brugge in de Champions League: drie spelers onhoudbaar

Club Brugge speelt vanavond zonder enige druk op het veld van Aston Villa. Ze moeten met minstens twee goals verschil winnen om verlengingen uit de brand te slepen. De Champions League-campagne is een geweldig succes. Welke spelers hebben zich daarin wellicht richting een toptransfer gespeeld?

LEES OOK: ‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

De Cuyper kent geweldige campagne

Maxim De Cuyper gaat Club Brugge in de zomer verlaten. De linksachter kunnen we niet meer als een jonkie of talent aanschouwen, want hij wordt 25 jaar in 2025. De aanvallend ingestelde linksachter is klaar voor een stap hogerop. Hij toonde zich in zeer moeilijke omstandigheden bij de Rode Duivels in de Nations League en op het kampioenenbal heeft hij nog heel wat stappen voorwaarts gezet.

Aanvallend is De Cuyper al uitstekend geweest, zijn traptechniek is indrukwekkend. Hij is snel, technisch sterk en heeft een grote motor. Defensief maakte hij dit seizoen echter het meest progressie. Héél veel clubs volgen hem. De Cuyper is misschien wel dé speler die het meeste progressie heeft gemaakt in deze campagne. Al wordt dat vreemd genoeg minder benadrukt.

De tweede speler die zeker zoveel indruk heeft gemaakt, is Ardon Jashari. Hij speelt nog maar één jaar in Brugge en daar willen ze hem dolgraag nog een seizoen houden. Maar de 22-jarige Zwitser was vaak heer en meester. Het begin was nog stroef, maar de laatste maanden was hij outstanding in de Champions League. Tegen Atalanta en Aston Villa was hij drie keer de beste man van de match. De interesse zal groot zijn, Club Brugge gaat het héél moeilijk hebben om hem te houden.

Jashari nog een jaar in Brugge?

Raphael Onyedika staat voor een kantelmoment in zijn carrière. Hij speelde een goede Champions League-campagne, tegen Dortmund was hij zeer sterk, maar dé grote uitblinker was hij niet. Hij stond wel zijn mannetje en de Nigeriaanse middenvelder was defensief vaak zeer betrouwbaar. Na vier jaar lijkt het stilaan tijd te zijn voor een vertrek. Afgelopen zomer hoopte hij nog op Galatasaray, maar Club hield hem aan boord. Met een contract tot medio 2027 is deze zomer ook het beste moment om hem te verkopen, inzake transferprijs. Tijd voor een vertrek via de grote poort?

Joel Ordonez heeft bewezen dat hij een topcompetitie mag viseren. Hij is een verdediger die op zijn 20ste indruk maakt. Snel, fysiek sterk en de kleine foutjes zijn er al snel uitgegaan. Er worden bedragen van 50 miljoen euro genoemd. Club Brugge lijkt hem niet meer te kunnen houden, aangezien vooral de Premier League aanklopt. Ordonez is iemand die zich vooral in de Champions League heeft getoond.

Chemsdine Talbi is een speler die vooral tegen Atalanta een geweldige indruk maakte. De spurtbom zal ongetwijfeld de nodige interesse hebben gelokt, maar de flankaanvaller lijkt toch nog in Brugge te blijven. Hij moet nog constanter presteren en heeft baat bij nog een jaar Club Brugge. Daar moet hij dan dé smaakmaker worden. Een transfer naar het buitenland zou nu te vroeg komen, al zal Club met hem aan tafel moeten gaan zitten. Hij ligt er immers nog maar tot medio 2027 onder contract.

Christos Tzolis is een schot in de roos geweest. De Griek is een garantie op goals en assists, maar in de Champions League verliep het soms toch wat moeizamer tegen de betere ploegen. Er zitten nog ups en downs in zijn niveau. Uiteraard geniet hij ook interesse van buitenlandse clubs, maar hij heeft wat nood aan zijn stabiliteit in zijn carrière nadat hij de afgelopen jaren voor drie clubs speelde in drie jaar tijd. De kans lijkt daarom groot te zijn dat hij nog een seizoen in het Jan Breydelstadion gaat spelen.

Conclusie: Club Brugge zal spelers als Talbi en Tzolis wel aan boord kunnen houden. Mannen als Onyedika, De Cuyper en Ordonez lijken onhoudbaar te worden. Misschien kan Blauw-Zwart Jashari wel nog overtuigen om in een seizoen voor het WK toch nog te blijven. Club gaat ook niet elke gewilde speler laten gaan en financieel komt er héél veel geld binnen. Daarom zal Jashari misschien toch nog een seizoen blijven.

CR

Zal Jashari nog een jaar blijven?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

62
62
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

63
63
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

19
19
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

216
216
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

77
77
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

43
43
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

118
118
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

106
106
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

57
57
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

333
333
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

705
705
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

556
556
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

410
410
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

368
368
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

632
632
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

268
268
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

326
326
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

89
89
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

458
458
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

49
49
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws