'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

394 stemmen
'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

Door de nederlaag in de Brugse derby dreigt Cercle straks veroordeeld te worden tot de Play-Downs. Toch wisten een aantal spelers van de Vereniging zich de afgelopen maanden blijkbaar in de kijker te spelen. Vooral dan in de Conference League.

In de competitie is hij pas sinds Ferdinand Feldhofer het roer overnam van Miron Muslic opnieuw zeker van een basisplaats, maar op het Europese toneel verscheen Abu Francis bijvoorbeeld wél steevast aan de aftrap. Prestaties die ondanks zijn rode kaart tegen Jagiellonia Bialystok niet onopgemerkt zijn voorbijgegaan.

LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Francis naar Rome?

Hoewel de 23-jarige Ghanees op die manier een zware 3-0 nederlaag inluidde kan hij volgens AfricaFoot, weliswaar niet steeds de meest betrouwbare bron, namelijk op concrete belangsteling uit de Serie A rekenen. Daar zouden niemand minder dan Atalanta en AS Roma zowaar al een oogje op hem hebben laten vallen.

Ondanks zijn wisselvallig parcours in Jan Breydel, waar Francis tot dusver goed was voor drie goals en zeven assists in 94 optredens, wenkt er wie weet dus wel een erg fraaie transfer. De eenmalig international ligt nog tot medio 2026 vast bij Cercle, dat hem in 2022 voor een half miljoen wegplukte bij FC Nordsjaelland.

Cercle kan cashen

Intussen wordt de marktwaarde van Francis op iets minder dan twee miljoen geschat, geen onoverkomelijke som voor de vermeende gegadigden waarvan sprake. Het medium voegt er trouwens tevens nog aan toe dat het de bovenstaande informatie verkreeg vanuit de entourage van de polyvalente middenvelder zelf.

"Volgens hun onthullingen is Atalanta vastbesloten om zijn transfer volgende zomer af te ronden", luidt het. Vooral coach Gian Piero Gasperini zou een fervent voorstander zijn van Francis, die achter de schermen dus ook het hof wordt gemaakt door AS Roma. Zelf zou hij ook oren hebben naar een Italiaans avontuur.

Geloof u dat Francis een topper wordt?

Meest recent

"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

45
45
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

84
84
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

301
301
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

608
608
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

42
42
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

299
299
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

285
285
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

200
200
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

19
19
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

58
58
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

102
102
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

269
269
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

80
80
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

177
177
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

471
471
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

159
159
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

223
223
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

249
249
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

55
55
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

233
233
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

255
255

Meer sportnieuws