'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

door
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ideaal moment om al een evaluatie richting de komende transferperiode te maken. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, waar een drukke transferzomer wordt verwacht.

De Belgische recordkampioen was de voorbije seizoenen niet bepaald een baken van stabiliteit wat betreft het de sportieve leiding. In de voorbije seizoenen werd bijvoorbeeld een Deens revolutie doorgevoerd. Maar meer dan een derde plaats leverde die uiteindelijk niet op. Na het ontslag van Jesper Fredberg als CEO werd het roer dan ook andermaal omgegooid.

Zo kreeg Olivier Renard dit keer de sportieve touwtjes in handen van voorzitter Wouter Vandenhaute. En de oud-doelman drukt logischerwijs zijn eigen stempel. Dat bleek tijdens de voorbije transferperiode al met een slordige 13 transacties aan inkomende en uitgaande zijde. En komende zomer wordt opnieuw heel wat beweging verwacht, zelfs tot 11 zomeraanwinsten.

LEES OOK: Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

Achterdeur wagenwijd open

Daartegenover kunnen echter ook verschillende spelers vertrekken. Volgens La Dernière Heure zijn een twaalftal uitgaande transfers niet uitgesloten. Zo bestaat de kans bijvoorbeeld dat doelman Mads Kikkenborg andere oorden opzoekt. Het valt te betwijfelen of de 25-jarige Deen zich neerlegt bij een zoveelste seizoen als tweede of derde keuze. Zeker nu het merendeel van zijn landgenoten vertrokken is.  

In de defensie heeft het er alle schijn van dat Jan Vertonghen na een seizoen vol blessureleed een punt zet achter een straffe carrière. De aankoopoptie van zo'n 6 miljoen euro op Adryelson zal naar waarschijnlijkheid niet gelicht worden. Met Killian Sardella zouden dan weer afspraken zijn gemaakt over een mogelijke stap voorwaarts, het wordt uitkijken of een concreet bod voor hem binnenkomt.

Dure Dendoncker

Op het middenveld ziet RSCA de huurbeurt van Leander Dendoncker aflopen. De koopoptie (7 miljoen euro) lichten is ook in zijn geval niet aan de orde. Mogelijk kan men wel een lagere transfersom onderhandelen. Als een aanvaardbaar bod binnenkomt op de blessuregevoelige Majeed Ashimeru zal men niet weigeren. Idem voor Théo Leoni als hij zijn contract, dat zijn laatste jaar ingaat, niet verlengt.

Dat laatste geldt ook voor Yari Verschaeren. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Anderlecht het seizoen zal aanvatten met de kans dat hij in de zomer van 2026 gratis de deur kan uitwandelen. Het huurcontract van Samuel Edozie loopt dan weer af. Anderlecht heeft in zijn geval geen aankoopoptie en gezien de vele blessures van de Engelse dribbelaar, lijkt het onwaarschijnlijk dat men tracht om Edozie langer te houden.

Cashen op Stroeykens en Dolberg

De genoemde spelers tot dusver kunnen echter ofwel gratis of slechts voor een beperkte som vertrekken, de echte jackpot zullen zijn niet opleveren. Mario Stroeykens kan dat op zijn beurt wel. Hij moet doen wat Zeno Debast een jaartje geleden deed: vertrekken voor een aanzienlijk bedrag, waarmee de club vervolgens zelfs de nodige versterkingen kan financieren.

Een andere speler die voor zo'n hoog bedrag kan zorgen, is Kasper Dolberg. De Deen is erg waardevol, maar ook bijzonder blessurevatbaar. Desondanks kan hij dit seizoen fraaie cijfers voorleggen en vermits hij straks alweer 28 jaar wordt, zou het dus een goed moment zijn om te cashen. Tot slot zal RSCA een bod op de teleurstellende Luis Vazquez zeker niet zomaar weigeren.

Als Anderlecht slechts één huurling zou houden, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

24
24
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

116
116
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

165
165
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

35
35
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

195
195
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

103
103
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

189
189
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1218
1218
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

241
241
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1069
1069
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

899
899

Meer sportnieuws