‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

door
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj, zo beweert het medium Markaj News. De 15-voudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij als een mislukte aankoop wordt beschouwd en jaarlijks 5 miljoen euro kost. Mogelijk kan RSCA dus een zaakje doen.

Dit seizoen speelt Januzaj op huurbasis bij Las Palmas, maar in de zomer keert hij terug naar Sevilla, waar geen toekomst voor hem ligt. Anderlecht kan mogelijk profiteren van zijn situatie en hem voor een lage prijs binnenhalen. Fans van paars-wit dromen al langer van een comeback van Januzaj, die zijn jeugdopleiding bij de club genoot.

LEES OOK: Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

Januzaj is metafoor voor de ruïne die Sevilla FC is

Adnan Januzaj zou in beeld zijn bij RSC Anderlecht. De vijftienvoudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij al snel op een zijspoor belandde.

Januzaj speelde zijn laatste interland in maart 2022, in een oefenwedstrijd tegen Burkina Faso, maar sindsdien lijkt de Brusselaar van het toneel verdwenen.

Dit seizoen speelt hij op huurbasis bij Las Palmas, waar hij goede en mindere periodes afwisselt. Hij trainde wel bijna zeven kilo vet weg en toonde flitsen van zijn immense talent. Komende zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, waar geen toekomst voor hem ligt.

“Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt”, was een titel van vorig seizoen in sportkrant AS.

Januzaj de molensteen om de nek van Sevilla FC

Omdat Adnan Januzajs tekengeld over zijn contract wordt gespreid, kost hij de club jaarlijks een slordige 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt Sevilla FC als een molensteen om de nek.

El Desmarque omschrijft Januzaj als een van de slechtste aankopen van de club in de recente jaren. Bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. De kans is dan ook groot dat de Andalusiërs hem voor een schijntje zullen laten gaan; hij wordt er zelfs beschouwd als een ongewenste speler.

Anderlecht kan dus mogelijk een koopje doen en zou het dossier bestuderen. Sevilla FC is niet van plan om zijn contract te ontbinden – met de daaraan verbonden kosten – en vertrouwt erop dat Januzaj in de zomermaanden een permanente oplossing vindt om zijn tijd bij Sevilla af te sluiten.

Januzaj speelde in totaal slechts 17 wedstrijden voor Sevilla FC, verspreid over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste jaar in de Andalusische hoofdstad werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Fans dromen van Anderlecht-comeback

In maart vorig jaar werd Adnan Januzaj ook al gelinkt aan Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg had een goed contact met Sevilla FC, waar hij Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni haalde.

De fans van paars-wit droomden toen ook van een rentree in het Lotto Park. Dat leek destijds een waanidee, maar inmiddels gaat Januzaj zijn laatste contractjaar in bij Sevilla FC en willen de Andalusiërs hem dringend kwijt.

De speelstijl van Januzaj past bovendien erg goed bij Anderlecht, waar hij zijn jeugdopleiding genoot. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en een enorm voetballend vermogen.

Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing.

Anderlecht moet Januzaj halen

Meest recent

Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

16
16
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

54
54
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

21
21
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

172
172
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

22
22
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

54
54
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

60
60
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

153
153
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

142
142
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

67
67
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

326
326
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

154
154
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

292
292
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

239
239
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

274
274
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

187
187
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

59
59
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

207
207
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

147
147
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

183
183
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

171
171
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

70
70
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

256
256
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

309
309
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

57
57

Meer sportnieuws