'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

stemmen
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ideaal moment om al een evaluatie richting de komende transferperiode te maken. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, waar een drukke transferzomer wordt verwacht.

De Belgische recordkampioen was de voorbije seizoenen niet bepaald een baken van stabiliteit wat betreft het de sportieve leiding. In de voorbije seizoenen werd bijvoorbeeld een Deens revolutie doorgevoerd. Maar meer dan een derde plaats leverde die uiteindelijk niet op. Na het ontslag van Jesper Fredberg als CEO werd het roer dan ook andermaal omgegooid.

Zo kreeg Olivier Renard dit keer de sportieve touwtjes in handen van voorzitter Wouter Vandenhaute. En de oud-doelman drukt logischerwijs zijn eigen stempel. Dat bleek tijdens de voorbije transferperiode al met een slordige 13 transacties aan inkomende en uitgaande zijde. En komende zomer wordt opnieuw heel wat beweging verwacht, zelfs tot 11 zomeraanwinsten.

LEES OOK: Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Achterdeur wagenwijd open

Daartegenover kunnen echter ook verschillende spelers vertrekken. Volgens La Dernière Heure zijn een twaalftal uitgaande transfers niet uitgesloten. Zo bestaat de kans bijvoorbeeld dat doelman Mads Kikkenborg andere oorden opzoekt. Het valt te betwijfelen of de 25-jarige Deen zich neerlegt bij een zoveelste seizoen als tweede of derde keuze. Zeker nu het merendeel van zijn landgenoten vertrokken is.  

In de defensie heeft het er alle schijn van dat Jan Vertonghen na een seizoen vol blessureleed een punt zet achter een straffe carrière. De aankoopoptie van zo'n 6 miljoen euro op Adryelson zal naar waarschijnlijkheid niet gelicht worden. Met Killian Sardella zouden dan weer afspraken zijn gemaakt over een mogelijke stap voorwaarts, het wordt uitkijken of een concreet bod voor hem binnenkomt.

Dure Dendoncker

Op het middenveld ziet RSCA de huurbeurt van Leander Dendoncker aflopen. De koopoptie (7 miljoen euro) lichten is ook in zijn geval niet aan de orde. Mogelijk kan men wel een lagere transfersom onderhandelen. Als een aanvaardbaar bod binnenkomt op de blessuregevoelige Majeed Ashimeru zal men niet weigeren. Idem voor Théo Leoni als hij zijn contract, dat zijn laatste jaar ingaat, niet verlengt.

Dat laatste geldt ook voor Yari Verschaeren. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Anderlecht het seizoen zal aanvatten met de kans dat hij in de zomer van 2026 gratis de deur kan uitwandelen. Het huurcontract van Samuel Edozie loopt dan weer af. Anderlecht heeft in zijn geval geen aankoopoptie en gezien de vele blessures van de Engelse dribbelaar, lijkt het onwaarschijnlijk dat men tracht om Edozie langer te houden.

Cashen op Stroeykens en Dolberg

De genoemde spelers tot dusver kunnen echter ofwel gratis of slechts voor een beperkte som vertrekken, de echte jackpot zullen zijn niet opleveren. Mario Stroeykens kan dat op zijn beurt wel. Hij moet doen wat Zeno Debast een jaartje geleden deed: vertrekken voor een aanzienlijk bedrag, waarmee de club vervolgens zelfs de nodige versterkingen kan financieren.

Een andere speler die voor zo'n hoog bedrag kan zorgen, is Kasper Dolberg. De Deen is erg waardevol, maar ook bijzonder blessurevatbaar. Desondanks kan hij dit seizoen fraaie cijfers voorleggen en vermits hij straks alweer 28 jaar wordt, zou het dus een goed moment zijn om te cashen. Tot slot zal RSCA een bod op de teleurstellende Luis Vazquez zeker niet zomaar weigeren.

Als Anderlecht slechts één huurling zou houden, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

92
92
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

121
121
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

493
493
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

129
129
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

448
448
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

235
235
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1242
1242
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

105
105
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

319
319
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

248
248
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

508
508
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

905
905
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

708
708
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

275
275
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

152
152
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws