'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

door
'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

Door de nederlaag in de Brugse derby dreigt Cercle straks veroordeeld te worden tot de Play-Downs. Toch wisten een aantal spelers van de Vereniging zich de afgelopen maanden blijkbaar in de kijker te spelen. Vooral dan in de Conference League.

In de competitie is hij pas sinds Ferdinand Feldhofer het roer overnam van Miron Muslic opnieuw zeker van een basisplaats, maar op het Europese toneel verscheen Abu Francis bijvoorbeeld wél steevast aan de aftrap. Prestaties die ondanks zijn rode kaart tegen Jagiellonia Bialystok niet onopgemerkt zijn voorbijgegaan.

LEES OOK: Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Francis naar Rome?

Hoewel de 23-jarige Ghanees op die manier een zware 3-0 nederlaag inluidde kan hij volgens AfricaFoot, weliswaar niet steeds de meest betrouwbare bron, namelijk op concrete belangsteling uit de Serie A rekenen. Daar zouden niemand minder dan Atalanta en AS Roma zowaar al een oogje op hem hebben laten vallen.

Ondanks zijn wisselvallig parcours in Jan Breydel, waar Francis tot dusver goed was voor drie goals en zeven assists in 94 optredens, wenkt er wie weet dus wel een erg fraaie transfer. De eenmalig international ligt nog tot medio 2026 vast bij Cercle, dat hem in 2022 voor een half miljoen wegplukte bij FC Nordsjaelland.

Cercle kan cashen

Intussen wordt de marktwaarde van Francis op iets minder dan twee miljoen geschat, geen onoverkomelijke som voor de vermeende gegadigden waarvan sprake. Het medium voegt er trouwens tevens nog aan toe dat het de bovenstaande informatie verkreeg vanuit de entourage van de polyvalente middenvelder zelf.

"Volgens hun onthullingen is Atalanta vastbesloten om zijn transfer volgende zomer af te ronden", luidt het. Vooral coach Gian Piero Gasperini zou een fervent voorstander zijn van Francis, die achter de schermen dus ook het hof wordt gemaakt door AS Roma. Zelf zou hij ook oren hebben naar een Italiaans avontuur.

Geloof u dat Francis een topper wordt?

Meest recent

Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

9
9
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

46
46
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

73
73
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

58
58
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

172
172
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

45
45
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

53
53
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

52
52
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

162
162
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

91
91
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

105
105
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

617
617
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

127
127
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

488
488
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

625
625
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

83
83
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

153
153
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

265
265
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

126
126
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

114
114
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

63
63
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

136
136

Meer sportnieuws