‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

door
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj, zo beweert het medium Markaj News. De 15-voudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij als een mislukte aankoop wordt beschouwd en jaarlijks 5 miljoen euro kost. Mogelijk kan RSCA dus een zaakje doen.

Dit seizoen speelt Januzaj op huurbasis bij Las Palmas, maar in de zomer keert hij terug naar Sevilla, waar geen toekomst voor hem ligt. Anderlecht kan mogelijk profiteren van zijn situatie en hem voor een lage prijs binnenhalen. Fans van paars-wit dromen al langer van een comeback van Januzaj, die zijn jeugdopleiding bij de club genoot.

LEES OOK: Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Januzaj is metafoor voor de ruïne die Sevilla FC is

Adnan Januzaj zou in beeld zijn bij RSC Anderlecht. De vijftienvoudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij al snel op een zijspoor belandde.

Januzaj speelde zijn laatste interland in maart 2022, in een oefenwedstrijd tegen Burkina Faso, maar sindsdien lijkt de Brusselaar van het toneel verdwenen.

Dit seizoen speelt hij op huurbasis bij Las Palmas, waar hij goede en mindere periodes afwisselt. Hij trainde wel bijna zeven kilo vet weg en toonde flitsen van zijn immense talent. Komende zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, waar geen toekomst voor hem ligt.

“Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt”, was een titel van vorig seizoen in sportkrant AS.

Januzaj de molensteen om de nek van Sevilla FC

Omdat Adnan Januzajs tekengeld over zijn contract wordt gespreid, kost hij de club jaarlijks een slordige 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt Sevilla FC als een molensteen om de nek.

El Desmarque omschrijft Januzaj als een van de slechtste aankopen van de club in de recente jaren. Bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. De kans is dan ook groot dat de Andalusiërs hem voor een schijntje zullen laten gaan; hij wordt er zelfs beschouwd als een ongewenste speler.

Anderlecht kan dus mogelijk een koopje doen en zou het dossier bestuderen. Sevilla FC is niet van plan om zijn contract te ontbinden – met de daaraan verbonden kosten – en vertrouwt erop dat Januzaj in de zomermaanden een permanente oplossing vindt om zijn tijd bij Sevilla af te sluiten.

Januzaj speelde in totaal slechts 17 wedstrijden voor Sevilla FC, verspreid over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste jaar in de Andalusische hoofdstad werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Fans dromen van Anderlecht-comeback

In maart vorig jaar werd Adnan Januzaj ook al gelinkt aan Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg had een goed contact met Sevilla FC, waar hij Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni haalde.

De fans van paars-wit droomden toen ook van een rentree in het Lotto Park. Dat leek destijds een waanidee, maar inmiddels gaat Januzaj zijn laatste contractjaar in bij Sevilla FC en willen de Andalusiërs hem dringend kwijt.

De speelstijl van Januzaj past bovendien erg goed bij Anderlecht, waar hij zijn jeugdopleiding genoot. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en een enorm voetballend vermogen.

Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing.

Anderlecht moet Januzaj halen

Meest recent

Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

15
15
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

28
28
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

178
178
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

32
32
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

155
155
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

39
39
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

80
80
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

535
535
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

70
70
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

157
157
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

428
428
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

110
110
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

248
248
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

67
67
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

379
379
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

631
631
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

207
207
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

648
648
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

172
172
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

369
369
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

113
113
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

243
243
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

134
134
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

195
195

Meer sportnieuws