Standard kondigt nog uitgaande transfer aan

160 stemmen
Standard kondigt nog uitgaande transfer aan

Hoewel de transfermarkt in België intussen alweer meer dan een maand gesloten is, valt er bij een aantal clubs toch nog transfernieuws te rapen. In sommige landen is de markt nog open en daardoor kunnen spelers nog vertrekken.

Dat ondervinden ze nu ook bij Standard, waar ze woensdag nog een uitgaande transfer afgerond hebben. De Rouches laten weten dat ze voorlopig afscheid nemen van Souleyman Doumbia.

LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard laat Doumbia vertrekken

De Ivoriaanse linksachter streek een jaar geleden neer in Luik. Standard haalde hem toen transfervrij binnen nadat hij een halfjaar zonder club gezeten had. Desondanks groeide Doumbia vorig seizoen snel uit tot een belangrijke pion.

In deze jaargang verging het de 28-jarige echter een pak minder. Hij miste het seizoensbegin door een blessure en kon zich daarna niet meer in de gunst van Ivan Leko spelen. Hij kwam de voorbije maanden slechts elf keer in actie, vrijwel uitsluitend als invaller.

Op huurbasis naar de MLS

Nu gaat Doumbia daarom op zoek naar speelminuten in de Amerikaanse MLS. Standard bevestigt dat de verdediger de tijdelijke overstap maakt naar Charlotte FC. Het gaat om een uitleenbeurt voor de rest van 2025. Over een eventuele aankoopoptie wordt niet gerept.

Leko ziet achterin dus een optie wegvallen, maar heeft wel nog voldoende spelers achter de hand voor zijn defensie. Zo kon vorig weekend tegen Union bijvoorbeeld Nathan Ngoy nog zijn wederoptreden maken na vijf maanden afwezigheid.

Is zijn vertrek een groot verlies voor Standard?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

9
9
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

18
18
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

33
33
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

30
30
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

14
14
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

39
39
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

57
57
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

51
51
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

131
131
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

249
249
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

899
899
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

200
200
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

196
196
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

102
102
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

289
289
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

569
569
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

568
568
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

431
431
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1002
1002
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

239
239
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

301
301
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

469
469
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60

Meer sportnieuws