'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

490
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ideaal moment om al een evaluatie richting de komende transferperiode te maken. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, waar een drukke transferzomer wordt verwacht.

De Belgische recordkampioen was de voorbije seizoenen niet bepaald een baken van stabiliteit wat betreft het de sportieve leiding. In de voorbije seizoenen werd bijvoorbeeld een Deens revolutie doorgevoerd. Maar meer dan een derde plaats leverde die uiteindelijk niet op. Na het ontslag van Jesper Fredberg als CEO werd het roer dan ook andermaal omgegooid.

Zo kreeg Olivier Renard dit keer de sportieve touwtjes in handen van voorzitter Wouter Vandenhaute. En de oud-doelman drukt logischerwijs zijn eigen stempel. Dat bleek tijdens de voorbije transferperiode al met een slordige 13 transacties aan inkomende en uitgaande zijde. En komende zomer wordt opnieuw heel wat beweging verwacht, zelfs tot 11 zomeraanwinsten.

LEES OOK: Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Achterdeur wagenwijd open

Daartegenover kunnen echter ook verschillende spelers vertrekken. Volgens La Dernière Heure zijn een twaalftal uitgaande transfers niet uitgesloten. Zo bestaat de kans bijvoorbeeld dat doelman Mads Kikkenborg andere oorden opzoekt. Het valt te betwijfelen of de 25-jarige Deen zich neerlegt bij een zoveelste seizoen als tweede of derde keuze. Zeker nu het merendeel van zijn landgenoten vertrokken is.  

In de defensie heeft het er alle schijn van dat Jan Vertonghen na een seizoen vol blessureleed een punt zet achter een straffe carrière. De aankoopoptie van zo'n 6 miljoen euro op Adryelson zal naar waarschijnlijkheid niet gelicht worden. Met Killian Sardella zouden dan weer afspraken zijn gemaakt over een mogelijke stap voorwaarts, het wordt uitkijken of een concreet bod voor hem binnenkomt.

Dure Dendoncker

Op het middenveld ziet RSCA de huurbeurt van Leander Dendoncker aflopen. De koopoptie (7 miljoen euro) lichten is ook in zijn geval niet aan de orde. Mogelijk kan men wel een lagere transfersom onderhandelen. Als een aanvaardbaar bod binnenkomt op de blessuregevoelige Majeed Ashimeru zal men niet weigeren. Idem voor Théo Leoni als hij zijn contract, dat zijn laatste jaar ingaat, niet verlengt.

Dat laatste geldt ook voor Yari Verschaeren. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Anderlecht het seizoen zal aanvatten met de kans dat hij in de zomer van 2026 gratis de deur kan uitwandelen. Het huurcontract van Samuel Edozie loopt dan weer af. Anderlecht heeft in zijn geval geen aankoopoptie en gezien de vele blessures van de Engelse dribbelaar, lijkt het onwaarschijnlijk dat men tracht om Edozie langer te houden.

Cashen op Stroeykens en Dolberg

De genoemde spelers tot dusver kunnen echter ofwel gratis of slechts voor een beperkte som vertrekken, de echte jackpot zullen zijn niet opleveren. Mario Stroeykens kan dat op zijn beurt wel. Hij moet doen wat Zeno Debast een jaartje geleden deed: vertrekken voor een aanzienlijk bedrag, waarmee de club vervolgens zelfs de nodige versterkingen kan financieren.

Een andere speler die voor zo'n hoog bedrag kan zorgen, is Kasper Dolberg. De Deen is erg waardevol, maar ook bijzonder blessurevatbaar. Desondanks kan hij dit seizoen fraaie cijfers voorleggen en vermits hij straks alweer 28 jaar wordt, zou het dus een goed moment zijn om te cashen. Tot slot zal RSCA een bod op de teleurstellende Luis Vazquez zeker niet zomaar weigeren.

Als Anderlecht slechts één huurling zou houden, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

33
33
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

44
44
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

93
93
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

130
130
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

242
242
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

279
279
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

272
272
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

40
40
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

286
286
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

69
69
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

37
37
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

142
142
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

134
134
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

79
79
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

55
55
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

61
61
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

63
63
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

365
365
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

68
68
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

153
153
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

98
98
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

161
161

Meer sportnieuws