'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

door
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ideaal moment om al een evaluatie richting de komende transferperiode te maken. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, waar een drukke transferzomer wordt verwacht.

De Belgische recordkampioen was de voorbije seizoenen niet bepaald een baken van stabiliteit wat betreft het de sportieve leiding. In de voorbije seizoenen werd bijvoorbeeld een Deens revolutie doorgevoerd. Maar meer dan een derde plaats leverde die uiteindelijk niet op. Na het ontslag van Jesper Fredberg als CEO werd het roer dan ook andermaal omgegooid.

Zo kreeg Olivier Renard dit keer de sportieve touwtjes in handen van voorzitter Wouter Vandenhaute. En de oud-doelman drukt logischerwijs zijn eigen stempel. Dat bleek tijdens de voorbije transferperiode al met een slordige 13 transacties aan inkomende en uitgaande zijde. En komende zomer wordt opnieuw heel wat beweging verwacht, zelfs tot 11 zomeraanwinsten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

Achterdeur wagenwijd open

Daartegenover kunnen echter ook verschillende spelers vertrekken. Volgens La Dernière Heure zijn een twaalftal uitgaande transfers niet uitgesloten. Zo bestaat de kans bijvoorbeeld dat doelman Mads Kikkenborg andere oorden opzoekt. Het valt te betwijfelen of de 25-jarige Deen zich neerlegt bij een zoveelste seizoen als tweede of derde keuze. Zeker nu het merendeel van zijn landgenoten vertrokken is.  

In de defensie heeft het er alle schijn van dat Jan Vertonghen na een seizoen vol blessureleed een punt zet achter een straffe carrière. De aankoopoptie van zo'n 6 miljoen euro op Adryelson zal naar waarschijnlijkheid niet gelicht worden. Met Killian Sardella zouden dan weer afspraken zijn gemaakt over een mogelijke stap voorwaarts, het wordt uitkijken of een concreet bod voor hem binnenkomt.

Dure Dendoncker

Op het middenveld ziet RSCA de huurbeurt van Leander Dendoncker aflopen. De koopoptie (7 miljoen euro) lichten is ook in zijn geval niet aan de orde. Mogelijk kan men wel een lagere transfersom onderhandelen. Als een aanvaardbaar bod binnenkomt op de blessuregevoelige Majeed Ashimeru zal men niet weigeren. Idem voor Théo Leoni als hij zijn contract, dat zijn laatste jaar ingaat, niet verlengt.

Dat laatste geldt ook voor Yari Verschaeren. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Anderlecht het seizoen zal aanvatten met de kans dat hij in de zomer van 2026 gratis de deur kan uitwandelen. Het huurcontract van Samuel Edozie loopt dan weer af. Anderlecht heeft in zijn geval geen aankoopoptie en gezien de vele blessures van de Engelse dribbelaar, lijkt het onwaarschijnlijk dat men tracht om Edozie langer te houden.

Cashen op Stroeykens en Dolberg

De genoemde spelers tot dusver kunnen echter ofwel gratis of slechts voor een beperkte som vertrekken, de echte jackpot zullen zijn niet opleveren. Mario Stroeykens kan dat op zijn beurt wel. Hij moet doen wat Zeno Debast een jaartje geleden deed: vertrekken voor een aanzienlijk bedrag, waarmee de club vervolgens zelfs de nodige versterkingen kan financieren.

Een andere speler die voor zo'n hoog bedrag kan zorgen, is Kasper Dolberg. De Deen is erg waardevol, maar ook bijzonder blessurevatbaar. Desondanks kan hij dit seizoen fraaie cijfers voorleggen en vermits hij straks alweer 28 jaar wordt, zou het dus een goed moment zijn om te cashen. Tot slot zal RSCA een bod op de teleurstellende Luis Vazquez zeker niet zomaar weigeren.

Als Anderlecht slechts één huurling zou houden, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

47
47
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

70
70
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

71
71
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

135
135
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

44
44
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

336
336
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

360
360
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

110
110
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

277
277
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

431
431
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

259
259
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

274
274
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

488
488
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

497
497
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

284
284
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

258
258
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

302
302
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

160
160
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

359
359
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

87
87
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

266
266
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

329
329
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

326
326

Meer sportnieuws