'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

door
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ideaal moment om al een evaluatie richting de komende transferperiode te maken. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, waar een drukke transferzomer wordt verwacht.

De Belgische recordkampioen was de voorbije seizoenen niet bepaald een baken van stabiliteit wat betreft het de sportieve leiding. In de voorbije seizoenen werd bijvoorbeeld een Deens revolutie doorgevoerd. Maar meer dan een derde plaats leverde die uiteindelijk niet op. Na het ontslag van Jesper Fredberg als CEO werd het roer dan ook andermaal omgegooid.

Zo kreeg Olivier Renard dit keer de sportieve touwtjes in handen van voorzitter Wouter Vandenhaute. En de oud-doelman drukt logischerwijs zijn eigen stempel. Dat bleek tijdens de voorbije transferperiode al met een slordige 13 transacties aan inkomende en uitgaande zijde. En komende zomer wordt opnieuw heel wat beweging verwacht, zelfs tot 11 zomeraanwinsten.

LEES OOK: Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

Achterdeur wagenwijd open

Daartegenover kunnen echter ook verschillende spelers vertrekken. Volgens La Dernière Heure zijn een twaalftal uitgaande transfers niet uitgesloten. Zo bestaat de kans bijvoorbeeld dat doelman Mads Kikkenborg andere oorden opzoekt. Het valt te betwijfelen of de 25-jarige Deen zich neerlegt bij een zoveelste seizoen als tweede of derde keuze. Zeker nu het merendeel van zijn landgenoten vertrokken is.  

In de defensie heeft het er alle schijn van dat Jan Vertonghen na een seizoen vol blessureleed een punt zet achter een straffe carrière. De aankoopoptie van zo'n 6 miljoen euro op Adryelson zal naar waarschijnlijkheid niet gelicht worden. Met Killian Sardella zouden dan weer afspraken zijn gemaakt over een mogelijke stap voorwaarts, het wordt uitkijken of een concreet bod voor hem binnenkomt.

Dure Dendoncker

Op het middenveld ziet RSCA de huurbeurt van Leander Dendoncker aflopen. De koopoptie (7 miljoen euro) lichten is ook in zijn geval niet aan de orde. Mogelijk kan men wel een lagere transfersom onderhandelen. Als een aanvaardbaar bod binnenkomt op de blessuregevoelige Majeed Ashimeru zal men niet weigeren. Idem voor Théo Leoni als hij zijn contract, dat zijn laatste jaar ingaat, niet verlengt.

Dat laatste geldt ook voor Yari Verschaeren. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Anderlecht het seizoen zal aanvatten met de kans dat hij in de zomer van 2026 gratis de deur kan uitwandelen. Het huurcontract van Samuel Edozie loopt dan weer af. Anderlecht heeft in zijn geval geen aankoopoptie en gezien de vele blessures van de Engelse dribbelaar, lijkt het onwaarschijnlijk dat men tracht om Edozie langer te houden.

Cashen op Stroeykens en Dolberg

De genoemde spelers tot dusver kunnen echter ofwel gratis of slechts voor een beperkte som vertrekken, de echte jackpot zullen zijn niet opleveren. Mario Stroeykens kan dat op zijn beurt wel. Hij moet doen wat Zeno Debast een jaartje geleden deed: vertrekken voor een aanzienlijk bedrag, waarmee de club vervolgens zelfs de nodige versterkingen kan financieren.

Een andere speler die voor zo'n hoog bedrag kan zorgen, is Kasper Dolberg. De Deen is erg waardevol, maar ook bijzonder blessurevatbaar. Desondanks kan hij dit seizoen fraaie cijfers voorleggen en vermits hij straks alweer 28 jaar wordt, zou het dus een goed moment zijn om te cashen. Tot slot zal RSCA een bod op de teleurstellende Luis Vazquez zeker niet zomaar weigeren.

Als Anderlecht slechts één huurling zou houden, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

37
37
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

40
40
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

19
19
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

304
304
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

374
374
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

119
119
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

260
260
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

83
83
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

552
552
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

118
118
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

360
360
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

388
388
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

143
143
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

551
551
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

638
638
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

208
208
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

523
523
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

77
77
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

201
201
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

890
890
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

52
52
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

740
740
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws