‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

door
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj, zo beweert het medium Markaj News. De 15-voudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij als een mislukte aankoop wordt beschouwd en jaarlijks 5 miljoen euro kost. Mogelijk kan RSCA dus een zaakje doen.

Dit seizoen speelt Januzaj op huurbasis bij Las Palmas, maar in de zomer keert hij terug naar Sevilla, waar geen toekomst voor hem ligt. Anderlecht kan mogelijk profiteren van zijn situatie en hem voor een lage prijs binnenhalen. Fans van paars-wit dromen al langer van een comeback van Januzaj, die zijn jeugdopleiding bij de club genoot.

LEES OOK: Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Januzaj is metafoor voor de ruïne die Sevilla FC is

Adnan Januzaj zou in beeld zijn bij RSC Anderlecht. De vijftienvoudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij al snel op een zijspoor belandde.

Januzaj speelde zijn laatste interland in maart 2022, in een oefenwedstrijd tegen Burkina Faso, maar sindsdien lijkt de Brusselaar van het toneel verdwenen.

Dit seizoen speelt hij op huurbasis bij Las Palmas, waar hij goede en mindere periodes afwisselt. Hij trainde wel bijna zeven kilo vet weg en toonde flitsen van zijn immense talent. Komende zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, waar geen toekomst voor hem ligt.

“Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt”, was een titel van vorig seizoen in sportkrant AS.

Januzaj de molensteen om de nek van Sevilla FC

Omdat Adnan Januzajs tekengeld over zijn contract wordt gespreid, kost hij de club jaarlijks een slordige 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt Sevilla FC als een molensteen om de nek.

El Desmarque omschrijft Januzaj als een van de slechtste aankopen van de club in de recente jaren. Bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. De kans is dan ook groot dat de Andalusiërs hem voor een schijntje zullen laten gaan; hij wordt er zelfs beschouwd als een ongewenste speler.

Anderlecht kan dus mogelijk een koopje doen en zou het dossier bestuderen. Sevilla FC is niet van plan om zijn contract te ontbinden – met de daaraan verbonden kosten – en vertrouwt erop dat Januzaj in de zomermaanden een permanente oplossing vindt om zijn tijd bij Sevilla af te sluiten.

Januzaj speelde in totaal slechts 17 wedstrijden voor Sevilla FC, verspreid over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste jaar in de Andalusische hoofdstad werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Fans dromen van Anderlecht-comeback

In maart vorig jaar werd Adnan Januzaj ook al gelinkt aan Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg had een goed contact met Sevilla FC, waar hij Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni haalde.

De fans van paars-wit droomden toen ook van een rentree in het Lotto Park. Dat leek destijds een waanidee, maar inmiddels gaat Januzaj zijn laatste contractjaar in bij Sevilla FC en willen de Andalusiërs hem dringend kwijt.

De speelstijl van Januzaj past bovendien erg goed bij Anderlecht, waar hij zijn jeugdopleiding genoot. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en een enorm voetballend vermogen.

Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing.

Anderlecht moet Januzaj halen

Meest recent

‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

71
71
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

74
74
Zorgwekkend: Belgische clubs zwaar afhankelijk van eigenaars

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

31
31
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

217
217
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

291
291
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

82
82
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

126
126
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

117
117
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

239
239
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

310
310
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

392
392
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

195
195
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

73
73
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

407
407
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

165
165
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

753
753
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

556
556
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

217
217
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1201
1201
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

141
141
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

381
381
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

570
570
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

74
74
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

517
517
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

226
226

Meer sportnieuws