Defour: "Hij is momenteel de beste speler in de JPL"

door
Defour:

De Jupiler Pro League bleek de voorbije seizoenen een ideale springplank richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen er verschillende spelers rond die op termijn een mooie stap kunnen zetten. Niet in het minst bij titelverdediger Club Brugge.

Blauw-Zwart deed de voorbije seizoenen al gouden zaken op de transfermarkt. Jongens als Charles De Ketelaere (AC Milan), Antonio Nusa (RB Leipzig), Odilon Kossounou (Bayer Leverkusen), Loïs Openda (RC Lens), Igor Thiago (Brenford FC), ... werden allen voor een pak miljoenen verkocht aan ploegen uit de vijf grootste Europese competities.

Binnen de huidige selectie lopen echter opnieuw verschillende spelers rond die allicht aan dat lijstje zullen worden toegevoegd. Zeker na de fraaie Champions League-campagne. Joel Ordoñez wordt allicht niet te houden, Maxim De Cuyper lijkt eveneens klaar voor een nieuwe stap. De namen van Raphael Onyedika, Joaquin Seys, Christos Tzolis, ... staan ongetwijfeld ook op de nodige verlanglijstjes.

LEES OOK: Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Berersterke Jashari

Wie de laatste weken echter het meeste scouts weet te lokken, is Ardon Jashari. Club Brugge betaalde in het voorjaar van 2024 zo'n 6 miljoen euro om de Zwitserse middenvelder over te nemen van FC Luzern. Het duurde even alvorens hij zijn draai vond, maar inmiddels geldt Jashari als één van de grote smaakmakers. Iemand die ook op Champions League-niveau hoge toppen scheert.

De lofzang aan zijn adres weerklinkt dan ook luid. Analist en oud-speler Steven Defour, destijds een vergelijkbaar type, is bijvoorbeeld diep onder de indruk van de Zwitserse international. "Jashari is op dit moment de beste speler van onze competitie. Hij is zelfs één van de besten van de voorbije tien jaar", klinkt het bijzonder lovend tegenover Het Laatste Nieuws.

Subtop in Premier League

Defour twijfelt er dan ook niet over dat Jashari op termijn naar een topcompetities trekt. Wat hem betreft is de middenvelder zelfs al stilaan klaar voor de stap. "Engeland zou een goeie stap zijn. Hij brengt enorm veel energie en is heel agressief in het opjagen van de tegenstander. Ik denk dat hij de subtop in ieder geval nu al zou aankunnen. En verder is het afwachten, want zoiets is moeilijk te voorspellen."

Jashari is momenteel de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

48
48
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

113
113
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

84
84
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

81
81
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

142
142
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

142
142
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

214
214
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

211
211
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

742
742
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

91
91
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws