‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

door
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj, zo beweert het medium Markaj News. De 15-voudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij als een mislukte aankoop wordt beschouwd en jaarlijks 5 miljoen euro kost. Mogelijk kan RSCA dus een zaakje doen.

Dit seizoen speelt Januzaj op huurbasis bij Las Palmas, maar in de zomer keert hij terug naar Sevilla, waar geen toekomst voor hem ligt. Anderlecht kan mogelijk profiteren van zijn situatie en hem voor een lage prijs binnenhalen. Fans van paars-wit dromen al langer van een comeback van Januzaj, die zijn jeugdopleiding bij de club genoot.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Januzaj is metafoor voor de ruïne die Sevilla FC is

Adnan Januzaj zou in beeld zijn bij RSC Anderlecht. De vijftienvoudige Rode Duivel staat onder contract bij Sevilla FC, waar hij al snel op een zijspoor belandde.

Januzaj speelde zijn laatste interland in maart 2022, in een oefenwedstrijd tegen Burkina Faso, maar sindsdien lijkt de Brusselaar van het toneel verdwenen.

Dit seizoen speelt hij op huurbasis bij Las Palmas, waar hij goede en mindere periodes afwisselt. Hij trainde wel bijna zeven kilo vet weg en toonde flitsen van zijn immense talent. Komende zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, waar geen toekomst voor hem ligt.

“Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt”, was een titel van vorig seizoen in sportkrant AS.

Januzaj de molensteen om de nek van Sevilla FC

Omdat Adnan Januzajs tekengeld over zijn contract wordt gespreid, kost hij de club jaarlijks een slordige 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt Sevilla FC als een molensteen om de nek.

El Desmarque omschrijft Januzaj als een van de slechtste aankopen van de club in de recente jaren. Bovendien gaat hij zijn laatste contractjaar in. De kans is dan ook groot dat de Andalusiërs hem voor een schijntje zullen laten gaan; hij wordt er zelfs beschouwd als een ongewenste speler.

Anderlecht kan dus mogelijk een koopje doen en zou het dossier bestuderen. Sevilla FC is niet van plan om zijn contract te ontbinden – met de daaraan verbonden kosten – en vertrouwt erop dat Januzaj in de zomermaanden een permanente oplossing vindt om zijn tijd bij Sevilla af te sluiten.

Januzaj speelde in totaal slechts 17 wedstrijden voor Sevilla FC, verspreid over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste jaar in de Andalusische hoofdstad werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Fans dromen van Anderlecht-comeback

In maart vorig jaar werd Adnan Januzaj ook al gelinkt aan Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg had een goed contact met Sevilla FC, waar hij Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni haalde.

De fans van paars-wit droomden toen ook van een rentree in het Lotto Park. Dat leek destijds een waanidee, maar inmiddels gaat Januzaj zijn laatste contractjaar in bij Sevilla FC en willen de Andalusiërs hem dringend kwijt.

De speelstijl van Januzaj past bovendien erg goed bij Anderlecht, waar hij zijn jeugdopleiding genoot. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en een enorm voetballend vermogen.

Bovendien is zijn balbehandeling een ware streling voor het oog en zoekt hij steeds de voetballende oplossing.

Anderlecht moet Januzaj halen

Meest recent

Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

9
9
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

20
20
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

25
25
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

150
150
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

83
83
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

70
70
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

30
30
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

224
224
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

40
40
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

78
78
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

41
41
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

368
368
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

526
526
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

356
356
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

448
448
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

171
171
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

251
251
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

187
187
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

189
189
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

154
154
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

376
376
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

99
99
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

349
349
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

271
271

Meer sportnieuws