‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

720
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj, zo beweert het medium Markaj News. De 15-voudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij als een mislukte aankoop wordt beschouwd en jaarlijks 5 miljoen euro kost. Mogelijk kan RSCA dus een zaakje doen.

Dit seizoen speelt Januzaj op huurbasis bij Las Palmas, maar in de zomer keert hij terug naar Sevilla, waar geen toekomst voor hem ligt. Anderlecht kan mogelijk profiteren van zijn situatie en hem voor een lage prijs binnenhalen. Fans van paars-wit dromen al langer van een comeback van Januzaj, die zijn jeugdopleiding bij de club genoot.

LEES OOK: 'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Januzaj is metafoor voor de ruïne die Sevilla FC is

Adnan Januzaj zou in beeld zijn bij RSC Anderlecht. De vijftienvoudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij al snel op een zijspoor belandde.

Januzaj speelde zijn laatste interland in maart 2022, in een oefenwedstrijd tegen Burkina Faso, maar sindsdien lijkt de Brusselaar van het toneel verdwenen.

Dit seizoen speelt hij op huurbasis bij Las Palmas, waar hij goede en mindere periodes afwisselt. Hij trainde wel bijna zeven kilo vet weg en toonde flitsen van zijn immense talent. Komende zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, waar geen toekomst voor hem ligt.

“Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt”, was een titel van vorig seizoen in sportkrant AS.

Januzaj de molensteen om de nek van Sevilla FC

Omdat Adnan Januzajs tekengeld over zijn contract wordt gespreid, kost hij de club jaarlijks een slordige 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt Sevilla FC als een molensteen om de nek.

El Desmarque omschrijft Januzaj als een van de slechtste aankopen van de club in de recente jaren. Bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. De kans is dan ook groot dat de Andalusiërs hem voor een schijntje zullen laten gaan; hij wordt er zelfs beschouwd als een ongewenste speler.

Anderlecht kan dus mogelijk een koopje doen en zou het dossier bestuderen. Sevilla FC is niet van plan om zijn contract te ontbinden – met de daaraan verbonden kosten – en vertrouwt erop dat Januzaj in de zomermaanden een permanente oplossing vindt om zijn tijd bij Sevilla af te sluiten.

Januzaj speelde in totaal slechts 17 wedstrijden voor Sevilla FC, verspreid over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste jaar in de Andalusische hoofdstad werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Fans dromen van Anderlecht-comeback

In maart vorig jaar werd Adnan Januzaj ook al gelinkt aan Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg had een goed contact met Sevilla FC, waar hij Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni haalde.

De fans van paars-wit droomden toen ook van een rentree in het Lotto Park. Dat leek destijds een waanidee, maar inmiddels gaat Januzaj zijn laatste contractjaar in bij Sevilla FC en willen de Andalusiërs hem dringend kwijt.

De speelstijl van Januzaj past bovendien erg goed bij Anderlecht, waar hij zijn jeugdopleiding genoot. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en een enorm voetballend vermogen.

Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing.

Anderlecht moet Januzaj halen

Meest recent

Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

24
24
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

150
150
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

88
88
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

523
523
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

88
88
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

72
72
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

445
445
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

88
88
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

299
299
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

739
739
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

79
79
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

170
170
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1067
1067
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

277
277
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

215
215
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

110
110
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

448
448
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

788
788
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

191
191
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

325
325
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

124
124
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

858
858
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

801
801
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

671
671
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

126
126

Meer sportnieuws