Defour: "Hij is momenteel de beste speler in de JPL"

door
Defour:

De Jupiler Pro League bleek de voorbije seizoenen een ideale springplank richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen er verschillende spelers rond die op termijn een mooie stap kunnen zetten. Niet in het minst bij titelverdediger Club Brugge.

Blauw-Zwart deed de voorbije seizoenen al gouden zaken op de transfermarkt. Jongens als Charles De Ketelaere (AC Milan), Antonio Nusa (RB Leipzig), Odilon Kossounou (Bayer Leverkusen), Loïs Openda (RC Lens), Igor Thiago (Brenford FC), ... werden allen voor een pak miljoenen verkocht aan ploegen uit de vijf grootste Europese competities.

Binnen de huidige selectie lopen echter opnieuw verschillende spelers rond die allicht aan dat lijstje zullen worden toegevoegd. Zeker na de fraaie Champions League-campagne. Joel Ordoñez wordt allicht niet te houden, Maxim De Cuyper lijkt eveneens klaar voor een nieuwe stap. De namen van Raphael Onyedika, Joaquin Seys, Christos Tzolis, ... staan ongetwijfeld ook op de nodige verlanglijstjes.

LEES OOK: 'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

Berersterke Jashari

Wie de laatste weken echter het meeste scouts weet te lokken, is Ardon Jashari. Club Brugge betaalde in het voorjaar van 2024 zo'n 6 miljoen euro om de Zwitserse middenvelder over te nemen van FC Luzern. Het duurde even alvorens hij zijn draai vond, maar inmiddels geldt Jashari als één van de grote smaakmakers. Iemand die ook op Champions League-niveau hoge toppen scheert.

De lofzang aan zijn adres weerklinkt dan ook luid. Analist en oud-speler Steven Defour, destijds een vergelijkbaar type, is bijvoorbeeld diep onder de indruk van de Zwitserse international. "Jashari is op dit moment de beste speler van onze competitie. Hij is zelfs één van de besten van de voorbije tien jaar", klinkt het bijzonder lovend tegenover Het Laatste Nieuws.

Subtop in Premier League

Defour twijfelt er dan ook niet over dat Jashari op termijn naar een topcompetities trekt. Wat hem betreft is de middenvelder zelfs al stilaan klaar voor de stap. "Engeland zou een goeie stap zijn. Hij brengt enorm veel energie en is heel agressief in het opjagen van de tegenstander. Ik denk dat hij de subtop in ieder geval nu al zou aankunnen. En verder is het afwachten, want zoiets is moeilijk te voorspellen."

Jashari is momenteel de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

28
28
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

27
27
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

163
163
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

18
18
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

73
73
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

111
111
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

118
118
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

64
64
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

100
100
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

125
125
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

311
311
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

337
337
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1093
1093
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

165
165
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

677
677
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

714
714
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

429
429
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

587
587
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

596
596

Meer sportnieuws